Praktinio vairavimo mokymasis su šeimos nariu
Atnaujinta: 2020-03-09
  • mokymas-vairuoti

Šeimos vairavimo instruktoriais gali būti šeimos nariai t.y  - sutuoktiniai arba vienas iš tėvų arba vyras ir moteris, įregistravę savo partnerystę įstatymų nustatyta tvarka, jų vaikai ir įvaikiai, broliai, seserys. Globėjų (rūpintojų) šeimų nariais laikomi vaikai, kuriems pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nustatyta globa ar rūpyba

Šeimos vairavimo instruktorius mokinį, siekiantį įgyti teisę vairuoti B1 ar B kategorijos transporto priemones, praktinio vairavimo gali mokyti, kai mokinys yra išlaikęs teorijos egzaminą VĮ „Regitra". 

Mokyti mokinį praktinio vairavimo gali tik šeimos vairavimo instruktorius, turintis teisę vairuoti B kategorijos transporto priemonę ir ne mažesnį kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonės vairavimo stažą.

Transporto priemonės, naudojamos šeimos nariams mokyti, turi būti techniškai tvarkingos. Draudžiama mokymui naudoti tokias transporto priemones (B kategorijos ir B1 kategorijos su kėbulu (kabina), kuriose stovėjimo stabdžio valdymo svirtis įrengta ne tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių.

Praktinio vairavimo mokymo metu transporto priemonės priekis ir galas turi būti paženklinti aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M"

Mokant vairuoti keliuose šeimos narį, siekiantį įgyti B1 kategorijos transporto priemonių (be kėbulo (kabinos) vairavimo teisę, tarp mokinio ir jį lydinčio šeimos vairavimo instruktoriaus turi būti palaikomas radijo ryšys, naudojant „laisvų rankų" įrangą. Mokinys privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę, kurios priekyje ir nugaroje turi būti skiriamasis ženklas „M". Šeimos vairavimo instruktorius privalo vilkėti ryškiaspalvę liemenę su užrašu VAIRAVIMO INSTRUKTORIUS, kai mokinį lydi AM, A1, A ar B1 kategorijų transporto priemonėmis. Jei šeimos vairavimo instruktorius mokinį lydi automobiliu, automobilio priekis ir galas turi būti paženklinti pagal Kelių eismo taisyklių reikalavimus aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M".

Per parą mokinį praktinio vairavimo rekomenduojama mokyti ne daugiau kaip 3 valandas.

Už Kelių eismo taisyklių ir šeimos narių mokymo reikalavimų laikymąsi mokymo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.

Šeimos vairavimo instruktorius mokymo metu privalo turėti ir tikrinantiems pareigūnams pateikti šiuos dokumentus: 

  1. vairuotojo pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti B (B1) kategorijos motorines transporto priemones;
  2. transporto priemonės registravimo liudijimą;
  3. transporto priemonės Techninės apžiūros rezultatų kortelę (ataskaitą);
  4. transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo liudijimą (polisą);
  5. dokumentą, pagal kurį galima nustatyti, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai (santuokos liudijimas, gimimo liudijimas, partnerystės sutartis, asmens tapatybės dokumentas ir pan.).

Mokinys (šeimos narys) privalo turėti: 

  1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  2. valstybės įmonės „Regitra" pažymą apie išlaikytą teorijos egzaminą;
  3. galiojančią Vairuotojo sveikatos tikrinimo medicininę pažymą (F Nr. 083-1/a).

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

5 dažniausiai užduodami klausimai apie vairuotojo pažymėjimus

Vairuotojo pažymėjimo galiojimas, keitimas internetu ir kiti svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti kiekvienam vairuotojui.

Dešiniosios rankos taisyklė - kertinis Kelių eismo taisyklių principas

Vairuotojams kartais neaišku, kada ir kaip taikyti dešiniosios rankos taisyklę

Kaip užvesti dyzelinį automobilį šaltyje

Neįprastas būdas kaip neleisti sušalti dyzelinui net ir dideliame šaltyje

7 įdomūs faktai apie vairavimo egzaminus kitose šalyse

Kai kurie faktai priverčia nustebti, o kartais tiesiog nusišypsoti.

Automobilio įtaisų valdymas

Regitra pristato: nuotolinės vairavimo pamokos ne tik pradedantiesiems, tačiau ir ilgą vairavimo patirtį turintiems vairuotojams.

Vairuotojų egzaminavimas vyks realiame eisme

Atsisakoma pratimų aikštelėje, o būsimųjų vairuotojų įgūdžiai bus tikrinami realiame eisme. \ \

Psichologai: rizikingas vairavimas – gyvenimo būdo atspindys

Dažniausiai įvairios asmenybės charakteristikos lemia dažnesnes vairavimo klaidas arba įvairios asmenybės savybės lemia dažnesnius tyčinius kelių eismo taisyklių pažeidimus.

Kaip vairuoti esant permainingiems orams

Jei automobilyje staiga tampa įtartinai tylu ir apima jausmas, kad automobilis tarsi „plaukia”, o ne važiuoja, greičiausiai jūs važiuojate ypatingai lygiu ir slidžiu paviršiumi

Vairavimas žiemą

Lenktynininko patarimai: žiemos kelią reikia „jaukintis“

Kaip vairuoti naktį

Vairuoti užmiesčio keliais naktį visada būna gerokai sunkiau nei dieną