Ar gali policininkai bausti, jei pavėluota sumokėti už automobilio draudimą?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • policel_

Skaitytojos sūnus apsidraudė automobilį metams laiko privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, nurodydamas, kad įmokas už draudimą mokės kiekvieną mėnesį. Įmokos buvo mokamos tvarkingai, tačiau vieną mėnesį jis sumokėti pavėlavo kelias dienas. Kaip tyčia, tuo metu jį sustabdė kelių patruliai ir patikrinę dokumentus pareiškė, kad jis važinėja nedraustu automobiliu. Skaitytojos sūnus sumokėjo 80 Lt baudą.
Skaitytoja teiraujasi, ar teisingai buvo nubaustas jos sūnus.
Į šį klausimą autoreviu.lt paprašė atsakyti susijusių institucijų - draudikų ir policijos - atstovų. Gauti tokie paaiškinimai.

 

Draudimo bendrovės atstovo komentaras

„If draudimo" atstovas Aleksas Nečajevas paaiškino, kad policija gali nubausti vairuotoją, neturintį su savimi galiojančio privalomojo CA draudimo poliso. Tas pats yra su teisėmis vairuoti, tech. pasu ir pan. - dokumentai, kurie privalomai turi būti automobilyje. Jeigu klientas nebuvo sumokėjęs už draudimą, kyla įtarimas (nežinia, kaip yra iš tikrųjų), kad jis neturėjo poliso. Kita vertus, jei buvo draustasi internetu, draudimo bendrovės atsiunčia klientui draudimo polisą el. paštu, tad reiktų jį atsispausdinti ir visuomet turėti automobilyje.

Neturėdamas prieš akis tekste minimos draudimo sutarties A. Nečajevas negalėjo pasakyti, kokiam konkrečiam terminui ji buvo sudaryta ir kas joje buvo rašoma, tačiau standartiniu atveju įmoka mokama taip, kaip numatyta draudimo sutartyje. Jeigu klientas yra sudaręs metinę sutartį, o įmokas moka kiekvieną mėnesį, sutartyje nurodomas įmokų mokėjimo grafikas. Jeigu klientas nesumokėjo įmokos sutartyje nurodytu laiku ir draudimo sutartis nebuvo nutraukta, tuomet draudimas vis tiek yra galiojantis. Jeigu policininkas sustabdys, ir vairuotojas neturės su savimi draudimo poliso (polisas dažniausia išduodamas tik sumokėjus įmoką), tuomet policininkas turi teisę skirti baudą.

Policijos atstovų pastabos

Policijos atstovai, neturėdami prieš akis minėtos sutarties ir nebūdami įvykio, kai vairuotojas buvo nubaustas, liudininkai, taip pat galėjo pateikti tik bendro pobūdžio komentarus.
Policininkų teigimu, su minėta problema galėjo susidurti nepatyręs arba labai išsiblaškęs vairuotojas.

Pasak jų, vairuotojo turimame draudimo polise tikriausia buvo parašyta, nuo kada iki kada jis galioja, nes pareigūnams nėra svarbu, kokią mokėjimo tvarką automobilio savininkas sutarė su draudimu. Pasak jų, polise tikriausia buvo nurodyta, iki kada jis galioja, todėl automobilio vairuotojas ir buvo nubaustas. Gal minėtame polise buvo kažkokios sąlygos, kokia tvarka turi būti mokama, nors ir dalimis. Gali būti, kad buvo numatyta, kad, laiku nesumokėjus, įmokos draudimo polisas nustoja galioti, taigi, automobilis lieka be draudimo. Kita vertus, automobilį sustabdę ir patikrinę pareigūnai vadovavosi galiojančiais teisės aktais, tad šiaip sau imti ir nubausti vairuotojo jie negalėjo.

Pasak pareigūnų, draudimo įsigaliojimo tvarka ir įmokų mokėjimai yra bendrovės ir draudėjo reikalas, tikrai ne policijos. Pareigūnai tik atlieka savo pareigą - sutikrina įrašus, patikrina, ar galioja turimi dokumentai - draudimo polisas, techninės apžiūros talonas, vairuotojo pažymėjimas, registracija ir kt.
Be to, reikia nepamiršti, kas rašoma Kelių eismo taisyklėse:
KET 61.3 „Motorinės transporto priemonės vairuotojas privalo su savimi turėti įstatymu nustatytą draudimo dokumentą".

V. Misevičius

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

ESTT: nubrėžtos automobilio durelės stovėjimo aikštelėje – draudiminis (eismo) įvykis

Kai automobilis apgadinamas transporto priemonėms stovint vietoje, šiuo metu draudikai atsisako išmokėti draudimo išmoką. Vis dėlto tokia išmoka asmeniui priklauso.

Draudikai įspėja: 5 situacijos, dėl kurių laukia daugiausiai galvos skausmo

5 klasikinės situacijos, kurias gali tekti spręsti savarankiškai net ir turint privalomą vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą.

Gyvenk greitai, mirk jaunas arba kai „GTA“ tampa realybe

Daugelis yra jei ne žaidęs, tai bent girdėjęs apie žaidimų seriją „GTA"...

Krovinių ir vilkikų draudimas – padėtis Lietuvoje šiandien

Lietuvoje kyla aistros dėl krovinių ir krovininio transporto draudimo kainų.

Automobilių vagysčių industrija

Paradoksalu, tačiau automobilių vagystės...

Kas dažniau sukelia eismo įvykius – vyrai ar moterys?

Nepriklausomai nuo šalies ir jos gyventojų plaukų spalvos, beveik visame pasaulyje populiarūs anekdotai apie ...

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.