Kaip patekti į apšalusį automobilį?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3952__Large_

Žiemos oras permainingas ir nenuspėjamas. Be to, jis neigiamai veikia variklį. Specialistų teigimu, 50-70 km kelio, esant -20 ar -25 C, prilygsta 500-700 km kelio vasarą. Vien tik variklio užvedimas esant tokioms temperatūroms prilygsta nuvažiuotiems keliems šimtams kilometrų. Taigi, jei tik turite galimybių, žiemą automobilį rečiau varykite į gatvę - ir jam geriau, ir jums ramiau. Patarinėti, žinoma, lengva, tačiau kartais važiuoti būtina. Tada ir paaiškėja, kurie žiemai ruošiasi daugiau, o kurie - mažiau. Kita vertus, jei automobilis laikomas lauke, kartais ryte visų savininkų gali laukti nelabai malonios staigmenos. Taigi, kokios problemos būna ir kaip su jomis kovoti? (Aprašyti būdai ne visada tiks naujų automobilių savininkams, tačiau, įvertinus mūsų šalies bendrą automobilių parko amžių, jie turėtų būti ganėtinai aktualūs).

Spynelės

Nenorėdami rytais kovoti su ledu ir sniegu, galite rudenį visas spyneles pripilti neužšąlančio tepalo, kuris neleis į mechanizmo vidų patekti drėgmei ir užtikrins, kad automobilį atidarysite esant bet kokiai temperatūrai.

Jeigu to nepadarėte, turėkite po ranką kokį modernų ledo tirpdiklį. Ir ne automobilyje, nes į jį ne visada gali pavykti patekti, o namuose. Tada kils mažiau klausimų. Tiesa, nereiktų per daug žavėtis pigiomis priežiūros priemonėmis. Dažnai, jos nepateisina net savo žemos kainos. Jei mylite savo automobilį, naudokite tik kokybišką chemiją.

Jeigu automobilis senas, galite pamėginti sumontuoti centrinį užraktą ir atidaryti automobilį mygtuko paspaudimu. Tiesa, nuo durelių gumų prišalimo tai neapsaugo, tad jomis reiktų pasirūpinti papildomai.

Deja, chemijos po ranka kartais gali ir nebūti, tad užšalusią spynelę gali tekti šildyti primityviau. Jeigu automobilio spynelė užšalo, bet ją labai reikia atidaryti, pamėginkite pakaitinti raktelį ir įkišę jį pamažu, labai atsargiai, pamėginkite pasukti. Šildyti atvira liepsna durelių spynelės nevertėtų, nes gali nudegti dažai, apsilydyti rankenos.

Jeigu namai netoli, galite grįžti ir pasiimti pūslę (ar plastikinį butelį) su karštu vandeniu. Priglauskite savo šildytuvą prie probleminės spynelės ir palaukite. Jokiu būdu nepilkite karšto vandens tiesiai ant spynelės. Tam kartui gal taip ir bus greičiau, bet vėl pastačius automobilį jis gali neatšilti iki vasaros. Ar jums to reikia?

Ganėtinai efektyvus būdas atšildyti užšalusią spynelę arba, tarkim, stabdžių trinkeles - pasinaudoti automobilio išmetamosiomis dujomis. Į užvesto automobilio duslintuvą reiktų įstatyti žarną, užsandarinti ją ir dūmus nukreipti į reikiamą vietą.

Durelės

Nelaukite žiemos. Rudenį pakeiskite senas durų gumas naujomis, o pastarąsias sutepkite arba apipurkškite specialiu silikoniniu tepalu, saugančiu nuo prišalimo.

Jeigu spynelę pavyko atrakinti, tačiau durys neatsidaro, tikėtina, kad jos prišalo. Tokiu atveju atsargiai ir nelabai stipriai pastuksenkite per jas. Prasieikite ranka per visą durelių perimetrą. Jeigu po pirmo karto durelės neatsidarė, pamėginkite procedūrą pakartoti. Anksčiau ar vėliau durelės atsidarys ir gumos liks sveikos.

Chečbekuose ir universaluose padėti atidaryti prišalusias dureles gali... bagažinės dangtis. Žinoma, jei jis pats nėra prišalęs. Pažaiskite su bagažinės dangčiu - atidarykite ir uždarykite jį. Pakartokite procedūrą kelis kartus. Susidariusi oro banga turėtų išjudinti prišalusias dureles. Jei šito pasirodė per maža, atlikite pirmiau aprašyta procedūrą.

Vis dar turite po ranka šildytuvą su vandeniu? Atėjo laikas panaudoti jį antrą kartą. Tik dabar jau dureles reiks ne šildyti, o aplieti karštu vandeniu. Ledai ištirps ir jos atsidarys. Tada kuo skubiau sausai nuvalykite durelių gumą ir sutepkite (nupurkškite) jas silikoniniu tepalu.

Dalis darbo jau atlikta - durelės atidarytos, mes viduje, laikas pamėginti užvesti variklį...

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...