Kaip automobilyje apsisaugoti nuo karščio?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP1070__Small_

Įpusėjo vasara. Neatostogavusieji tikisi, kad antroji jos pusė bus karštesnė. Jau atostogavusiuosius apima visai kitokios mintys, nes jų laukia miestas ir jo gatvės. Vairuotojai puikiai žino, kaip sunku karštą vasaros dieną sėdėti automobilyje spūstyje. Laimi tie, kurių automobiliuose yra kondicionierius. Tai įrenginys, leidžiantis sukurti malonią aplinką net pačią karščiausią dieną.

Kondicionierius – techniškai sudėtingas įrenginys. Automobilyje ilgai džiaugsitės maloniu oru, jeigu jis eksploatuojamas tinkamai. Net karščiausią dieną valandai ar dviem įstrigus spūstyje, klimato sistema veiks be priekaištų, jeigu visi prietaisai veikia tinkamai.

Automobilis su įjungtu kondicionieriumi sunaudoja vidutiniškai 5–10 proc. daugiau kuro bet kuriuo važiavimo režimu – mieste, užmiestyje ar mišriu, palyginus su automobiliu be kondicionieriaus. Kita vertus, įjungus kondicionierių sudeginama mažiau kuro negu tuomet, kai padidėja oro srauto pasipriešinimas, pravėrus langus. Tai pastebėjimas taupiems. Kartais apsimoka sumokėti daugiau, bet įsigyti važiavimui geriau pritaikytą automobilį.

Daugeliui transporto priemonių galima pritaikyti taisyklę, kad įjungtam kondicionieriui reikia daugiau galios, jeigu variklio apimtis nedidelė. Taigi mažalitrių automobilių savininkai gali pastebėti, kad greitėjant automobilis tampa lėtesnis ir vangesnis, nes suprastėja jo dinamika. To nepastebi didelių ir galingų automobilių savininkai, nes įjungtas kondicionierius dinamikai neturi jokios įtakos.

Patartina apsilankyti servise, jeigu automobilis naudojamas porą ar trejetą metų, ir iš klimato sistemos išvalyti nešvarumus, pūkus ir dulkes; kitaip vasarą sistemos našumas sumažės. Gali būti ir taip, kad dažnai naudojantis gali prireikti rimto remonto.

Paprastai kondicionieriaus radiatorius yra prie priekinių oro įsiurbimo angų. Mėgstantiems „tobulinti“ automobilio išvaizdą ir pakabinti sportinio tipo groteles, spoilerius ar papildomus rūko žibintus, reikia būti atsargiems. Netinkamai sumontuota papildoma įranga trikdo klimato sistemos darbą, nes visokie priedai sukuria didžiulę, sandarią erdvę, uždengiančią iki 1/3 reikiamo oro srauto kiekio. Tai lemia pablogėjusį sistemos darbą.

Dar vienas įdomus faktas: stenkitės atidžiai statyti automobilį, nes kitaip galite ne tik mechaniškai pažeisti sistemos mazgus. Paprastai po priekiniu buferiu montuojamas plastikinis apatinis oro paėmimo kanalas. Jis važiuojant galingą oro srautą nukreipia virš kondicionieriaus radiatoriaus. Jeigu jį sulaužysite arba nuplėšite, tai didžioji dalis oro, skirto aušinti kondicionieriaus radiatorių, eis pro šalį. Tai blogina šilumos apytaką, ypač – senesniuose automobiliuose.

Drėgmės padidėjimas taip pat turi įtakos automobilio kondicionieriui, nes sistema į saloną pradeda pūsti šiltesnį orą.

Dažnai vairuotojai nustemba – iš kur sustojus po veikiančiu automobiliu su įjungtu kondicionieriumi, praėjus kelioms minutėms, atsiranda šlapia bala? Tai – kondensatas iš garintuvo (specialaus klimato sistemos radiatoriaus). Jis išteka per specialų drenažinį vamzdelį. Taip turi būti. Nepanikuokite ir neskubėkite į servisą, nes ten iš jūsų tik pasijuoks.

Paskutinis faktas – daugelis mano, kad važiavimas su įjungtu kondicionieriumi ir atvirais langais neigiamai veikia klimato sistemą. Tai mitas. Automobiliui toks eksploatacijos būdas nekelia jokio pavojaus. Tiesiog taip tuščiai eikvojama energija – kondicionieriaus sukuriamas šaltis iškeliauja per atvirus langus. Nukentėti gali nebent automobilyje esantys žmonės – gali tekti gydytis pertrauktiems skersvėjo.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Pažangi technologija leidžia matyti aklosiose zonose

Vairuotojas mato ten, kur įprastai vaizdą užstotų statramsčiai.

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...

Programišiai gali pardavinėti svetimus automobilius

Automobiliams modernėjant didėja tikimybė, kad jie bus pradėti vogti naudojant kompiuterius.

Kondicionieriai ir peršalimai – kaip to išvengti?

Kaip tinkamai elgtis, kad kondicionierius netaptų "priešas"

„Auto show millenium 2011“

Po triukšmingo ir linksmo šeštadienio kauniečiai ir miesto svečiai sekmadienį rinkosi į Laisvės alėją.

Kondicionierių reikia prižiūrėti

Mašinų salono oro atšaldymo įtaisas buvo išrastas anksčiau, nei sukurtas kondicionierius.

Alos Pugačiovos automobiliai

Vienas iš daugybės dainininkės pomėgių - tai automobilių kolekcionavimas.

Mėgstamiausi Maiklo Džeksono automobiliai

Kuo važinėjo pop karalius...

„Stebuklas“ kaimyno kieme

„Ford Probe“ keičia įvaizdį…