Automobilius geriausia plauti plovyklose
Atnaujinta: 2020-03-09

Šiemet vairuotojai labiau rūpinasi savo automobilio švara. Degalinių tinklas „Statoil" skelbia, kad per šių metų sausį-balandį „Statoil" plovyklose nuplauta 22 proc. daugiau automobilių nei per tą patį laikotarpį 2012 metais. Vis tik, didelė dalis vairuotojų automobilius tebeplauna patys kiemuose ar prie garažų, nors tai - aplinkai kenksmingas ir įstatymais draudžiamas automobilio plovimo būdas.

Aplinkosaugos ekspertai pabrėžia, kad nors automobilio plovimas iš pirmo žvilgsnio atrodo įprasta ir nekalta procedūra, iš tikrųjų, atliekant ją netinkamoje vietoje, galite pridaryti rimtos žalos aplinkai. Automobilio plovimo metu nuo jo vidutiniškai pašalinama 100 g teršalų (naftos produktų likučių, sunkiųjų metalų ir druskų), todėl rūpintis automobilio švara reikėtų ne kiemuose ar prie garažų, o automobilių plovyklose. Jose teršalai yra saugiai surenkami, kad nepatektų į aplinką.

Skaičiuojama, kad automobilį plaunant kieme ar kitoje tam nepritaikytoje vietoje gali būti užteršta iki 12 tūkst. litrų požeminio ir iki 2,5 tūkst. litrų paviršinio vandens. Todėl Lietuvoje yra priimti nutarimai, draudžiantys plauti automobilį kieme, prie garažo, sode ar tiesiog gamtoje. Už šių nutarimų nesilaikymą plaunantiems automobilį gresia įspėjimas arba bauda iki 2000 litų. Kiemuose plaunančius automobilius baudžia savivaldybių Viešosios tvarkos skyrių pareigūnai.

Nors didžioji dalis vairuotojų automobilius vis dar plaunasi patys, „Statoil Fuel & Retail" produktų kategorijų specialistas Paulius Grygalis džiaugiasi, kad besiplaunančių automobilius plovyklose daugėja. „Kiekvieną pavasarį pastebime automobilių plovimo suaktyvėjimą, tačiau šį pavasarį jis išskirtinai didelis. Lyginant su pernai, per pirmuosius keturis šių metų mėnesius „Statoil" automatinėse plovyklose nuplovėme penktadaliu daugiau automobilių. Norisi tikėti, kad tai rodo ne tik išplėstą mūsų automobilių plovyklų tinklą ir naujovių, pavyzdžiui padangų blizginimo technologijos, patrauklumą, bet ir atsakingesnį vairuotojų požiūrį į gamtos taršą", - kalbėjo P. Grygalis.

Automobilių plovimo bumas paprastai prasideda nutirpus sniegui, kada vairuotojai skuba pašalinti per žiemą ant kėbulo susikaupusias druskas, o baigiasi lapkričio-gruodžio mėnesį. „Pavasarį vairuotojai renkasi ilgesnes ir brangesnes plovimo programas, kurių metu ne tik nuplaunamas ir nusausinamas automobilis, bet ir vaškuojant atgaivinama jo spalva, nuplaunamas automobilio dugnas, išblizginamos padangos. Šių ilgesnių plovimo programų populiarumas pavasarį šokteli du kartus, palyginus su žiemos laikotarpiu", - sakė P. Grygalis.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

1500 kilometrų – tik 43 litrai kuro

Šie skaičiai ne iš vizijų ar sapnų pasaulio, nors kasdien kylant kuro kainoms jie - daugelio nepasiekiama svajonė.