Filtrai: bendra informacija
Atnaujinta: 2020-03-09
  • filteron

Кą reikia žinoti apie automobilių filtrusOro filtrai daro tiesioginę įtaką variklio eksploatacinėms charakteristikoms ir jo ilgaamžiškumui. Oro filtro efektyvumas priklauso nuo medžiagos, iš kurios jis pagamintas, kokybės. Svarbiausiai filtre - filtruojamasis elementas, gaminamas iš specialaus popieriaus, tačiau pasitaiko, kad gamina iš nekokybiškų medžiagų.

Dar viena svarbi filtro savybė - sugeriamų dulkių kiekis. Jis priklauso nuo sulankstytos popierinės juostos ilgio. Deja, bet daugelis gamintojų linkę taupyti, o tai ne tik prastina filtro kokybę, bet ir sutrumpėja jo naudojimo laikas.

Svarbus filtro elementas yra sandarinimo žiedai, kurie užtikrina, kad elementas sandariai priglunda prie korpuso. Šie žiedai gaminami arba iš putų poliuretano, arba iš plastizolio. Perkant filtrą dėmesį reiktų atkreipti ir į žiedų kokybę. Formuojamas plastizolis labai įkaitinamas ir, jei gamybos technologija pažeidžiama arba naudojama netinkamos kokybės žaliava, žiedas tampa trapus ir, neatsargiai elgiantis, gali suskilti tiesiog rankose. Jei toks filtras bus automobilyje, ganėtinai greitai dulkės, aplenkdamos filtravimo elementą, pradės skverbtis į vidų.
Stebėti oro filtro būklę reiktų nuolat, nelaukiant, kol ateis rekomenduojamas keitimo laikas. Filtras visiškai užsikimšti gali ir nuvažiavus tik 1000 kilometrų. Pasitaiko atvejų, kad derlių nuimančių kombainų filtrai užsikemša per dieną, todėl po ilgo važiavimo smėlėtais ar dulkinais keliais reiktų patikrinti oro filtrą: gal jau laikas jį keisti arba bent pavalyti?

Senas, užsiteršęs filtras trukdo oro srautui patekti į variklį, todėl keičiasi degaus mišinio kokybinė sudėtis - jis pasidaro per daug riebus, todėl padidėja kuro sunaudojimas, padaugėja nuodegų ir išauga CO kiekis išmetamosiose dujose. Kuro filtrai yra patys smulkiausi automobilio filtrai, nes surenka kure esančias 10-15 mikronų dydžio daleles. Jei nustojo veikti kuro filtras, tai iškart atsispindi variklio darbe: jei filtras pažeistas ir praleidžia šiukšles, jos iškart užteršia purkštukus karbiuratoriuje. Sveikas, bet seniai keistas filtras užsiteršia ir per jį į variklį nebepatenka kuras, todėl variklis pradeda veikti netolygiai arba gali užgesti. Kai kuriuose lengvųjų mašinų modeliuose ir visuose sunkvežimiuose naudojamas daugiapakopis kuro filtravimas: tarp kuro bako ir kuro siurblio įrengiamas grubaus valymo filtras, tačiau jis gali ir neapsaugoti nei smulkaus valymo filtro, nei netgi karbiuratoriaus nuo į juos patenkančio purvo.

Tradiciniai smulkaus valymo filtrai su keraminiu filtruojančiu elementu ganėtinai efektyvūs, bet dėl keraminio elemento gamybos technologijos pažeidimų keraminis elementas gali būti perkaitintas ir tokiu atveju naujas filtras beveik nepraleistų kuro. Būtent todėl juos beveik visur išstūmė plastikiniai indeliai su popieriniu filtruojančių elementu. Toks filtras yra labai efektyvus, nes popierius praleidžia skystį geriau už keramiką, Viena sąlyga - filtruojantis elementas turi būti pagamintas iš reikiamos kokybės popieriaus.

Vandens sistemų filtrai yra patys sudėtingiausi iš visų, naudojamų automobiliuose ir traktoriuose, nes jie turi turėti visas išvardytų filtrų savybes ir dar, keičiantis slėgiui sistemoje, atlaikyti didžiules apkrovas, kurios gali siekti nuo 1 iki 12 atmosferų. Tokius filtrus vertėtų pirkti tik ten, kur gali garantuoti jų kokybę: specializuotose arba firminėse parduotuvėse ar iš žinomų gamintojų.

Pabaigoje keli patarimai, kaip išsirinkti filtrą: Nevertėtų pirkti filtrų, ant kurių nėra jokios informacijos apie gamintojus: prekių ženklo, gamyklos pavadinimo, gamintojo adreso ir pan. Visada reiktų atkreipti dėmesį į kainą: jei turguje filtro kaina yra tokia pati ar net mažesnė negu gamintojo kaina, galima įtarti, kad filtras bus surinktas kokiame nors garaže ir jo kokybe vertėtų suabejoti. Kita vertus, dauguma turguje parduodamų vadinamųjų „vakarietiškų" filtrų greičiausiai bus surinkti Turkijoje ar Lenkijoje ir turės tik išorinį panašumą į filtrus tų gamintojų, kurių prekių ženklais jie bus papuošti. Gyvybiškai svarbias automobilių detales, tarp kurių yra ir tepalo filtrai, reiktų pirkti tik ten, kur garantuojama prekės kokybė ir kur prireikus bus galima pakeisti nekokybišką prekę.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama. 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...