Akcijos metu nemokamai išgabenami seni automobiliai iš kiemų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • senu_automobiliu_utilizavimas

Vilniaus mieste, kaip ir visoje Lietuvoje, šiuo metu vyksta akcija „Daugiau erdvės kiemuose", kurios metu gyventojai raginami sutvarkyti savo kiemus pašalinant senus, nebevažiuojančius automobilius. Tokius „vaiduoklius" tinkamai sutvarkius, kiemuose atsiras daugiau vietos, nebus teršiama aplinka, o savininkai išvengs gresiančių baudų.

Akcijos metu gyventojai ir įmonės, norintys atsikratyti seno, nenaudojamo automobilio, gali skambinti tel. 8 600 90030 arba rašyti el. paštu atliekos@gia.lt ir pareikšti norą, kad nenaudojamas automobilis būtų nemokamai išgabentas iš kiemo, išrašyti visi būtini dokumentai, o jo atliekos sutvarkytos pagal visus teisės aktų reikalavimus. Už teigiamą rinkos vertę turinčią transporto priemonę savininkui bus sumokėta.

Pagal teisės aktų reikalavimus, seni, nenaudojami automobiliai Lietuvoje turi būtų saugiai ir nekenkiant aplinkai išardyti, susidariusios atliekos perdirbamos, o tinkamos naudoti dalys naudojamos pakartotinai. Tačiau vis dar nemažai nelegalių, licencijų neturinčių nenaudojamų automobilių supirkėjų, kurie iš gyventojų juos superka neteisėtai, išardo, vertingas dalis ir atliekas parduoda, o dalis, kurių negali pelningai parduoti, tiesiog išmeta į pamiškes, pakeles ar sudegina tam nepritaikytose vietose. Taip nelegalūs ardytojai teršia aplinką, nemoka mokesčių, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir užkerta kelią atliekas sutvarkyti iki galo, perdirbant visas įmanomas dalis arba panaudojant jas dar kartą.

Naudojimui netinkamas, nevažiuojantis automobilis yra taršos šaltinis: iš jo į dirvožemį gali ištekėti aplinkai žalą darantys skysčiai (kuro, alyvos likučiai, įvairios rūgštys), išdaužyti automobilio stiklai ne tik teršia aplinką, bet ir gali sužeisti greta žaidžiančius vaikus. Plastikas, guma ar kitos automobilyje esančios medžiagos, pakliuvę į aplinką, ilgai nesuyra, o netinkamai deginamos dar ir teršia orą.

Gyventojai ir įmonės, dėl įvairių priežasčių kiemuose laikantys nebenaudojamus, nebevažiuojančius automobilius, nusižengia teisės aktų reikalavimams ir gali būti baudžiami už aplinkos taršą, todėl rekomenduojame visiems pasinaudoti galimybe ir akcijos metu atsikratyti nebevažiuojančio automobilio.

„Daugiau erdvės kiemuose" akcijos organizatoriai yra Gamintojų ir Importuotojų Asociacija (GIA), Vilniaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija, jos partneriai yra Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacija, Vilniaus miesto savivaldybė, kitos savivaldybės.

Akcija tęsis iki birželio 30 dienos.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dubajuje likimo valiai paliekam super automobiliai

Vienuose miestuose veriasi smegduobės, kituose gatves nukloja šiukšlės...

Tikriems vyrams

Ypatingus automobilius, tokius kaip...

Lietuvis - vėl brangus pirkėjas

Vos prieš mėnesį besiderantys ir atidūs lietuviai automobilių turguose buvo nelaukiami pirkėja

Išnykę JAV automobilių prekių ženklai

2010-2011 m. nustojo egzistuoti keletas automobilių prekių ženklų.

Penktadalis vairuotojų nežino, kur išmesti eksploatacines atliekas

Orui vis labiau šylant ir sausėjant keliams vairuotojai skuba savo transporto priemones ruošti naujam sezonui

Renkamės naudotą automobilį – kaip vėliau išvengti išlaidų

Taigi, ką reiktų atsiminti? Kiekvienas senas automobilis kadaise buvo naujas ir stovėjo salone.

Rezonatorius - kas tai?

Rezonatorius, tai automobilio išmetimo sistemos detalė, montuojama priekinėje išmetimo sistemos dalyje, iškart po priėmimo vamzdžio...

Savininkai gaili lėšų „vaiduokliams“ išvežti

Per sostinėje surengtą akciją apie tūkstantis asmenų paraginti patraukti arba utilizuoti automobilius-vaiduoklius.

„Kia Sorento“ (2002 - 2009) – svečias iš Korėjos

„Kia Sorento" rinkoje pasirodė 2002 m. ir iškart tapo...

Dėvėtų padangų perdirbimas išsprendžia ekologines problemas

Be šeimininkų, pakelėse ir neprižiūrimose teritorijose paliktos dėvėtos padangos vis dar nesulaukia rimto ir atsakingo visuomenės požiūrio

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: