Rezonatorius, tai automobilio išmetimo sistemos detalė, montuojama priekinėje išmetimo sistemos dalyje, iškart po priėmimo vamzdžio, ir, daugeliu atveju, toje vietoje, kur montuojamas katalitinis atidirbusių dujų neutralizatorius.
Kokie reikalavimai keliami rezonatoriui?
Rezonatorius turi būti maksimaliai patikimas, nes, palyginus su kitomis išmetimo sistemos dalimis, jam tenka didžiausia apkrova. Dujų, išeinančių iš degimo kameros, temperatūra labai aukšta, judėjimo greitis didelis, o rezonatorius turi visas šias dujas sulaikyti, apdoroti ir paleisti jas toliau gerokai vėsesnes ir sulėtėjusias, taip pat sumaišyti pulsuojančias iš skirtingų cilindrų ištekančias sroves į vieną, tolygesnę srovę. Be to, rezonatoriaus korpusas, į kurį daužosi plūstančios dujos, neturi skleisti jokių pašalinių garsų. Daugeliui pažįstamas tuščio katalizatoriaus korpuso keliamas garsas atsiranda būtent dėl to. Taip pat, rezonatorių veikia ne tik didelės vidinės apkrovos, bet ir išorinės vibracijos, atsirandančios dėl veikiančio variklio ar prastai pritvirtinto duslintuvo, o žiemą dar purvas ir šlapias sniegas.
Dėl rezonatoriui tenkančių apkrovų būtina nepamiršti tam tikrų konstrukcinių ypatybių, kai jie gaminami.
Rezonatoriaus korpusas būtinai turi būti dviejų sluoksnių, kad vidinio sluoksnio virpesius užgesintų išorinis sluoksnis, nes, priešingu atveju, pats korpusas, gavęs staigų garso bangos smūgį, skambės kaip tuščia skardinė. Taip pat medžiaga, iš kurios gaminamas išorinis sluoksnis, turi būti atspari korozijai - staigūs temperatūros pokyčiai ir „druskų vonios" per porą metų pribaigia net aliuminizuotą plieną. Medžiagai, iš kurios gaminama vidinė rezonatorių dalis, keliami ne tokie griežti reikalavimai, nes ji yra išmetimo sistemos pradžioje, o korozijos pavojus šioje vietoje labai nedidelis. Korozija pavojingesnė užpakalinei sistemos daliai, nes ten kaupiasi kondensatas ir drėgmė. Taip pat reiktų nepamiršti, kad nuo rezonatoriaus tūrio priklauso tai, kaip veiks už jo esančios išmetimo sistemos detalės. Jeigu rezonatorius per mažas, staigiai paspaudus akseleratoriaus paminą, pasigirsta nemalonus blerbimas, kuris sustiprėja, atidirbusioms dujoms išeinant iš duslintuvo. Kai duslintuvas ir rezonatorius tiesiaeigiai - blerbimas silpnesnis.
Dabar, kai bendrais bruožais susipažinome su pagrindiniais, rezonatorius apibudinančiais, kriterijais, galime pasižiūrėti, ką turime po ranka. Skirtingai nuo Amerikos ar Japonijos, Lietuvoje ne tokios griežtos normos, nustatančios, automobilių išmetamosiose dujose esančių CO, CH ar azoto junginių kiekį, automobiliai ir atsarginės dalys brangesnės, o vidutinės automobilių savininkų pajamos mažesnės. Tai paaiškina, kodėl norinčių keisti atidirbusį katalizatorių nauju, originaliu katalitiniu neutralizatoriumi, nėra daug. Taigi rezonatorius tampa puikiai problemos sprendimo priemone.
Jei kilo problemų automobilio išmetimo sistemoje, laikas keisti katalizatorių arba rezonatorių, autoreviu.lt rekomenduoja kreiptis į šios srities specialisą - UAB "Katalizator.lt"
Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai
Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...
Tikriems vyrams
Ypatingus automobilius, tokius kaip...
Lietuvis - vėl brangus pirkėjas
Vos prieš mėnesį besiderantys ir atidūs lietuviai automobilių turguose buvo nelaukiami pirkėja
Išnykę JAV automobilių prekių ženklai
2010-2011 m. nustojo egzistuoti keletas automobilių prekių ženklų.
Penktadalis vairuotojų nežino, kur išmesti eksploatacines atliekas
Orui vis labiau šylant ir sausėjant keliams vairuotojai skuba savo transporto priemones ruošti naujam sezonui
Renkamės naudotą automobilį – kaip vėliau išvengti išlaidų
Taigi, ką reiktų atsiminti? Kiekvienas senas automobilis kadaise buvo naujas ir stovėjo salone.
Rezonatorius - kas tai?
Rezonatorius, tai automobilio išmetimo sistemos detalė, montuojama priekinėje išmetimo sistemos dalyje, iškart po priėmimo vamzdžio...
Savininkai gaili lėšų „vaiduokliams“ išvežti
Per sostinėje surengtą akciją apie tūkstantis asmenų paraginti patraukti arba utilizuoti automobilius-vaiduoklius.
„Kia Sorento“ (2002 - 2009) – svečias iš Korėjos
„Kia Sorento" rinkoje pasirodė 2002 m. ir iškart tapo...
Dėvėtų padangų perdirbimas išsprendžia ekologines problemas
Be šeimininkų, pakelėse ir neprižiūrimose teritorijose paliktos dėvėtos padangos vis dar nesulaukia rimto ir atsakingo visuomenės požiūrio