Pakalbėkime apie tai, ką reikėtų turėti bagažinėje (dažniausiai to, ką turime, neprireikia, o ko reikia - neturime, todėl, pavyzdžiui, vežiodamiesi lyną, išvengsime situacijos, kai jo prireiktų). Kita vertus, lynas reikalingas. Tarkim, tik kitas automobilis gali ištraukti įklimpusį užpustytoje provėžoje automobilį. Geras darbas padarytas, nes nedera palikti kolegą bėdoje. Nereiktų tikėti pardavėjais, kurie įtikinėja, kad ryškiaspalve kapronine virvele galima ir lėktuvą tempti - trūksta ji pokšėdama. Kartą teko stebėti, kaip „Volga" tokia virvele tempė „Opelį Corsą". „Opelis" mažas ir lengvas, bet virvutė nutrūko keletą kartų. Yra geros storos apvalios virvės, kurios ne tik nenutrūksta, bet ir truputį tempiasi. Taip jos sušvelnina trūktelėjimus, kurie neišvengiami tempiant automobilį. Manau, virvė geresnė už įvairiausias kapronines virveles.
Užvedimo laidai - stori ir galingi. Beje, automobiliui su dyzeliniu varikliu jų reikia storesnių negu benzininiu varikliu varomam. Storas turi būti pats laidas, o ne izoliacija aplink jį (tokių taip pat pasitaiko). Turėti nuosavus laidus geriau, negu blaškytis aikštelėje ieškant geradario, kuris ne tik padėtų užvesti variklį, bet ir laidų parūpintų.
Nedidelis kastuvėlis, panašus į kareivišką. Kartais tenka palikti mašiną stovėjimo aikštelėje šalia kelio. Pro šalį gali pravažiuoti traktorius ar gatvių valytuvas, ir aikštelės pakraštys bus užverstas trisdešimties centimetrų dydžio pusnimis. Šturmuoti jų mašina nenorėsite, todėl bagažinėje esantis kastuvėlis tikrai padės. Be to, rytinė mankšta taip pat neblogai.
Seną striukę galima pakišti po ratais, kai mašina beviltiškai buksuoja. Striukė suplyš, bet mašina išvažiuos.
Savaime suprantama, kad šie daiktai bagažinėje užima vietos. Jos reikia nedaug, o turėti juos su savimi geriau, negu bėgioti šaltyje aplink mašiną.
Kartais užsąla automobilio durelių spynelės. Šiuo atveju hečbekų savininkams lengviau, mat kelti penktas dureles į viršų lengviau negu keturias į šoną, o bagažinė - salone. Ne vienas hečbekų savininkas į automobilį patenka būtent tokiu būdu. Todėl būtų gerai turėti kokio nors specialaus skysčio, kurio galima įpurkšti į užšalusią spynelę. Dažniausiai skystyje yra spirito, tepalo ir hidrofobinės medžiagos. Tiesa, reikėtų pastebėti, kad spyneles šiuo preparatu reikėtų sutepti iki šalčių. Blogiausiu atveju į jas galimą įpilti stabdžių skysčio, tik.. kas galėtų paneigti, kad jis nepakenks dažams ir durų sandarumui.
Šiuolaikinių automobilių šildymo sistema - galinga ir efektyvi, tačiau, kol variklis nesušils, šilumos nebus. Ką daryti, jei reikia važiuoti nedelsiant, o langai užšals, kol variklis ir šildymo sistema šils? Kad taip neįvyktų, verta prieš paliekant mašiną nakčiai, trumpam atidaryti visas duris, kad salonas atvėstų. Stiklus patartina apipurkšti specialiu purškalu, kuris neleistų jiems rasoti. Šios priemonės trumpalaikės, tačiau tiek pakaks varikliui sušilti ir apšildyti saloną. Tiesą pasakius, kai kurie skysčiai, užpurkšti ant nešvaraus stiklo, palieka spalvotų dėmių. Taigi nebus blogiau, jei, prieš pirkdami skystį nuo langų rasojimo, juo sutepsite akinius permatomais stiklais, pažiūrėsite į šviesą ir išsiaiškinsite, ar preparatas ant stiklų sudaro vaivorykštinę plėvelę. Jei ne, drąsiai galima pirkti.
Vairuojančioms moterims visko vežiotis bagažinėje nebūtina. Tereikia mostelti ranka - vyrai patys viską padarys.
Parengta pagal užsienio spaudą
Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.
Dažniausi automobilių gedimai
Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai
7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą
Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?
Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?
„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.
Ką žiemą apie automobilių skysčius privalo žinoti vairuotojai?
Dakaro dalyvio patarimai
Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?
Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei
13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų
Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.
Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"
Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė
Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį
Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas
„Auto show millennium 2012“
Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...
Autoservise gali ir "nurengti"
Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...