Patyrę vairuotojai kurą taupo
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP4668__Large_

Dažnas vairuotojas, įsigydamas automobilį, ypač pastaraisiais metais, nori, kad jis būtų ne tik patikimas, bet ir ekonomiškas. Juk pagrindinės išlaidos: automobilio techninis aptarnavimas ir kuras. Žaisti ar taupyti automobilio techninės būklės sąskaita nelabai išeina. Žinoma, galima pirkti pigesnes, ne originalias dalis, tačiau retas kuris ryšis važinėti techniškai netvarkingu automobiliu. Kiek geresnė situacija kalbant apie kuro taupymą. Gal sutaupytos sumos ir nebus labai didelės, tačiau jos keliaus ne iš, o į automobilio savininko kišenę. Jeigu jums kuro taupymas aktualus, reiktų įprasti laikytis kuro sąnaudų normų. Laikytis jų nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Tereikia atminti keletą taisyklių.

Pirmoji jų - atprasti perjunginėti pavaras. Kuo rečiau judinate pavarų perjungimo svirtį, tuo didesnė tikimybė, kad kuro sąnaudos mažės. Atpraskite nuo lenktynių miestų gatvėse. Tai ne tik pavojinga, bet ir reikalauja didesnių kuro sąnaudų. Stenkitės neperspausti akceleratoriaus.
Dar viena priežastis - atviri langai. Kai jie atviri, didėja oro pasipriešinimas, nes automobilio korpusas praranda aptakumą. Žiemą kuro sąnaudos didėja įjungus šildymo krosnelę. Žinoma, kai rankos šąla, vairuoti nėra malonu, tačiau gerai pagalvokite, kiek šilumos tikrai reikia? Langai nutirpo, rankos nešąla? Pats laikas išjungti krosnelę, nes šilumos kitam kartui vis tiek neišsaugosi, o išjungus kuro sąnaudos pradės mažėti.

Tiesiogiai kuro sąnaudos susijusios ir su tinkamu variklio darbu. Jeigu visi agregatai ir mazgai tvarkingi, tarpusavyje suderinti ir veikia tinkamai, papildomų kuro sąnaudų nebus. Variklis naudos tik tiek, kiek tikrai reikia. Patyrę vairuotojai žino - verčiau kartą sumokėti už variklio sutvarkymą, negu nuolat permokėti pilantis kuro degalinėse.

Kiek mažiau, bet kuro sąnaudoms įtakos turi ir kiti veiksniai: keleivių skaičius automobilyje, bagažinėje sukrautų krovinių svoris, teisingai pripūstos padangos. Beje, į pastarąjį veiksnį reiktų atkreipti dėmesį. Jeigu padangos pripūstos per mažai, augs kuro sąnaudos, jeigu jos pripūstos per daug, greičiau dėvėsis, automobilis bus sunkiau valdomas, važiavimas neteiks malonumo.
Atminkite, sutaupyti litą kitą kuro sąskaita įmanoma. Tiesiog reikia įprasti atkreipti dėmesį į kai kuriuos niuansus. Tai tikrai nėra labai sunku. Truputis valios ir kuro taupymas taps neatsiejamu įpročiu. Matant, kaip kyla kuro kainos, kasdien tai tampa vis aktualiau.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną