Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai. Be kitų įdomių miestų mitų ir legendų, laidos vedėjai kartais užkabina ir automobilines temas. Šiandien siūlome susipažinti su 13 laidos vedėjų paneigtų populiarių automobilinių mitų.
1. Uždengus išmetimo vamzdį, variklis suges.
Mitų griovėjai išbandė daugybę įvairių priemonių, tačiau visi kaiščiai išlėkdavo iš išmetamojo vamzdžio vos tik užvedus variklį. Buvo pabandyta išmetimo vamzdį užtaisyti aklinai. Tokiu atveju variklis savaime užgesdavo po 5 - 10 sekundžių. Tai gerai žino šiaurėje gyvenantys vairuotojai, kuriems ne kartą yra pasitaikę, kad ilgą laiką varikliui veikiant nedideliais sūkiais, išmetimo vamzdis tiesiog „apaugdavo" ledu ir variklis gesdavo.
2. Jei kulka pramuš kuro baką, jis sprogs.
Iš pradžių, naudojant įprastą kulką, mitas buvo sugriautas, tačiau vėliau dalinai patvirtintas panaudojus trasuojančią kulką. Pataikius šia kulka į kuro baką, jis tikrai sprogo.
3. Susišaudymo metu automobilio durelės gali apsaugoti
Modernių automobilių kėbulas gaminamas iš plono - 0,4 - 0,7 mm plieno lakštų. Tokio storio plienas niekaip nesulaikys lekiančios kulkos. Ne ką daugiau saugo ir vidinės apdailos elementai. 38 kalibro pistoleto kulka lengvai pramuša tiek dureles, tiek ir jų apdailą. Vienintelė išimtis - durelėse sumontuota ganėtinai didelė - 9 colių ar didesnė - garso kolonėlė. Jos magnetas gali tiek sulaikyti kulką, tiek priversti ją pakeisti kryptį.
4. Variklis suges, jei į kuro baką priberti cukraus
Eksperimentuojant į baką buvo suberta apie 10 kilogramų cukraus, tačiau variklis sėkmingai veikė toliau. Pakito tik išmetami dūmai - jie pajuodo. Seniai žinoma, kad kartu su benzinu į variklį patenka ir nereikalingi priedai - vanduo, rūdys, nuosėdos - visa tai arba sudega, arba pašalinama su išmetamosiomis dujomis.
5. Sportinių aštuntojo dešimtmečio automobilių užpakalinė dalis pasižymėjo geresnėmis aerodinaminėmis savybėmis negu priekinė.
Atitinkamo automobilio kėbulas buvo apverstas, išbandytas aerodinaminiame vamzdyje, o vėliau - ir kelyje. Buvo pastebėtas tik kuro sąnaudų padidėjimas, bet ne daugiau.
6. Panaudojęs žemių sankasą kaip trampliną, automobilis gali pakilti į orą, nuskrieti nemažą atstumą, o vėliau nusileisti beveik be pasekmių ir nesumažinęs greičio
Eksperimento metu automobilis tikrai pašoko į oro, nuskriejo net 30 metrų, tačiau leisdamasis taip trenkėsi radiatoriumi į žemę, kad gerokai apgadino variklį.
7. Skęstantį automobilį žmogus gali palikti ir tada, kai vanduo apsems stiklus
Tai būtų gerai, tačiau realybėje veikia negailestingi fizikos dėsniai, tad automobiliui skęstant, vandens spaudimas tiek į dureles, tiek ir į stiklus yra toks didelis, kad jų negalima atidaryti nei rankomis, nei naudojantis elektros varikliukais.
8. Automobilis gali praskrieti daržovių turgaus eilėmis ir sėkmingai važiuoti toliau ( tai dažnai rodoma filmuose).
Eksperimento metu automobilį pratempė prekystalių eilėmis 70 mylių (apie 110 km/val. greičiu). Pakeliui prekystaliai nuplėšė ant stogo sumontuotą kamerą, gerokai nukentėjo ir pats automobilis. Galiausiai priekinis stiklas suskeldėjo, tad vairuotojas nebematė kelio.
9. Jeigu laikysit vairą taip, kaip rekomenduojama - be 10 min. 2 val. - suveikus saugos pagalvei liksite be pirštų.
Eksperimentui buvo panaudotos dirbtinės rankos. Suveikus saugos pagalvę, vairą iš rankų išplėšė, tačiau pirštai liko sveiki.
10. Policijos radarą galima apgauti naudojant kompaktinę plokštelę
Nei kompaktinė plokštelė, nei veidrodinis diskas ant stogo, nei automobilio padengimas folija nepadėjo išvengti policijos radaro. Nepadėjo net barškinimas raktais. Nebuvo išbandyti tik karinėje aviacijoje naudojami „nematomų" lėktuvų dažai. Reikalas tas, kad šie dažai ne tik labai sunkūs, bet ir labai brangūs, tad sumokėti baudą, jei jau taip atsitiko, bus gerokai pigiau, negu kurti „nematomą" automobilį.
11. Įvairių medžiagų ir triukų naudojimas gali padėti apgauti alkotesterį
Eksperimento metu Adamas Sevidžas išgėrė dvi viskio porcijas, Džeimis Hainemanas - degtinės ir sulčių kokteilį. Abiem atvejais alkotesteris užfiksavo alkoholį. Be to, policija, kilus įtarimams, visada gali patikrinti kraują. Jeigu bus naudojamas burnos skalavimui skirtas skystis, tai tik padidins alkoholio garų koncentraciją.
12. Jeigu pilant kurą į automobilį kalbėsitės mobiliuoju telefonu, gali kilti gaisras.
Atlikus eksperimentą buvo įrodyta, kad veikiantis mobilus telefonas negali tapti gaisro ar sprogimo priežastimi net tada, kai aplink jį tiek benzino garų, kad sukelti gaisrui užtenka menkos kibirkšties. Gerokai pavojingesnė šiuo atveju yra ant drabužių susikaupusi statinė įkrova, kuri susidaro kelis kartus atsisėdus į automobilį ir išlipus iš jo.
13. Dviejų automobilių, važiuojančių 80 km/val. greičiu, susidūrimo jėga bus tokia pat, kaip ir vieno automobilio, atsitrenkusio į sieną važiuojant 160 km/val. greičiu.
Automobilį veikianti jėga bus tokia pat, tiek susiduriant su kitu automobiliu, tiek ir su nejudančia siena.
Parengta pagal užsienio spaudą
Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama
Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje
Efektyvūs stabdžiai reikalingi bet kuriuo metų laiku, tačiau labiausiai - žiemą
Apie automobilių variklių žvakes
Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės
13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų
Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.
Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD
Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...
Atsidariusiose parodose – inžinerinės pramonės ir transporto verslo potencialas
LITEXPO vykstančio parodos sukvietė...
Autoservise gali ir "nurengti"
Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...
2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai
Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.
Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?
Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus
Servisų meistrai tyko lengvatikių
Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.
Automobilių vagies prisipažinimas
Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.