Vairuotojai: Lietuvos keliais nevažiavęs automobilis – kokybiškesnis
Atnaujinta: 2020-03-09
  • metu_automobilisi

Keturi penktadaliai lietuvių mano, kad geresnės kokybės automobiliai yra tie, kurie dar nėra važiavę Lietuvos keliais. Tiek lietuvių pirktų importuotą ir mūsų šalyje dar neeksploatuotą automobilį, parodė lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt gegužės mėnesį atlikta apklausa.

Pasak Viktoro Daukšo, Autoplius.lt plėtros vadovo, apklausos rezultatai patvirtino, kad lietuviams mūsų šalyje neeksploatuoti automobiliai atrodo patikimesni ir kokybiškesni už jau naudotus Lietuvoje.

„Net 73 proc. apklausos dalyvių teigia, kad geriau pirkti užsienyje eksploatuotą automobilį - taip patikimiau. Jų manymu, tuomet mažesnė tikimybė, kad informacija apie automobilio būklę yra suklastota", - teigia V. Daukšas.

Jis pastebi, kad į Lietuvą importuojami ir tokie automobiliai, kurie užsienyje buvo priskirti kaip netinkami eksploatacijai.

„Lietuvių „auksarankiai" meistrai minėtus automobilius įsigyja kaip atliekas. Juos „prikelia" antram gyvenimui ir pardavinėja už mažesnę kainą nei normalių automobilių. Automobilio kaina tiesiogiai priklauso nuo jo būklės, tad rinkdamiesi pigiausius pasiūlymus rizikuojate kartu įsigyti ir abonementą į autoservisą", - sako V.  Daukšas.

Net 63 proc. lietuvių rinktųsi automobilius, kuriais prieš tai buvo važinėjama Vokietijoje. Lietuvos keliais važinėjančioms transporto priemonėms pirmenybę teiktų tik 12 proc.

Pasak Autoplius.lt plėtros vadovo, jau daugelį metų vokiški automobiliai Lietuvoje siejami su kokybe ir patikimumu.

„Automobiliai iš Vokietijos turi keletą privalumų. Vokiečiai transporto priemones prižiūri kur kas atsakingiau nei prancūzai ar italai. Vokietijos keliai kur kas geresni nei Lietuvoje, nuvažiuojami didesni atstumai. Tai leidžia automobilio varikliui dirbti optimaliau", - apklausos rezultatus komentuoja lengvųjų automobilių rinkos ekspertas.

Autoplius.lt duomenimis, senesni, t. y. 16-20 m. amžiaus, Lietuvoje eksploatuoti automobiliai yra net trečdaliu pigesni nei įvežti iš užsienio. Priešinga situacija su naujesniais automobiliais. Importuoti 6-10 m. amžiaus automobiliai yra pigesni negu tie, kurie eksploatuojami Lietuvoje.

„Importuotojai pirkdami užsienyje eksploatuotą senesnio amžiaus automobilį ieško tik labai gero varianto. Prastos būklės transporto priemonės importuoti neapsimoka. Tuo tarpu naujesnių - 6-10 m. automobilių kainos tik nurodytos mažesnės, tačiau pridėjus mokesčius jie žymiai pabrangsta", - pastebi lengvųjų automobilių rinkos ekspertas.

Du trečdaliai apklausos dalyvių nurodė, kad paskutinis jų pirktas automobilis nebuvo eksploatuotas Lietuvoje.

Autoplius.lt ir valstybės įmonės „Regitra" duomenimis, į Lietuvą dažniausiai įvežami 11-15 metų amžiaus automobiliai. Daugiausia jų importuojama iš Vokietijos. Populiarios ne tik šioje šalyje eksploatuotos, bet ir gamintos transporto priemonės. Šiuo metu vien tik „Volkswagen", „Audi" ir „Opel" markės automobilių šalyje yra daugiau nei 780 tūkst., o tai sudaro du trečdalius Lietuvos parko.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Ko nepamiršti įsigyjant automobilį

Naudingi patarimai, kokių svarbių dalykų nepamiršti prieš ir po įsigijus transporto priemonę ir norint ją įregistruoti savo vardu.

Patikrinimas: kas devintas į šalį įvežamas automobilis turės būti sunaikintas

Netinkami eksploatuoti automobiliai yra atlieka, todėl nereikia apgaudinėti pirkėjų, kad prikeltas „skenduolis" ar „frankenšteinas" yra patikimas automobilis

Naudoto automobilio pirkimas: ką reikėtų žinoti?

Praktiniai patarimai iš teisinės pusės

Automobilių pirkėjai apgaudinėjami nauju būdu

Tie, kas gudrauja veldamiesi į abejotinus sandorius ir ketina apgauti valstybę, dažniausiai apgauna patys save

10 brangiausių automobilių Pasaulyje

1963 m. „Ferrari 250 GTO" tapo brangiausiu automobiliu Pasaulyje...

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Mažiausiai pirkėjų dėmesio sulaukusių automobilių penketukas

Modeliai, kuriais nusivylė ir gamintojas, ir pirkėjai...

„Nissan Micra ELLE“ – pažangiausia moters draugė

Stilinga, žavi ir mylinti didmiestį...

„Hyundai ix35“ – pažindinamės iš naujo

Labai pravartu po pertraukos vėl sėsti prie...