Prekyba naudotais automobiliais klesti
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP1659__Medium_
  • 2008_lrt_logo

Automobilių pardavėjai pastebi: naujų mašinų pirkimas Lietuvoje - merdi, tuo metu naudotų - eina kaip iš pypkės.

Pardavėjai jau net skundžiasi nenaujų mašinų trūkumu, mat pirkėjai prekę esą perka net ir jos nepačiupinėję, tiesiog iš nuotraukos. Tiesa, labiausiai naudotų mašinų rinką palaiko klientai iš užsienio.

Europos automobilių gamintojų asociacija paskelbė, jog Lietuva pagal naujų mašinų pardavimą, o šis per spalį išaugo 90 proc., nusileido tik Estijai ir Airijai. Pastarosiose naujų mašinų šį spalį, palyginti su pernykščiu, parduota dukart daugiau.

Tačiau Lietuvos naujų automobilių pardavėjai sako, kad iki džiūgavimo - dar toli. Anot įmonių, nors praėjusį mėnesį mašinų pirkimo skaičius iš tiesų įspūdingai šoktelėjo, rinka vis dar nepasiveja net praėjusių metų prekybos. Palyginti su klestėjimo laikais, naujų mašinų Lietuvoje dabar esą perkama triskart mažiau.

„Šiandien automobilių pardavimai prilygsta 2002 metams - tai yra viršija 7 tūkst. automobilių", - sakė Autoverslininkų asociacijos generalinis direktorius Mindaugas Beišys.

Naujų automobilių pardavėjai svarsto, kad jei lietuviai ir ims stipriau pirkti mašinas, tai pirmiausia verslininkai, kurie ir dabar nuperka du trečdalius visų parduodamų automobilių.

Tuo metu prekiautojų nenaujomis mašinomis nuotaikos - kardinaliai priešingos. Pasak jų, mašinas Lietuvoje nuo pavasario ypač perka kirgizai, kazachai, lenkai ir baltarusiai, todėl mašinų jau net ima trūkti. Mat jų pasiūla ir pasirinkimas Vakaruose ribotas. Dabar esą nutinka ir taip, kad mašinos nuperkamos, vos pažvelgus į jų nuotraukas.

„Vakaruose mūsų pirkėjai susiduria su didele konkurencija. Čekai, slovakai, kroatai, serbai - visi perka, jie leidžia sau daugiau mokėti už tuos automobilius, todėl lietuviams sunkoka nupirkti automobilius", - teigė UAB „Varanas" direktorius Valentinas Naujanis.

Naudotų mašinų pardavėjai pastebi, kad ima trūkti benzinu varomų automobilių, mat labiausiai perkamos dyzelinu varomos, kurių dažniausiai ir ieškoma užsienyje, mažiau kreipiant dėmesio į benzinines.

„Retas lietuvis ieško brangaus automobilio, paklausiausios kainos - apie 15 tūkst. Lt", - pažymėjo UAB „Automera" direktorius Antanas Petrauskas.

Nenaujų automobilių pardavėjai pirkėjų bumo dar tikisi iki vasaros, o tada baigsis pereinamasis laikas ir išaugs muitai įvežamoms nenaujoms mašinoms į Kazachstaną, Kirgiziją ir Baltarusiją.

Tuo metu naujų automobilių prekyba besiverčiančios įmonės rinkos atsigavimo, jei jis vyks tokiu tempu kaip dabar, tikisi ne anksčiau kaip 2016-aisiais.


Jūratė Anilionytė, Tomas Kavaliauskas, Zina Paškevičienė

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...

Įdomiausi kasdieniai modeliai iki 6 000 lt

Mūsų keliasi važinėja ganėtinai daug automobilių, tačiau

Tikriems vyrams

Ypatingus automobilius, tokius kaip...

„Renault Grand Scenic“

Trečiosios kartos „Renautl Grand Scenic" debiutavo ...

Lietuvis - vėl brangus pirkėjas

Vos prieš mėnesį besiderantys ir atidūs lietuviai automobilių turguose buvo nelaukiami pirkėja

Išnykę JAV automobilių prekių ženklai

2010-2011 m. nustojo egzistuoti keletas automobilių prekių ženklų.

Renkamės naudotą automobilį – kaip vėliau išvengti išlaidų

Taigi, ką reiktų atsiminti? Kiekvienas senas automobilis kadaise buvo naujas ir stovėjo salone.

„Kia Sorento“ (2002 - 2009) – svečias iš Korėjos

„Kia Sorento" rinkoje pasirodė 2002 m. ir iškart tapo...