Kai automobilis virsta krosnimi
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Renault_Latitude

Kai lauke oro temperatūra yra 33°C, stovinčiame automobilyje per 20 minučių ji pasiekia 50°C, o po 40 minučių - beveik 60°C. Netgi jei aplinkos temperatūra yra neaukšta, pavyzdžiui, 21°C, šviečiant saulei automobilio vidus gali įkaisti tiek, kad buvimas jame kels pavojų sveikatai ir gyvybei*. Dėl šios priežasties vaiko ar gyvūno palikimas automobilyje gali turėti rimtas pasekmes, įskaitant mirtį. Aukšta temperatūra važiuojančiame automobilyje neigiamai veikia vairuotojo koncentraciją ir fizinę būklę, o tai padidina nelaimingo įvykio riziką.

Saulė gali įkaitinti automobilio vidų iki gyvybei pavojingos temperatūros per 30 minučių, netgi esant palyginus vėsiam orui. Taip nutinka dėl to, kad automobilyje temperatūra kyla pirmiausia dėl saulės šviesos, o ne aplinkos temperatūros. „Net kai oro temperatūra nėra aukšta, temperatūra automobilio viduje kyla kylant saulei. Atidarytas langas tik nežymiai sumažina temperatūrą, nes oro judėjimas stovinčiame automobilyje yra labai lėtas. Be to, palikti atvirą stovinčio automobilio langą yra pavojinga, nes tai gali išprovokuoti vagystę", - paaiškina „Renault" vairavimo mokyklos direktorius Zbignievas Veseli.

Likti pastatytame ir užrakintame automobilyje gali būti labai pavojinga, todėl visada reikia įsitikinti, jog visi keleiviai (įskaitant gyvūnus), paliko automobilį. Maži vaikai, ypač kūdikiai, jautriausiai reaguoja į temperatūros svyravimus ir yra mažiau atsparūs karščiui - viena to priežasčių yra tai, jog jie proporcingai praranda daugiau vandens esant aukštai temperatūrai. Todėl net ir trumpam palikti juos neprižiūrimus automobilyje saulėje yra nepriimtina ir gali baigtis tragiškai.

Aukšta temperatūra automobilio viduje yra taip pat pavojinga gyvūnams. Jei karštą dieną keliaujate su gyvūnu, turėtumėte taip susiplanuoti kelią, kad nereikėtų gyvūno palikti vieno automobilyje. „Patariama sustojimams pasirinkti vietas, kur priimami ir gyvūnai, kad jie taip pat galėtų išlipti iš automobilio. Jei žinote, kad turėsite palikti gyvūną vieną automobilyje, geriau iš viso neimkite jo į kelionę", - pataria „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai.

Jei įmanoma, statykite automobilį pavėsyje. Įlipę į įkaitusį automobilį pirmiausia atsidarykite visas duris ir palaukite kelias minutes, kol nukris temperatūra automobilio viduje.
Karštomis dienomis pėstieji turėtų imtis veiksmų pamatę automobilyje paliktą vaiką arba gyvūną. „Jei pastebėjote automobilyje paliktą neprižiūrimą vaiką, turėtumėte įspėti policiją arba kitas atsakingas tarnybas. Nesvarbu, kokios aplinkybės, negalima ignoruoti tokios situacijos", - paaiškina „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai.

„Vasarą automobilio viduje karšta ir važiuojant. Vairuotojai turėtų vėsinti savo automobilio vidų, nes tai veikia vairavimo komfortą ir, vadinasi, saugumą. Vairuotojas, kurio automobilyje labai karšta, greičiau pavargs ir kentės dėl sumažėjusios koncentracijos", - sako „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai. Jei automobilis turi oro kondicionavimo sistemą, patariama naudoti ją karštu metu, kad automobilio vidaus temperatūra būtų keliais laipsniais žemesnė, negu išorės temperatūra. Reikia pažymėti, kad temperatūrų skirtumas neturėtų būti per didelis, nes galima peršalti. Automobiliuose, neturinčiuose kondicionieriaus, reikėtų naudotis ventiliacija ar atsidaryti langą.


* Šaltinis: Stanford University


Informacija žiniasklaidai:
Dainora Smelstoriūtė
UAB „Prime Partner"
tel. (5) 210 72 32, (673) 84584
dainora@primepartner.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

1500 kilometrų – tik 43 litrai kuro

Šie skaičiai ne iš vizijų ar sapnų pasaulio, nors kasdien kylant kuro kainoms jie - daugelio nepasiekiama svajonė.