Ką daryti, jeigu žiemą užstrigote kelyje
Atnaujinta: 2020-03-09

Kol kas tai nėra aktualu. Linkime, kad jums tai niekada ir neatsitiktų, bet, jei gyvenimas pilnas netikėtumų, tad verčiau jiems iš anksto pasiruošti.
Jeigu taip atsitiks, kad žiemą dar bus sniego ir sugebėsite jame užstrigti, jokiu būdu nepulkite į paniką. Iš pradžių pamėginkite išsikapanoti savarankiškai. Tam reikės išlipti ir apsižiūrėti aplinkui. 90 proc. atvejų automobilis arba būna „sėdęs ant pilvo" ir ratai nesiekia kelio, arba kuriuo nors bamperiu įsirėmė į pusnį ir negali jos įveikti.

Tokiam atvejui labai praverčia bagažinėje gulintis kastuvas. Jeigu jo neturite, tiks lenta, pagalys ar bet kas, kuo galima nukasti kliūtį arba atkasti automobilį. Prieš bandant pajudėti nepamirškite iškasti sniegą iš po priekinių ir užpakalinių ratų, o jau tada galima bandyti išvažiuoti.
Jeigu ratai slysta, po jais paberkite smėlio (bagažinėje žiemą turėtų visada būti maišelis). Neturint tokio, tiks lentos, šakos, automobilio kilimėliai. Tada ištiesinkite priekinius ratus, kad pasipriešinimas būtų kaip galima mažesnis, labai palengva spauskite akceleratorių ir esant nedidelėms apsukoms palengva atleiskite sankabą. Jeigu iš pirmo karto neišvažiuosite, pabandykite judėdami pirmyn-atgal padidinti provėžą. Taip padarysite automobiliui „įsibėgėjimo taką".
Jeigu visa tai nedavė norimo rezultato, tada kreipkitės pagalbos į praeivius ir kitų automobilių vairuotojus. Tikrai atsiras pora galinčių padėti vyrų, o to, dažniausiai, ir užtenka.
Jeigu su automobiliu patekote į stiprią pūgą, nepanikuokite, ramiai sustokite ir pasiruoškite kviesti pagalbą. Kol stebite situaciją, atlikite štai ką.

Išlipkite iš automobilio ir pridenkite variklį nuo radiatoriaus pusės. Jeigu išeina, pasukite automobilį varikliu pavėjui. Karts nuo karto užkurkite variklį, kad jis smarkiai neperšaltų. Taip pat prisiverskite kartkartėmis išlipti ir nukasti aplink automobilį besikaupiantį sniegą, nes kitaip jis gali jus „palaidoti". Be to, neapsnigtas automobilis geriau matomas, tad gelbėtojai, jei jų prireiks, greičiau jus ras. Ir būtinai pasirūpinkite, kad sniegas neužneštų išmetimo vamzdžio, nes tada dūmai pradės skverbtis į saloną, o toks „šildymas" gali būti lemtinas.
Saugios žiemos.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: