Pervažos žiemą tampa ypač pavojingos
Atnaujinta: 2020-03-09
  • traukinys

Žiemos metu vairuotojams ir kitiems eismo dalyviams kyla itin daug grėsmių. Viena jų - geležinkelių pervažos. 2011-2013 m. geležinkelių pervažose įvyko 26 eismo įvykiai. Daugiau nei pusė baigėsi tragiškai.

Saugaus elgesio patarimai gali Jums padėti išgelbėti savo ir kitų gyvybes:

Visada duokite kelią artėjančiam traukiniui
Visuomet sustokite prie kelio ženklo „Stop", niekada nevažiuokite per pervažas degant draudžiamajam šviesoforo signalui ar esant nuleistiems pervažų užtvarams. Dėl traukinio dydžio, žiūrint į jį nedideliu kampu, gali pasirodyti, kad jis juda daug lėčiau nei yra išties. Dėl to beveik neįmanoma nustatyti artėjančio traukinio greičio, kuris gali būti iki 120 km/h. Esant blogam matomumui, už 200 m esantis traukinys pervažą pasiekia greičiau nei per 6 s, o vidutinis traukinio stabdymo kelias - 1 km 200 m. Automobiliui atsidūrus pervažoje, susidūrimo išvengti neįmanoma.

Pasirinkite saugų važiavimo greitį
Neviršykite leidžiamo greičio, įvertinkite savo vairavimo patirtį ir įgūdžius, eismo intensyvumą, meteorologines sąlygas bei kelio būklę. Esant plikledžiui prieš pervažas gali susidaryti slidi kelio danga, kuri prailgina stabdymo kelią beveik dvigubai.

Įsitikinkite, kad nėra artėjančių traukinių
Artėdami prie pervažos dairykitės į abi puses, stebėkite šviesoforų signalus. Žiemos metu matomumas dažnai sumažėja dėl sniego, šlapdribos, lijundros ar rūko. Jis gali sumažėti iki 100-200 m! Siekdami įsitikinti, kad prie pervažos nėra artėjančių traukinių, sustokite prie kelio ženklo „Stop", jei jo nėra, ne arčiau kaip 5 m atstumu nuo geležinkelio kelio, išjunkite radiją, prasidarykite langą, kad išgirstumėte artėjantį traukinį.

Saugokime vieni kitus kelyje ir nerizikuokime savo bei kitų žmonių gyvybėmis.

Vilniaus miesto savivaldybė

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną