Kaip teisingai išsirinkti žiemines padangas?
Atnaujinta: 2020-03-09

Artėjant žiemai dažnas vairuotojas susimąsto – kokias žiemines padangas reiktų rinktis savo automobiliui? Padangų pasirinkimas, siūlomas mūsų parduotuvėse, tikrai nemažas. Be to, labai skiriasi padangų kainos, tad mes pamėginsime paaiškinti, kaip neapsirikti perkant automobilio „žieminius batukus“.

Padangos, gaminamos vakaruose, dažniausiai, gaminamos dvejose linijose: pagrindinėje ir ekonominėje (pagrindinės linijos padangos paprastai turi kokio garsaus prekių ženklo pavadinimą ir yra brangesnės, ekonominės linijos padangas gamina mažiau žinomos antrinės įmonės). Apie vakarus kalbėti galima tik sąlyginai, kadangi nemažai padangų gamintojų yra pasistatę savo gamyklas Rusijoje. Laimei, tai padangų kokybei nekenkia, kadangi jų gamybos įranga vis tiek vežama iš vakarų, tad Rusijoje pagamintą padangą galima pirkti taip pat drąsiai, kaip ir atkeliavusią iš toliau.

Kiekviena padanga turi tris „ilgio–pločio“ išmatavimus: ratlankio dydis (13, 14, 15 ir tt. skersmuo), plotis milimetrais, aukštis virš ratlankio milimetras. Kiekvienas automobilis turi savo išmatavimus. Tarkim „VW Golf“ „apmaunami“ 175/70 R13, o „Opel Vectra“ – 175/65 R14. Paprastai vieno dydžio padangas galima pakeisti vienas kitomis: ratai 185/60 R14 ir 175/65 R14 yra vienodo aukščio ir skiriasi tik protektoriaus plotis. Specialistai vieningai sutaria, kad žiemai reiktų pirkti padangas su siauru protektoriumi: rato ir kelio kontakto dėmė sumažėja, spaudimo masė padidėja, taigi pagerėja sukibimas su keliu ir stabdymo charakteristikos, taupomas kuras.

Jei nusprendėte rinktis dygliuotas padangas – kaip ir viskas aišku. Nedygliuotos padangos gaminamos iš minkštesnės sudėties mišinio, turi daugiau plokštelių, sukuria didesnę kontakto dėmę, patogios važiuojant ir netriukšmauja taip, kai dygliuotos. Žinotina, kad važinėti su tokiomis padangomis yra sudėtingiau – reikia meistriškumo ir vairavimo patirties. Su jomis sunkiau per plikledį įvažiuoti į kalniuką, ilgesnis stabdymo kelias. Tokios padangos labiausiai tinka mašinomis su ABS. Beje, šios padangos nėra visasezoninės, todėl jas naudojant ir vasarą nesunkiai galima nudėvėti iki pagrindo.

Visos žieminės padangos turi kryptingą protektoriaus piešinį. Šito reikia tam, kad judėdama padanga pati išsivalytų nuo sniego. Yra padangų su asimetriniu piešiniu. Pirmosios labiau tinka miesto sąlygoms, antros – užmiesčio.

Specialistai pabrėžia, kad vienų padangų, idealiai tinkančių ir miestui, ir užmiesčiui, ir sniegui nėra, tad prieš perkant padangas vertėtų pasitarti su profesionalais, kurie padės pasirinkti jūsų važiavimo poreikius atitinkančius ratus. Taip pat pirkti žiemines padangas reiktų dabar, kol dar neprasidėjo sezonas, kadangi vėliau asortimentas gali gerokai sumažėti.

Gero kelio

 

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Naujoji padanga „MICHELIN X-ICE North 3“

Sutrumpėjo „MICHELIN X-ICE North 3" stabdymo kelias ant ledo

Autoreviu.lt pradėjo ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Jeigu automobilis senesnis, geros padangos yra tiesiog būtinos...

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Ratlankiai puošia ir suteikia pranašumo

Žinomi automobilių gamintojai jau nuo seno savo modelius puošia akiai maloniais lengvojo lydinio ratlankiais...

Dėvėtų padangų perdirbimas išsprendžia ekologines problemas

Be šeimininkų, pakelėse ir neprižiūrimose teritorijose paliktos dėvėtos padangos vis dar nesulaukia rimto ir atsakingo visuomenės požiūrio

Vakarų Lietuvos keliais

Lietuva nėra labai didelė, tad norint ją galima apvažiuoti per dieną...

Mobili ir greita pagalba prakiurus padangai

Mobili ratų taisykla - laiką taupantis padangų montavimo ir...

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.