Paprasti patarimai, padėsiantys atostogautojams saugiai pasiekti savo kelionės tikslą
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Camper

Prasidedant atostogų sezonui  dar kartą primename apie tai, kaip svarbu tikrinti padangų būklę. Gera padangų būklė yra saugumo garantas ištisus metus, tačiau tai tampa ypatingai svarbus veiksnys atostogų metu, kai daugelis leidžiasi į ilgesnes keliones. Neseniai „Bridgestone" kompanijos užsakymu atlikti tūkstančių automobilių padangų būklės tyrimai Europoje atskleidė, kad net 78 procentai vairuotojų važinėja automobiliais, kurių padangų būklė yra netinkama eksploatuoti. Štai kodėl „Bridgestone" specialistai dar kartą perspėja vairuotojus prieš leidžiantis į kelionę patikrinti savo automobilių padangų būklę.

Trys lengvi žingsneliai, užtikrinantys nerūpestingas atostogas

Rekomenduojami trys paprasti dalykai, kurie užtikrina saugią ir nekeliančią rūpesčių kelionę:

1. Patikrinkite savo padangų protektoriaus gylį.

Žinoma, leidžiantis į atostogų kelionę tikimės saulėto oro, tačiau turėtumėme ruoštis ir lietui. Jeigu jūsų automobilio padangų protektoriaus gylis pakankamai didelis, galite važiuoti visiškai ramiai, net jeigu oras galutinai subjurtų. Legalus minimalus protektoriaus gylis yra 1,6 mm.

2. Patikrinkite padangų slėgį.

Pasirūpinkite, kad jūsų automobilio padangų slėgis būtų pakankamas. Prisiminkite, kad padangų slėgis automobilyje skiriasi, jeigu važiuojate tuščiu arba pakrautu automobiliu. Tai labai svarbu leidžiantis atstogauti, nes papratai namus paliekame prikimštu daiktų automobiliu, dažnai vežamės dviračius, stogo bagažinę ir pan. Dažniausiai rekomenduojamas padangų slėgis yra žymimas vidinėje vairuotojo durelių pusėje, vidinėje degalų užpylimo dangtelio pusėje, tačiau visada rekomenduojamą slėgį galite rasti automobilio instrukcijoje. Atkreipkite dėmesį, kad dažnai priekinėms ir galinėms padangoms rekomenduojamas oro slėgis skiriasi. Tam, kad išvengtumėte paklaidos ir netikslumų, oro slėgį matuokite, kai automobilio padangos yra šaltos, t.y. kai juo po kurio laiko (pavyzdžiui, po nakties) nevažiavote ar važiavote labai trumpai.

3. Atidžiai patikrinkite, ar padangos nėra pažeistos.

Įbrėžimai, įplėšimai, gumbai ir kitokių formų padangų pažeidimai lengvai gali tapti dideliu galvos skausmu išvažiavus į tolimą kelionę. Jeigu abejojate savo automobilio padangų būkle ar kai kurie pažeidimai atrodo keliantys susirūpinimą, nerizikuokite ir pasikonsultuokite su specialistais.

Kam visa ši panika?

Nusidėvėjęs protektorius, neteisingas padangų slėgis, pažeidimai, netolygiai nusidėvėjęs protektorius... visa tai sudaro šiuos negatyvius reiškinius:

1. Padidėjusios degalų sąnaudos.

Nepakankamai pripūstos automobilio padangos gerokai padidina degalų sąnaudas.

2. Greitesnis padangų dėvėjimasis.

Nepakankamai pripūstos padangos kur kas greičiau dėvisi.

3. Sumažėjęs saugumas.

Nepakankamas automobilio padangų protektoriaus gylis lemia tai, kad gerokai padidėja automobilio stabdymo kelias. Automobilis su nepakankamai pripūstomis padangomis yra daug sunkiau valdomas, blogėja jo manevringumas, padidėja stabdymo kelias. Nusidėvėjusiomis ar pažeistomis padangomis apauto automobilio vairuotojas rizikuoja tuo, kad važiuojant tokios padangos gali netikėtai sprogti ir galima prarasti automobilio kontrolę.

Nerimą kelianti mada

Atliktas nemokamas net 28700 vairuotojų automobilių tyrimas visoje Europoje atskleidė nerimą keliančią statistiką. Pavyzdžiui, daugiau kaip 28 procentai visų patikrintų automobilių važinėja su nepakankamai pripūstomis arba visiškai nusidėvėjusiomis padangomis, kurios nebeatitinka kelių eismo taisyklių reikalavimų. Tokie vairuotojai ne tik rizikuoja pačių bei automobilyje sėdinčių keleivių saugumu, bet ir tampa pavojingi kitiems eismo dalyviams. Netapkite dar vienu blogos statistikos pavyzdžiu! Patikrinkite savo automobilio padangų būklę prieš leisdamiesi į ilgesnę kelionę. Tada galėsite tiesiog mėgautis atostogomis be jokių pašalinių rūpestį keliančių minčių ar baimių.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

Naujoji padanga „MICHELIN X-ICE North 3“

Sutrumpėjo „MICHELIN X-ICE North 3" stabdymo kelias ant ledo

Autoreviu.lt pradėjo ilgalaikį „Michelin Energytm Saver+“ testą

Jeigu automobilis senesnis, geros padangos yra tiesiog būtinos...

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Tiems, kurie dar nepasikeitė padangų

Ratlankiai puošia ir suteikia pranašumo

Žinomi automobilių gamintojai jau nuo seno savo modelius puošia akiai maloniais lengvojo lydinio ratlankiais...

Dėvėtų padangų perdirbimas išsprendžia ekologines problemas

Be šeimininkų, pakelėse ir neprižiūrimose teritorijose paliktos dėvėtos padangos vis dar nesulaukia rimto ir atsakingo visuomenės požiūrio

Vakarų Lietuvos keliais

Lietuva nėra labai didelė, tad norint ją galima apvažiuoti per dieną...

Mobili ir greita pagalba prakiurus padangai

Mobili ratų taisykla - laiką taupantis padangų montavimo ir...

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: