Ž. Savickas nori dar vienos eilutės Guinness World Records knygoje
Atnaujinta: 2020-03-09
  • TIM_7616
  • ZydrunasSavickas4

Vienu didžiausių konkurso „Metų automobilis 2014" bandymų stovyklos Druskininkuose traukos objektų neabejotinai taps galiūno Žydrūno Savicko bandymas siekti GUINNESS WORLD RECORDS titulo velkant vienas prie kito sukabintus 20 naujausių „Nissan Note" automobilių.

Kaip jau skelbta, būtent šiam bandymui, kuris vyks Druskininkuose jau šį sekmadienį, gruodžio 1d., 12 val. T. Kostiuškos gatvėje, šalia „Reginos" viešbučio, tokius rekordus fiksuojanti Guinness World Records Limited kompanija sukūrė specialias taisykles.

Rekordo šturmo išvakarėse į Lietuvą atvyksta ir Guinness World Records Limited oficialus atstovas Jackas Brockbankas, kuris sėkmės atveju vietoje įteiks liudijimą, patvirtinantį pasiektą pasaulio rekordą.

J. Brockbankas sutiko atsakyti į keletą renginio spaudos centro, Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus" klausimų:

-Kiek kartų vidutiniškai per metus bandoma pasiekti rekordą?

-Kasmet 174 skirtingose šalyse bandoma pagerinti apie 50 000 rekordų. Taigi, beveik po tūkstantį per savaitę. Tačiau tik 5 procentai visų rezultatų yra patvirtinami kaip nauji Guinness World Records pasiekimai.

- Ar daug lietuvių yra pelniusių Guinness World Records titulą? Kokie jų rekordai?

-Yra, ir ne tiek mažai. Pateiksiu tik keletą naujausių pavyzdžių, bylojančių apie kai kurių lietuvių įrašus Guinness World Records knygoje.

Ilgiausiai - 30,6 sekundės - iškėlęs 465 kilogramų svorį jį išlaikė Žydrūnas Savickas. Tai užfiksuota „Lo Show Dei Record" renginio, vykusio Milane (Italija) 2011 m. kovo 25 d. metu.

Didžiausias kada nors barzda iškeltas svoris - 63,8 kilogramo. Jį pasiekė Antanas Kontrimas „Rekorlar Dunyasi" metu Stambule (Turkija) 2013 m. birželio 26 dieną.

Didžiausią - 645,6 km atstumą per 24 val. su jėgos aitvaru įveikė Rimas Kinka Islamorados pakrantėje, Floridoje (JAV) 2012 m. vasario 26 d.

-Kiek renginių jums teko teisėjauti ir kokias egzotiškiausias šalis aplankėte, kokius labiausiai neįprastus rekordus užfiksavote?

-Asmeniškai man teko teisėjauti daugiau kaip 300 Guinness World Records bandymų. Keliavau po visą pasaulį, tačiau paskutiniais metais - daugiausia po Europą, Artimuosius Rytus ir Rusiją. Sunku pasakyti, kokiose egzotiškiausiose šalyse buvau ir kokius labiausiai neįprastus rekordus fiksavau, tačiau iš visų kitų išskirčiau Sibire, Jakutske, vykusį masiškiausią „Ohuokhai" šokį (tradicinis jakutų šokis ratu) ir Venesuelą, kaip daugiausiai Mis Visata titulų iš eilės laimėjusią šalį.

-Ar daug rekordų susiję su automobiliais - juos velkant, keliant, stumiant?

-Tokių pasiekimų irgi nemažai. Paminėsiu tik keletą jų. Toliausiai su kabliais nugaroje vilktas automobilis - 111,7 m. Greičiausiai 1 mylią (1,61 km) nustumti automobilų pavyko per 11 min. 39 sek. Sunkiausias dantimis vilktas dviejų aukštų autobusas svėrė 12 360 kg, o sunkiausias barzda temptas automobilis - 1700 kg.

-Kokie rekordai labiausiai domina Guinness World Records Limited?

-Mano atstovaujama Guinness World Records Limited kiekvieną pasiekimą vertina itin rimtai ir neskirsto į įdomius ar mažiau dominančius. Žinoma, kai kurie rekordai, tokie kaip aukščiausias ar žemiausias žmogus, greičiausiai nubėgti 100 metrų ir t.t., išgarsėjo labiau nei kiti. Svarbu, kad net ir keisčiausi ar labiausiai pamišę, vienų betiksliais laikomi rekordai kitiems gali atrodyti kaip labai prasmingi ir tapti vos ne pačiu svarbiausiu dalyku pasaulyje. Būtent šiuo kodeksu ir vadovaujasi juos fiksuojanti Guinness World Records Limited.

 


Nuotraukose : Lietuvoje apsilankysiantis Guinness World Records Limited oficialus atstovas J. Brockbankas ir dar vienam rekordui užsimojęs Ž. Savickas


Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

„Renault Voiturette“ – 115 metų

2013 m. gruodžio 24 d. sukako 115 metų nuo tos dienos, kai

Ž. Savickas nori dar vienos eilutės Guinness World Records knygoje

Vienu didžiausių konkurso „Metų automobilis 2014"

Kaip baudžiami neblaivūs vairuotojai skirtingose pasaulio šalyse

Ar kada nors susimąstėte, kad už vieną ir tą patį Kelių eismo taisyklių pažeidimą...

„Renault AX“ – 105 metai

Prieš 105 metus, 1908 m. spalio mėn. pabaigoje...

Stipruolis Ž. Savickas sieks GUINNESS WORLD RECORDS titulo

Lapkričio pradžioje startavęs „Metų automobilio 2014"

Net patyrusiems patirties niekad nebūna per daug

Jau dvi savaitės kai vyksta Lietuvos „Metų automobilio 2014"

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

„Metų automobiliu 2014" taps vienas iš 35 dalyvių

Lapkričio 4-ąją ERGO rūmuose startavo konkursas „Metų automobilis 2014".

Greičiausi „Metų automobilio 2014“ konkurse – vokiški automobiliai

Septynioliktą kartą rengiamuose Lietuvos metų automobilio rinkimuose...