Hermetikas ir jo panaudojimas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • variklis

Dažnai tenka naudotis hermetiku sujungimams sandarinti, pavyzdžiui: dugnas - variklio blokas, cilindrų galvutė - vožtuvų dangtis ir taip toliau. Iš esmės, tai nėra sudėtinga - „pasodinti" reikalingą detalę ant hermetiko, bet yra mažų gudrybių, apie kurias norėčiau parašyti šiame straipsnyje. Prieš tepant hermetiką kruopščiai nuvalykite abu paviršius, jie turi būti sausi ir švarūs. Tada patepkite hermetiku tik vieną paviršių, jeigu patepsite abu, iškils problemų, jei vėliau detalės bus atklijuotos.

Taip buvo mano pažįstamam, jis suklijavo dugną, kruopščiai patepęs abu klijuojamus paviršius, tiek dugno, tiek cilindrų bloko, o kai po to teko nuimti dugną, jis negalėjo jo atskirti nuo bloko, net kažkaip įkištas į nedidelį tarpą įrankis nelabai padėjo - dugnas linko, bet hermetikas laikė! Vis dėlto pavyko atskirti, nupjaunant peiliu sustingusį hermetiką per nedidelę angą, o paskui teko ilgai valyti paviršius nuo virtusio guma hermetiko. Jeigu hermetiku buvo pateptas vienas paviršius, atskirti detales bus nesunku, nes beveik visas hermetikas liks viename paviršiuje, tame, kuris buvo suteptas.

Beje, tepdami sluoksnį, stebėkite, kad hermetikas būtų užteptas vientisa uždara linija, be tarpų, per visą suklijavimo plotą, o sluoksnio storis turi būti maždaug 1 mm, jeigu bus daugiau, atliekamas hermetikas išsispaus iš po detalių ir gali patekti, pavyzdžiui, į alyvą, jeigu klijuojame dugną. Toliau - nestatykite detalės iš karto, leiskite hermetikui truputį išdžiūti, apie 10 minučių. Tada sujunkite detales, bet neužveržkite varžtų, tik šiek tiek, kad hermetikas tik pradėtų išsispausti. Tada palaukite dar 10-20 minučių. Per tą laiką hermetikas šiek tiek išdžiūs ir taps lipnesnis. Paskui užveržkite varžtus, kiek reikia. Siekdami nepažeisti sujungimo hermetiškumo, duokite hermetikui laiko išdžiūti (laikas nurodomas ant pakuotės ir kai kurioms hermetiko rūšims sudaro 20 minučių, bet gali būti ir 12 valandų). Pabaigai dar viena pastaba - naudokite tokio tipo hermetiką, kuris tinka jūsų atveju, paklauskite apie tai pardavėjo, juk skirtingi hermetikai pritaikyti skirtingoms sąlygoms (aukšta temperatūra, agresyvi aplinka ir t.t.), ir netinkamas hermetikas gali neužtikrinti reikiamo sandarumo.

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: