Patikimiausi automobiliai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Mazda
  • Kia

Vokiečių organizacija TUV, atliekanti technines automobilių apžiūras, paskelbė eilinį patikimiausių ir nepatikimiausių automobilių sąrašą. Vokiški ir japoniški modeliai patvirtino savo, kaip patikimiausių automobilių, statusą. Būtent jie užėmė pirmas vietas geriausiųjų kategorijoje, o sąrašo apačioje, kaip ir visais praėjusiais metais, liko korėjiečių, italų ir prancūzų gaminiai. Pačiu prasčiausiu modeliu TUV specialistai pripažino „Kia Carnival“. Šis modelis labai seniai nepakyla iš sąrašo apačios.

TUV reitingas laikomas vienu autoritetingiausių pasaulyje. Jis sudaromas ištyrus daugiau kaip 7 mln. Vokietijos automobilių. Visos mašinos reitinge suskirstytos pagal jų amžių: 2–3, 3–5, 6–7, 8–9, 10–11 metų. Didžiausią susidomėjimą kelia 2–3 metų modeliai. Patirtis rodo, kad šio sąrašo lyderiai puikiais rezultatais džiugina ir ateityje. Šiemet patikimiausiais pripažinti iškart du „Mazda“ modeliai: pirmoji vieta atiteko „Mazda3“, antroji – „Mazda2“. Ekspertus nustebino minimalus gedimų, rastų atliekant techninę apžiūrą, procentas. Per visą TUV istoriją nėra buvę atvejo, kad du vieno gamintojo modeliai būtų turėję mažiau kaip 2 proc., o abi „Mazdos“ turėjo net mažiau kaip po 1,5 proc. Prasčiausias šioje kategorijoje buvo „Kia Carnival“ – 20,1 proc.

4–5 metų klasėje patikimiausiu pripažintas „Porshe 911“. Toliau eina „Honda Jazz“ (2,9 proc.) ir „Subaru Legacy“ (3,4 proc.). Nevertėtų pirkti 4–5 metų amžiaus „Chrysler Voyager“ (18,8 proc.), „Renault Laguna“ (22,3 proc.) ir „Kia Carnival“ (27,6 proc.).

Geriausia 6–7 metų amžiaus grupėje buvo „Toyota RAV4“, neblogai pasirodžiusi 8–9 ir 10–11 amžiaus grupėse, o blogiausia ir čia liko „Kia Carnival“ (32,9 proc.).

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

„Škoda Octavia“ - naujasis "Metų automobilis"

Pirmadienio vakarą sostinės „Litexpo" rūmuose ...

Europoje išbandyti penki nauji automobiliai

„Euro NCAP" paskelbė penkių naujų automobilių avarinius bandymus

Laukiamiausi 2012 metų automobiliai

7 naujovės, kurių nekantriai visi laukia.

Automobilių rinkos klasifikacija

Informacija apie Lietuvoje parduodamus automobilius (atnaujinta 2011 m. rugpjutį)

Vairuotojau, gali atsipalaiduoti!

Kokiose mašinose galima jaustis daugiau ar mažiau ramiai?

Naujų automobilių salonai nuodingi

Paaiškėjo, kad pavojingi ir nauji automobiliai.