Gyvenk greitai, mirk jaunas arba kai „GTA“ tampa realybe
Atnaujinta: 2020-03-09
  • gta_realybje__1_
  • gta_realybje__2_
  • gta_realybje__3_
  • gta_realybje__4_
  • gta_realybje

Daugelis yra jei ne žaidęs, tai bent girdėjęs apie žaidimų seriją „GTA". Panašu, kad porelė jaunų amerikiečių per daug laiko praleido žaisdami šį žaidimą virtualiame pasaulyje, tad nusprendė viską perkelti į realybę.

Viskas prasidėjo vieną eilinį sekmadienį, kai policijos pareigūnas iš Kamdeno, Niu Džersio, pastebėjo kaip du juodoje „Mazdoje" sėdintys jaunuoliai bando įsigyti narkotikų. Po nesėkmingo bandymo juos sulaikyti pareigūnas pradėjo persekioti „Mazdą". Pastaroji pasuko į magistralę. Iš paskos skubantis policininkas nesuvaldė savo automobilio, jis pradėjo slysti ir nulėkė į šalikėlę. Porelei pavyko pasprukti. Pradėjus aiškintis įvykio aplinkybes, paaiškėjo, kad juodoji „Mazda" priklauso pagyvenusiai Niu Džersio gyventojai, kuri turi 23-erjų anūkę. Anūkė Šeina Saiks maždaug prieš savaitę buvo paėmusi senelės automobilį be jos žinios ir kartu su savo vaikinu - 24-erių Bleiku Bilsomu - leidosi ieškoti nuotykių.

Taip pat paaiškėjo, kad į policiją kreipėsi ir produktus į namus pristatančios įmonės darbuotojai, pranešę jog dingo jų automobilis „Nissan Altima". Liudininkų teigimu, automobilį pavogė jauna porelė. Peržiūrėję nuotraukas jie atpažino Šeiną ir Bleiką.

Naktį iš pirmadienio į antradienį Kamdeno miesto policininkai vienoje iš gatvių rado sulaužytą „Altima", kuriame sėdėjo vaikinas ir mergina. Pareigūnai norėjo porelei pasiūlyti pagalbą, tačiau gavę iškvietimą per raciją išskubėjo į įvykio vietą. Grįžę automobilį jie rado tuščią. Patikrinę automobilio numerius duomenų bazėje, pareigūnai suprato, kad čia tas pats, iš maistą pristatančios įmonės pavogtas „Nissan Altima".

Antradienio ryte policija gavo pranešimą apie nesėkmingą bandymą pavogti automobilį. Į jį kėsinosi ta pat porelė - Šeina ir Bleikas.

Prabėgus dvidešimčiai minučių jau kitoje Kamdeno gatvėje patruliuojantys pareigūnai pasiveja ir sulaiko Kelių eismo taisykles pažeidusį automobilį. Sustabdę pažeidėjus, policininkai paliko savo automobilį ir nuėjo prie prasižengėlio, norėdami patikrinti jo dokumentus ir išrašyti baudą. Neaišku kaip, bet minėto automobilio vairuotojas ir keleivė sugebėjo nepastebėti palikti savo transporto priemonę, slapta įlipti į policininkų automobilį ir, partrenkę kelią jiems mėginusius užstoti pareigūnus, pasprukti iš įvykio vietos.

Mieste paskelbiamas visuotinis pavojus, į gaudynes įsijungia kiti patruliniai automobiliai, į orą pakeliami sraigtasparniai su žurnalistais ir prasideda vienas mėgstamiausių JAV šou - „policijos persekiojimas". Kadrai tiesiai iš miestelio gatvių, kur policininkai mėgina pavyti tarnybiniu automobiliu sprunkančius bėglius keliauja tiesiai į vietos televizijos tiesioginį eterį.

Lėkdama didesniu kaip 160 km/val. greičiu, nusikaltėliais tapusi porelė pasprunka nuo Niu Džersio policijos, pralekia Bendžamino Franklino tiltą ir atsiduria Filadelfijoje. Čia - kita valstija, kiti įstatymai, kiti teisėtvarkos pareigūnai ir kita jurisdikcija. Kamdeno policija veikti nebegali, jiems belieka tolesnę įvykių eigą stebėti televizorių ekranuose.

Nors policijos persekiojimas daug kartų matytas ir filmuose, ir dokumentiniuose kadruose, Šeinai ir Bleikui pavyko šiam procesui suteikti naujų atspalvių.

Visų pirma jie nuvarė ne bet kokį, o policininkų automobilį, partrenkė juos bandžiusius sulaikyti pareigūnus ir vienam jų sulaužė koją. Tai iškart suteikė dramatizmo visoms gaudynėms. Policininkai dėl tokio elgesio persiuto ir stengėsi kaip galima greičiau sugauti bėglius.

Antra - vėliau jie nuvarė dar vieną policininkų automobilį. Anksčiau šito niekas nėra daręs. Filadelfijoje juos sulaikė vietos policija, tačiau kol pareigūnai grūmėsi su Bleiku, Šeina išslydo iš vairuotojo vietos, įsiropštė į kitą patrulių automobilį ir vėl leidosi į kelią.

Po gero pusvalandžio viskas baigėsi taip, kaip ir turėjo baigtis. Mergina taranavo kelis automobilis, pradūrė padangą, greitis sumažėjo. Supratusi, kad taip toli nebenuvažiuos, mergina paliko automobilį ir pabandė pabėgti, bet iškart buvo sulaikyta.

Šeinai ir Bleikui buvo pateikti kaltinimai dėl automobilio vagystės, bandymo nužudyti, vairavimo apsvaigus nuo narkotikų, pasipriešinimo teisėtvarkos pareigūnams ir t.t. Viskas gal ir neatrodytų taip baisiai, tačiau namuose porelė paliko 7 mėnesių dukrytę...

Šiuo metu porelės likimas sprendžiamas teisme. Šeina gal ir gali tikėtis švelnesnio nuosprendžio, tačiau Bleikui teks atsakyti už visus nusižengimus.

 

Vaizdo medžiaga - policijos departamento ©

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

ESTT: nubrėžtos automobilio durelės stovėjimo aikštelėje – draudiminis (eismo) įvykis

Kai automobilis apgadinamas transporto priemonėms stovint vietoje, šiuo metu draudikai atsisako išmokėti draudimo išmoką. Vis dėlto tokia išmoka asmeniui priklauso.

Draudikai įspėja: 5 situacijos, dėl kurių laukia daugiausiai galvos skausmo

5 klasikinės situacijos, kurias gali tekti spręsti savarankiškai net ir turint privalomą vairuotojų civilinės atsakomybės draudimą.

Gyvenk greitai, mirk jaunas arba kai „GTA“ tampa realybe

Daugelis yra jei ne žaidęs, tai bent girdėjęs apie žaidimų seriją „GTA"...

Krovinių ir vilkikų draudimas – padėtis Lietuvoje šiandien

Lietuvoje kyla aistros dėl krovinių ir krovininio transporto draudimo kainų.

Automobilių vagysčių industrija

Paradoksalu, tačiau automobilių vagystės...

Kas dažniau sukelia eismo įvykius – vyrai ar moterys?

Nepriklausomai nuo šalies ir jos gyventojų plaukų spalvos, beveik visame pasaulyje populiarūs anekdotai apie ...

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.