Atšalęs oras automobilių savininkams atneša naujų rūpesčių. Šiandien automobilį pavyko atidaryti ir užvesti, tai, tikėtina, šiek tiek spustelėjus šaltukui, prasidės problemos su spynelėmis, valytuvais ir kt. Ką reikia daryti, kad automobilis ne tik vasarą, bet ir žiemą, būtų transporto priemonė, ne problemų šaltinis.
Daugelio su automobilių susijusių problemų šaltinis vienas - vanduo. Pajūryje oras būna drėgnesnis, tačiau ten ir temperatūra aukštesnė, tad daugiausia problemų vanduo pridaro kitiems šalies regionams. Kas atsitinka? Kondensatas prasismelkia į smulkiausius tarpelius ir per naktį užšąla. Ryte prasideda problemos su įvairiais mazgais ir agregatais. Gali nemaloniai nustebinti ir technologinių skysčių taros: stiklų plovimo bakelis ir aušinimo sistema. Jeigu keičiant arba palikus vasarinį langų plovimo ar aušinimo skystį koncentratas buvo atskiestas netinkamu santykiu, tai skystis susimaišo ne visas ir, esant žemai temperatūrai, tampa ledine koše, kuri nebegali atlikti tų funkcijų, kurių iš jos tikimasi. Tai - geriausiu atveju. Blogiausiu šaldamas ir plėsdamasis skystis gali suplėšyti ne tik bakelius, bet ir vamzdelius. Laimė, apsisaugoti nuo šių nemalonumų nesunku - parduotuvėse apstu įvairios automobilinės chemijos. Ten yra tiek žieminių skysčių, tiek preparatų, padedančių tiems, kurie laikui skysčių nepasikeitė. Kaip iš visos tos gausos pasirinkti tinkamus?
Spec. priemonės
Priemonė stiklams atitirpinti
Preparatas skirtas nuvalyti nuo automobilių stiklų susikaupusį ledą, sniegą ir purvą. Geriausiai su šia užduotimi susitvarko purškalas, kurio sudėtyje yra tirpiklio ir glikolio (techninio spirito). Toks aktyvių komponentų mišinys turėtų iškart ištirpdyt ledą net ankstyvą rytą, kai būna dar labai šalta ir saulės nė nematyti. Gera priemonė turėtų neleisti stiklams iš naujo apledėti, bet būkite pasirengę, kad prastą dieną po poros valandų automobilis vėl pasipuoš leduku.
Priemonė, neleidžianti susidaryti ledui
Skirtingai nuo prieš tai aprašyto, šis preparatas pagamintas taip, kad, net esant -25 C temperatūrai, 72 valandas saugotų stiklus nuo apledėjimo. Jame yra izopropileno spirito ir sorbitolo, kurie turėtų sukurti plėvelę, apsaugančią stiklą nuo kontakto su vandeniu. Tikėtina, kad 72 valandos - teorinis skaičius, bet iš tiesų bent jau dieną stiklai problemų kelti neturėtų.
Priemonė spynelėms atitirpinti
Skysčių ir purškiamų preparatų yra visokių, tačiau universalūs ne visada tinka ten, kur reikia spręsti konkrečias problemas. Specialiai spynelėms skirtas skystis jas ne tik atitirpdo, bet ir sutepa. Jame yra izopropanolo ir butilglikolio. Šios medžiagos neleidžia susidaryti kondensatui ir naikina jau susiformavusį ledą. Taip pat tokių specialių preparatų sudėtyje turėtų būti rūdžių rišiklio ir mineralinio tepalo.
Daugelis automobilių atrakinami mygtuko paspaudimu, tačiau gali užšalti ne tik durelių, bet ir bagažinės ar kuro bako spynelė, tada toks skystis bus nepamainomas pagalbininkas.
Priemonė automobilių durelėms
Atidaryti dureles ryte, jei naktį buvo šlapdriba, o vėliau paspaudė šaltukas, bus tikrai problemiška. Bandant jas atidaryti jėga, galima ne tik suplėšyti sandarinimo gumas, bet ir sulaužyti rankenėles. Tada nuotaika subjurs. Siekiant to išvengti, reiktų pasirūpinti prevencija. Juolab, kad tai padaryti nėra sunku. Sausoje, šiltoje patalpoje nupurkšite dureles specialiu, būtent durų gumoms skirtu silikoniniu purškalu. Nepamirškite ir durelių vyrių. Skystyje yra neužšąlančio glikolio, sintetinio tepalo, galinčio atlaikyti iki -30 C šaltį, ir grafito. Visos problemos dings ne vienai dienai.
Variklio užvedimą palengvinanti priemonė
Dažniausiai problemų turi automobilių su dyzeliniais varikliais savininkai, tačiau, jei važinėjate sena transporto priemone su karbiuratoriaus varikliu, toks purškalas pravers ir jums. Purškalo balionėlis pripildytas eterio ir propano bei butano dujų mišinio, kuris užsidega greičiau ir lengviau negu benzino garai. Purškalas toks lakus, kad nesunkiai prasiskverbia į variklį, o tada, pasukus starterį, net mažiausia kibirkštis padega mišinį ir variklis užsiveda.
Skystį reikia purkšti tiesiai į karbiuratorių (varikliuos su įpurškimu - į oro filtro oro paėmimo kanalą) ir bandyti užvesti. Gali būti, kad iš pirmo karto nepavyks. Tada procedūrą pakartoti. Išbandyta praktiškai - po vieno dviejų papurškimų variklis užsiveda. Tada tik, palaikant didesnes apsukas, reikia leisti jam sušilti.
Tiesa, yra vienas bet. Kai kurie specialistai teigia, kad toks užvedimo būdas - ekstremalus ir gerokai mažina variklio gyvavimo laiką. Be to, tokio starto gali nesuprasti modernesnių automobilių elektronika. Taip pat atsargiems reiktų būti ir automobilių su dyzeliniais varikliais savininkams, kad į variklį prasiskverbęs purškalas nesukeltų gaisro. Patarimas būtų toks: užsivedus varikliui, automobiliuose su benzininiais varikliais švelniai didinti apsukas, su dyzeliniais - nespausti akseleratoriaus paminos ir nenaudoti pakaitinimo žvakių.
Bus daugiau
Parengta pagal užsienio spaudą
Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.
Dažniausi automobilių gedimai
Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai
7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą
Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?
Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?
„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.
Ką žiemą apie automobilių skysčius privalo žinoti vairuotojai?
Dakaro dalyvio patarimai
Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?
Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei
13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų
Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.
Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"
Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė
Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį
Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas
„Auto show millennium 2012“
Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...
Autoservise gali ir "nurengti"
Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...