Pataria kartingo meistrai: kaip sėdėti prie vairo
Atnaujinta: 2020-03-09

Apie kertines vairavimo tiesas, tokios kaip sėdėsena prie vairo, kalbama daug ir dažnai. Tačiau kartingų lenktynininkas Paulius Macevičius pastebi, kad užtenka tik trumpam stabtelėti prie sankryžos ir gali pamatyti gausybę netinkamo sėdėjimo prie vairo pavyzdžių.

„Nežinau, gal reikėtų visiems bent kartą pabandyti prasukti ratą su kartingu. Ir nebūtinai greitos klasės lenktyniniu. Tiesiog sėdus prie kartingo vairo norom nenorom turi išmokti tam tikrą abėcėlę. Jos pagrindas - sėdėsena prie vairo. Taip pat, kaip ir kiekviename automobilyje." - apie paraleles tarp lenktynių pasaulio ir kasdienio vairavimo pasakoja P. Macevičius.

Pasak sportininko, vairuotojo nugara turi būti prispausta prie atlošo, visas kūno svoris turi tekti vairuotojo krėslui. Vairuotojo pasostės atlošas turi būti tiek atloštas, kad, atsirėmus į jį nugara, liemuo su šlaunimis sudarytų kampą, šiek tiek didesnį už statųjį. Vairuotojo rankos turi būti beveik ištiestos. Optimali rankų pozicija tokia, kai pasukus vairą 45 laipsnių kampu, viršuje esanti ranka yra ištiesta, tačiau petis dar neatsitraukia nuo atlošo.

Pasak Pauliaus Macevičiaus, visas vairuotojo kūnas turi būti fiksuotas krėsle. Atramos taškais turi būti sėdynė ir nugara, o jokiu būdų ne rankos ar kojos. Vairas negali būti atramos tašku rankoms. Kojoms neturi tekti nė trupučio kūno svorio. Taisyklingą sėdėseną užtikrinti padeda ir saugos diržai. Jie fiksuoja kūną prie atlošo, trukdo sėdėti netaisyklingai. Kartingų lenktynininko Pauliaus Macevičiaus patarimus pamatyti siūlome ir vaizdo reportaže. Na o norintiems pakeisti ydingus įpročius Paulius rekomenduoja apsilankyti kartodrome - pasak sportininko, kartingo tvarkingai valdyti įsitaisius prie vairo netaisyklingai tisiog neįmanoma.

Beje, progų užsukti į kartodromą greitu laiku tikrai bus - jau rugpjūčio 2-ą dieną Aukštadvaryje vyks Lietuvos kartingo federacijos čempionato ketvirto etapo lenktynės. Netoli Vilniaus, vaizdingame Trakų rajone įsikūrusioje trasoje asfalto viražų serijas šturmuos geriausi Lietuvos sportininkai. Tad atvažiuokite palaikyti savo numylėtinių. Na o jei jūsų pažintis su kartingų pasauliu tik prasideda - kas žino, gal po smagių varžybų vaizdų ir jūs patys užsimanysite save išbandyti prie kartingo vairo. Juk tai pati geriausia vairavimo mokykla.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną