Krizės akivaizdoje taupoma net savo saugumo sąskaita
Atnaujinta: 2020-03-09

Ilgas ruduo ir nuolat visur minima krizė išmušė vairuotojus iš įprastinio padangų keitimo ritmo: daug kas tiesiog nusprendė, kad žiemos galbūt nebus ir galima dar pavažinėti ne pirmos jaunystes padangomis. Padangų specialistai - R. Ragausko firmos "Autokamera" atstovai - pastebi, kad gatvėse nemažai važinėjančių net vasarinėmis arba sudilusiomis žieminėmis padangomis, ir įspėja, kad toks taupymas ir neapdairumas gali skaudžiai atsiliepti - būti avarijos ar nelaimingo atsitikimo priežastimi.

Vairuotojai ir įmonės, spaudžiami skolų ir naujų mokesčių, numoja į tai ranka ir nusprendžia turimas lėšas skirti kitoms reikmėms, negalvodami, kad tokia, atrodytų, smulkmena, kaip susidėvėjusios padangos gali kainuoti žymiai daugiau: vairuotojai nukenčia patys ir sužeidžia kitus. Nustatyta, kad žiemos sąlygomis padangų techninės būklės įtaka eismo įvykiams padidėja 1,5-2 kartus. Dėl prastos padangų būklės pailgėja automobilio stabdymo kelias, slidžiame kelyje jis gali tapti nevaldomas. Juk vos pasnigus ar pašalus galima pamatyti slidinėjančius, o kiemuose - neišvažiuojančius automobilius.

Dauguma padangų importuotojų ir pardavėjų, tikėdamiesi tokių pat ar panašių rezultatų, kokie buvo 2007 m., pasiruošė sezonui ir prisipildė sandėlius. Todėl dabar yra palankiausias metas pirkti taupiems: nors gamintojai brangino savo produkciją, pardavėjai atsižvelgia į rinkos situaciją ir padangų nebrangina, - priešingai, skelbia įvairias akcijas.

Pastaruoju metu daugelis draudikų įsigyja padangų protektoriaus gylio matuoklius ir įvykus avarijai matuoja protektoriaus gylį. (Žieminės padangos efektyvios, kai protektoriaus gylis ne mažesnis kaip 4-5 mm (minimalus leistinas gylis žiemą - 3 mm)). Jei padangos ir žieminės, bet protektorius nudilęs, tai gali įtakoti draudikų sprendimą padengti ar ne avarijos nuostolius. Tai dar vienas argumentas neatidėlioti padangų keitimo, tikintis "pratempti" iki kito sezono.

Apie "Autokamerą"

R. Ragausko firma "Autokamera" nuo 1992 metų užsiima padangų bei akumuliatorių importu, prekyba bei paslaugų, susijusių su šiomis prekėmis, teikimu. Oficialūs Matador, Marshal, Dunlop, Fulda, Sava atstovai Lietuvoje. Kompanijos filialai yra visuose didžiuosiuose miestuose.

Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Aleksandras Bovšis
Vadybininkas
R.Ragausko firma Autokamera
Tel.: 852311199
Mob.:868752661
aleksandras@autokamera.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Naujoji padanga „MICHELIN X-ICE North 3“

Sutrumpėjo „MICHELIN X-ICE North 3" stabdymo kelias ant ledo

Autoreviu.lt pradėjo ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Jeigu automobilis senesnis, geros padangos yra tiesiog būtinos...

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Ratlankiai puošia ir suteikia pranašumo

Žinomi automobilių gamintojai jau nuo seno savo modelius puošia akiai maloniais lengvojo lydinio ratlankiais...

Dėvėtų padangų perdirbimas išsprendžia ekologines problemas

Be šeimininkų, pakelėse ir neprižiūrimose teritorijose paliktos dėvėtos padangos vis dar nesulaukia rimto ir atsakingo visuomenės požiūrio

Vakarų Lietuvos keliais

Lietuva nėra labai didelė, tad norint ją galima apvažiuoti per dieną...

Mobili ir greita pagalba prakiurus padangai

Mobili ratų taisykla - laiką taupantis padangų montavimo ir...

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.