Motociklas kaip gyvenimo būdas
Atnaujinta: 2020-03-09
 • daiva__12_
 • daiva__5_
 • daiva__1_
 • daiva__2_
 • daiva__3_
 • daiva
 • daiva__8_
 • daiva__11_
 • daiva__18_
 • daiva__19_
 • daiva__16_
 • daiva__17_
 • daiva__14_
 • daiva__7_
 • daiva__15_
 • daiva__13_
 • daiva__6_
 • daiva__10_
 • daiva__9_

Artėja gegužės mėnuo, o su juo - ir tradicinis baikerių sezono atidarymas. Taip jau susiklostė, kad išgirdę žodį „baikeris" daugelis įsivaizduoja stambius, barzdotus arba tatuiruotus vyrukus. Šiek tiek jie teisūs, nes dauguma baikerių - būtent tokie. Todėl šioje minioje labai ryškiai išsiskiria motociklus vairuojančios moterys. Pastaruoju metu jų daugėja, prieš porą metų moterų baikerių klubas įsikūrė ir Lietuvoje, tačiau ant motociklų moterys sėdo gerokai seniau. Viena tokių Lietuvos motociklų judėjimo veteranių - kaunietė (nors ji save mieliau vadina Garliavos gyventoja) Daiva.

Pirmą kartą pamačius šią smulkutę ir pažiūrėjus trapią moterį sunku ir pagalvoti, kad jau šešetą metų ji kiekvieną vasarą praleidžia ant motociklo. Beje, dar vienas įdomus momentas - Daiva ne tik vairuoja motociklą, bet ir užsiima jų priežiūra. Šviesiaplaukė moteris vadovauja dviem automobilių plovykloms ir vienam automobilių servisui.

Pirmą kartą ant motociklo Daiva atsisėdo būdama vaikas. Tada ji buvo dešimties metų, bet jau suprato, kad motociklai patinka. Ji dar dabar prisimena, kaip broliai patikėjo JAWOS vairą, nors kojomis pasiekti žemę ar bent jau paminas buvo sudėtinga. Nuo tos dienos prabėgo nemažai laiko, Daiva užaugo, sukūrė šeimą, pagimdė puikią dukrą, tačiau vaikystės pomėgio nepamiršo. Ji išsilaikė motociklo teises ir įsiliejo į aktyvų baikerių gyvenimą. Pirmasis Daivos klubas buvo „Panteras MC Latvia". Taip jau atsitiko, kad 2002 m. Lietuvoje moterų baikerių klubų MC nebuvo, ne visi klubai geranoriškai žiūrėjo į motociklais važinėjančias moteris, tad Daiva ir Ala nusprendė tapti Latvijoje registruoto, pirmojo Pabaltijyje moteriško baikerių klubo narėmis.

Šis klubas, palyginus su kitais, buvo mažesnis, jame visą laiką buvo tik 7-8 narės, tačiau merginos buvo visuotinai pripažintos lygiateisėmis baikerių judėjimo narėmis. „Panteroms" Daiva paskyrė 5 gyvenimo metus, o vėliau atėjo laikas permainoms. Klubas įsikūręs Latvijoje, tad visi pagrindiniai susirinkimai vykdavo ten. Pasak Daivos, kol Lietuvoje buvo dvi „panteros" - ji ir Ala - buvo paprasčiau. Į kitą klubą išėjus Alai, Daivai vienai tapo per sunku važinėti į Rygą, tad šiemet ir ji nusprendė trauktis iš „Panterų".

Pasitraukimas buvo sunkus, tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad Daiva užrakino motociklą garaže ir tapo „ramia namų šeimininke". Garliavoje, kur gyvena Daiva su šeima, yra nemaža baikerių bendruomenė. Garliavos baikeriai aktyviai dalyvauja savo miestelio gyvenime: organizuoju labdaros paramos vakarus, Garliavos miestelio šventes. Neseniai triukšmingai buvo paminėtas Garliavos 200 metų jubiliejus. Daiva ilgą laiką sukosi šių įvykių epicentre - ji užfiksuota daugybėje reportažų iš įvairių miestelio švenčių, namų sienas puošia ne viena miestelio valdžios padėka už aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime.

Dabar situacija pasikeitė, bet apie pastarąsias permainas Daiva kalbėti nepanoro. Ji tiki, kad dabartinės permainos - laikinas dalykas, vėliau viskas grįš į ankstesnes vėžes. Į ateitį ji taip pat linkusi žiūrėti optimistiškai: „Jeigu sulauksiu, kai Garliavai bus 250 metų, manau, padarysiu, kad ji girdėtų tuos pačius riaumojančius motociklo garsus kaip ir per 200 metų jubiliejų".

Tai kas verčia moterį pasinerti į tokį ganėtinai nemoterišką gyvenimą? Pasak Daivos, vairuodama motociklą ji jaučia neapsakomą malonumą. Vėjas, garsai, laisvės pojūtis - važiuojant motociklu viskas kitaip. Automobilyje to nepajusi. Tad šiuo atveju motociklą galima lyginti su savotiška liga - jeigu ja užsikrėtei, tai visam gyvenimui. Pati jau ne vieneri metai vairuodama Harley Davidson 1200 cm motociklą, Daiva ragina nesnausti ir kitas merginas. Pasak jos, jei tik yra noras pabandyti pačiai, reikia sėsti ir važiuoti. Daugėja moterų, vairuojančių automobilius, tad logiška, kad gali daugėti ir motociklus vairuojančių moterų. Juo labiau, kad nebūtina priklausyti kuriam nors klubui. Galima tiesiog susirasti bendraminčių ir smagiai leisti laiką.

Daiva pasidžiaugė, kad ir vairuotojai, ir kelių policininkai draugiškiau ir atlaidžiau reaguoja į baikeres. Kelių policininkai kartais net atvirai žavisi moterimis ant plieninio žirgo, tačiau Kelių eismo taisyklių pažeidinėti nereiktų. Kad ir kaip būtų, bet šalmai ir papildomos apsaugos tikrai gelbsti per eismo įvykį.

Pašnekovė prisipažino, kad šiam jos pomėgiui kurį laiką nepritarė tėvai, tačiau vėliau ir jie apsiprato su tuo, kad jų duktė daugiau laiko praleis ant motociklo negu prie puodų. Be to, Daivą palaiko ir jos vyras, taip pat baikeris, Mindaugas, o duktė užaugusi nori būti panaši į mamą. Pasak Daivos, tai jau daug ką reiškia.

Paklausta, kaip sekasi suderinti darbą servise, motociklus ir namų ūkį, pašnekovė nusišypso. „Kuo daugiau gyvenime esi užsiėmęs, tuo daugiau visko padarai ir viską spėji", - teigia Daiva.


Nuotraukos iš asmeninio Daivos archyvo.

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

1500 kilometrų – tik 43 litrai kuro

Šie skaičiai ne iš vizijų ar sapnų pasaulio, nors kasdien kylant kuro kainoms jie - daugelio nepasiekiama svajonė.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: