Kondicionierius : problema su blogu kvapu
Atnaujinta: 2020-03-09
 • IMGP2840__Large_

Ateina laikas, kai visi kondicionierių automobiliuose savininkai užduoda tą patį klausimą: kas per kvapas (smarvė) mano mašinoje? Kodėl, kai užvedamas variklis ir pradeda veikti ventiliatorius, į veidą dvelkia toli gražu ne rožėmis kvepianti oro srovė? Kai mes išjungiame variklį, išsijungia ir kondicionierius. Ir ant šaltų ortakių ir garintuvo patenka drėgnas karštas oras iš lauko. Kai oras patenka ant šaltų ortakių ir garintuvo detalių, tuojau pat kondensuojasi drėgmė. Drėgmės sudėtis plati ir smirdanti. Drėgmė susimaišo su purvu ir dulkėmis, esančiomis sistemoje, drėkina pelėsius, grybelius ir bakterijas, kurių būtinai ten patenka. Štai iš kur ir atsiranda kvapas. Veikiant kondicionieriui, drėgmė stipriai pučiama į saloną ir nusausinama ortakiuose. Bet dalis jos lieka išjungus ventiliatorių. Ir kiekvieno vėlesnio įjungimo metu drėgmės atsiranda daugiau, taip dauginasi ir bakterijų kolonijos. Laikui bėgant kvapas tampa nebepakenčiamas mūsų nosims. Ką daryti, kaip išspręsti šią problemą?

Pirmas atsakymas, kuris ateina į galvą – išlaikyti sistemą sausą, pagal galimybes išjungiant kondicionierių prieš atvažiuojant į stovėjimo vietą. Tai leis susikondensavusiai drėgmei išdžiūti šilto oro srovėje ir sumažins vėlesnį drėgmės kondensavimąsi, pakėlus ortakių temperatūrą. Bet tai neišspręs kvapo problemos. Radikalus sprendimas – dezinfekcija. Kokiom priemonėm ją atlikti? Aišku, chlorkalkės išspręstų visas problemas. Tačiau važiavimas su dujokauke labai susiaurina vairuotojo akiratį. Kreipsimės į gydymo įstaigas ir paklausime, kuo ten dezinfekuoja viską, ką reikia dezinfekuoti. Atsakymas: lizolas, taip vadina krezolo tirpalą muilo ir aliejaus pagrindu. Taikoma chirurginių instrumentų dezinfekcijai, taip pat dezinfekuojamos rankos prieš operaciją, operacinės ir tualetai, taip pat naudojama musių, choleros šaltinio naikinimui ir taip toliau.

Taigi, ką daryti?

 1. Gauti lizolo – koncentrato arba skiedinių su lizolu (jų būna net kvapnių).
 2. Atskiesti gryną lizolą proporcija 1:100.
 3. Įpilti skiedinio į rankinį purškimo prietaisą arba į tuščią buteliuką nuo skysčio stiklams valyti, jei pageidaujate, galima įpilti kvapnios parfumerijos.
 4. Atidaryti visus mašinos langus.
 5. Užvesti mašiną, įjungti kondicionierių, paleisti ventiliatorių pūsti maksimalia galia.
 6. Nutaikyti oro srovę salone į veidą/kojas, nuleidus tūtas žemiau. Kadangi teoriškai skiedinys gali, perėjęs per sistemą, taip ir likti skiediniu ir patekti ant stiklo ir sėdynių, imkimės priemonių, kad taip neatsitiktų. Išeikime iš mašinos ir papurškime skiedinio į oro ėmimo angas. Stenkitės netaupyti ir nepilti srove, o būtent purkšti. Kadangi mes visi mylime savo mašinas, geriau išbandyti ten, kur nematoma, kaip skiedinys veikia dažus ir stiklą. Galima tiesiog pridengti laikraščiu arba skuduru, kad nebūtų žymių.
 7. Išjungiame variklį. Laukiame maždaug dešimt minučių – tegul lizolas dalyvauja nelygioje kovoje.
 8. Užvedame variklį. (kondicionieriaus ir ventiliatoriaus nelietėme – jie pradeda veikti visu stiprumu). Įjungiame vidaus recirkuliaciją (užkertam kelią orui iš lauko). Langai atidaryti. Netaupydami, purškiame vandens dulkes po keleivio kojomis, po pirštinių dėžute. Ten yra oro ėmimas recirkuliacijos režimu. Oras patenka ant garintuvo ir toliau eina per sistemą. Esant galimybei, neblogai būtų pasiekti patį garintuvą arba gausiai jį apipilti.
 9. Išjungti variklį. Esant būtinybei (jeigu kvapas vis tiek kankina) pakartoti po dviejų dienų. Mėgaujamės grynu oru. Beje, ši priemonė naudojama net kvapui nuo grilio restoranuose panaikinti.
 10. Visiems sėkmės ir gryno oro!

 

Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: