Ar tikrai plovykla geriau už kibirą su šluoste?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP2412__Small_
  • IMGP2413__Small_
  • IMGP2558-_Small_
  • IMGP2420__Small_
  • IMGP2423__Small_
  • IMGP2431__Small_
  • IMGP2425__Small_
  • IMGP2562__Small_

Nulijo lietutis, o gal pasivažinėjote kaimo keliukais? Automobilis atrodo apgailėtinai? Galima pasiimti kibirą vandens, šluostę arba, geriau, minkštą didelį teptuką, ir nusiplauti automobilį. Galima šokti į vidų ir lėkti į artimiausią automobilių plovyklą. Kuo skiriasi automobilio plovimas namuose ir plovykloje, už ką ten mokame? Apie tai autoreviu.lt skaitytojams pasakoja privačios plovyklos savininkė Daiva.

Standartinėje plovykloje be šluosčių, specialių plastikinių mentelių vandens nubraukimui, įvairios automobilių chemijos, visada yra:

chemija

sauso valymo dulkių siurblys, kuriuo ištraukiamos dulkės ir visi mikrobai. Drėgno valymo siurblys, ištraukiantis ne tik dulkes, bet ir drėgmę, be kurio neapsieinama norint pašalinti tiek naujas, tiek senas automobilio salono dėmes.

aparatai

Yra ir aukšto spaudimo siurblys, kuriuo plaunamas automobilio kėbulas.

Norint, kad jūsų automobilis būtų švarus, reikia purvą tirpdančio automobilių šampūno (tai nėra įprastas bet kurioje parduotuvėje randamas šampūnas). Jis ne tik tirpdo purvą, bet ir suteikia paviršiui blizgesį. Prireiks vabzdžių tirpiklio (cheminės priemonės, purškiamos prieš pradedant plauti automobilį) ir automobilių vaško. Specialiu aukšto spaudomo siurbliu, naudojant visas medžiagas, nuplautas automobilis blizgės tarsi ką tik iš salono, o vaškas kurį laiką saugos nuo purvo. Beje, kad ant automobilio paviršiaus neliktų vandens lašiukų žymių, jis valomas guminėmis servetėlėmis. Visas automobilio išorės plovimas trunka 15 min.

shonai

Dauguma savo automobilius į plovyklas atvarančių žmonių pageidauja, kad automobilio salonas atrodytų tarsi naujas. Namuose gali nepavykti atnaujinti. Salone stogo apmušalai, naudojant aerozolines putas ir gumines servetėles, išvalomi rankomis, išsiurbiamos dulkės, plaunamuoju siurbliu išplaunamos sėdynės. Tiesa, drėgnuoju būdų valomi tik medžiaginiai salonai. Jei salonas odinis, jo plauti negalima. Jis valomas specialiu kremu, kuris ne tik pašalina nešvarumus, bet ir suteikia odai minkštumą, blizgesį, neleidžia jai suragėti ir saugo nuo senėjimo. Kilimėliai išpurtomi ir nuplaunami, nuvalomos plastmasės detalės. Vėliau visos vidaus gumos ir plastmasės atnaujinamos tam skirtu specialiu pieneliu. Valomi langai. Visas procesas, jei automobilis lengvasis, trunka apie 3 valandas. Sunkvežimio salono valymas užtrunka ilgiau.

salonas

Žinotina, kad mieste automobilio saloną reiktų plauti kartą per metus, jeigu norite, kad jis būtų švarus. Kaime ar vietovėje, kur keliai prastesni, saloną valyti riektų kartą per pusmetį, kitaip pradės kauptis dulkės ir mikrobai. Išplovus automobilio saloną, cheminiu būdu išvalomos apmušalų dėmės ir išsiurbiami mikrobai, dingsta nemalonūs kvapai. Vilkikai plaunami ir valomi taip pat kaip ir lengvosios mašinos, naudojama ta pati chemija, tik darbas trunka ilgiau.

putos

Į standartinę plovyklą gali užsukti ne tik automobiliai, bet ir motociklai ar keturračiai. Dažniausia iš kelionių grįžę jų savininkai nori nuplauti nuo stiklų ir lempų pridžiūvusius mašalus, dulkes. Motociklams plauti naudojamas specialus šampūnas, nepažeidžiantis aliuminio. Beje, plaunant motociklą, dirbti reikia atsargiau ir kruopščiau, nes būtina saugoti oro filtrą ir žvakes. Jeigu ten paklius vandens, jis neužsives. Teks ardyti variklį ir jį džiovinti. Įdomu tai, kad plieninio žirgo, nors jis gerokai mažesnis, plovimas užtrunka tiek pat laiko, kiek ir lengvojo automobilio.

purskiam

Patys plaudami mašiną sunaudosite ne vieną kibirą vandens ir užtruksite mažiausiai valandą. Kita vertus, visada galima rinktis: ar vargti su šluoste ir kibiru, ar užsukti į plovyklą, kur dirba profesionalai, visus vargus patikėti jiems. Be to, kol jūsų automobilis bus šveičiamas, galėsite užsiimti kitais darbais arba tiesiog pailsėti. Taigi, spręsti jums.

paskutine

Autoplovykla Garliavoje

Tekstas ir nuotraukos V. Misevičiaus

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: