Pristatomas pirmasis Lietuvoje pagamintas elektra varomas furgonas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Elektrinis_Iveco_Daily

Vakar Vilniaus parodų centre „Litexpo" prasidėjusioje tarptautinėje transporto, logistikos ir telematikos parodoje „TransBaltica 2012" pačia „žaliausia" naujiena pretenduoja tapti naujas Lietuvos bendrovių „Transmitto" ir „Elinta" projektas - elektrinis „Iveco Daily" krovininis furgonas. Šis pirmasis Lietuvoje sukurtas elektra varomas krovininis automobilis viešumoje šiandien pristatomas pirmą kartą.

Pasaulyje elektrinius furgonus jau pradėjo naudoti tokios įmonės kaip britų prekybos tinklas „Tesco", Jungtinės Karalystės pašto tarnyba „Royal Mail", logistikos bendrovė „FedEx" ir kt. „Transmitto" atstovas Vytautas Dailydka neabejoja, kad ir Lietuvoje socialiai atsakingos, aplinkai draugiškos įmonės ir organizacijos įvertins elektra varomo „Iveco Daily" privalumus.

„Tikime elektromobilių perspektyvomis ir esame tikri, kad jau artimiausiu metu šiuos automobilius atras ir Lietuvos įmonės. Elektriniai furgonai yra puikus sprendimas įmonėms,vežiojančioms nedidelius krovinius po miestą, kai atstumai maži, o sustoti tenka dažnai", - sako V. Dailydka.

Anot „Transmitto" atstovo, elektriniai furgonai ne tik padėtų įmonėms sumažinti kuro kaštus, bet ir prisidėtų prie švaresnio oro, o įmonių deklaruojamas ekologijos iniciatyvas įprasmintų darbais. „Neabejojame, kad su šiuo automobiliu galėtume prisidėti prie prasmingų socialinių iniciatyvų. Laukiame ne tik elektromobilių entuziastų, bet ir įmonių atstovų, norinčių kurti bendrus „žaliuosius" projektus", - sako V. Dailydka.

Elektrinis „Iveco Daily" yra pritaikytas vežti krovinius miesto sąlygomis. Furgono krovinių skyriaus talpa - 10,2 m3, o maksimali krovinio masė - 1150 kg. Maksimalus greitis mieste - 70 km/h, elektrinio variklio galia - 78 kW. Elektrinis „Iveco Daily" su 29 kWh akumuliatoriumi gali nuvažiuoti 100 km, tokios kelionės kaina būtų apie 13,5 Lt. Elektromobilis gali būti komplektuojamas ir su didesniu 58 kWh baterijų bloku ir įveikti atitinkamai didesnį - 200 km - atstumą.

Furgonas taip pat turi septynių colių borto kompiuterį su „Android 3.2" operacine sistema, kurioje įdiegtas GPS imtuvas, 3G spartusis mobilus ryšys, belaidis internetas. Pasitelkiant šią sistemą galima mobiliuoju telefonu tikrinti automobilio būklę per atstumą.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Krovinių gabenimas automobiliais – privalumai ir transporto tipai

Kalbant apie populiariausius ir plačiausiai naudojamos ...

Sekimo funkcija transporto biržos TimoCom elektroniniame žemėlapyje TC eMap®

Transporto logistikos parodoje Miunchene, TimoCom ...

Vilkiko vairuotojo darbo vietos organizavimas

Krovinių transportavimo proceso efektyvumui nemažai įtakos turi ...

„Mercedes Benz Citan“ karavanas Vilniuje

Europoje „Citan" pristatymas įvyko 2012 m. pabaigoje...

Naujoji „Ford Fiesta Van“ – taupus ir išmanus verslo pagalbininkas

Mažasis komercinis automobilis 100 kilometrų kelio sunaudos vos 3,3 litro degalų

Ekonomiškas vilkikų vairavimas

Iniciatyvą parėmė vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatinanti nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija

Ar krovininiai automobiliai gali važiuoti taupiai?

Vairuotojų mokymą važiuoti taupiai visokeriopai skatina nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija...

Paroda „Kauno automobilių dienos 2012“

Parodoje lankytojai galėjo ...

Darbdaviai atranda naujų įdarbinimo būdų

Nedarbo lygiui šalyje siekiant per 13 proc...

„Renault Master“ – susipažįstame su komerciniu transportu

Komerciniai automobiliai - specifinė ir labai įdomi...