Naujo automobilio “apvažinėjimas”
Atnaujinta: 2020-03-09

Praėjo tie laikai, kada automobiliai buvo „visaėdžiai" ir nereiklūs. Bet koks benzinas, bet kokia alyva - viskas jiems tiko. Jie kėlė triukšmą, dūmijo, tačiau judėjo. Šiuolaikinis lengvasis automobilis - greitas, komfortabilus, patikimas, tačiau visos šios savybės užtikrinamos tik su sąlyga, kad bus griežtai laikomasi visų eksploatavimo instrukcijų, būtinai laikomasi techninio aptarnavimo terminų, naudojamos tos kuro rūšys, alyvos ir įvairūs skysčiai, kuriuos rekomenduoja gamykla.

Deja, toli gražu ne visi vykdo tai, kas parašyta instrukcijoje. Dar daugiau, neretai vairuotojai sąmoningai ją pažeidinėja ir taip gadina automobilį, bet pasekmės pastebimos, kai praeina tam tikras laikas. Jeigu norite, kad jūsų automobilio būklė būtų gera, rekomenduojame laikytis instrukcijos taip pat, kaip įstatymų. Tai ypač svarbu, kai automobilis „mokosi važinėti", tai yra, pirmuosius 1000 - 2000 km. Pagal instrukciją, po to, kai paleidžiamas variklis, nereikia leisti variklio alkūninio veleno dideliu sukimosi dažniu. Nereikia spausti akseleratoriaus pedalo iki galo, stenkitės neleisti, kad variklis dirbtų su per dideliu alkūninio veleno sukimosi dažniu, kai važiuojate žemesnėmis pavaromis; reikia vengti ilgalaikio važiavimo tuo pačiu greičiu (tiek dideliu, tiek mažu); būtina laiku perjungti žemesnę pavarą, atitinkamai judėjimo sąlygoms, vengiant variklio perkrovos, kai alkūninio veleno sukimosi dažnumas mažas; pageidautina vengti staigaus stabdymo per pirmus šimtus kilometrų, kad būtų užtikrintas geras stabdžių antšovų darbas. Kaip matote, sąlygos ne tokios ir sudėtingos, tačiau jų vykdymas leidžia automobiliui eksploatavimo pradžioje išvengti įvairių traumų. Taip pat svarbi sąlyga automobilio „gyvenimo trukmei" prailginti yra tik rekomenduotų eksploatavimo medžiagų naudojimas.

Parengta pagal užsienio spaudą

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Dažniausi automobilių gedimai

Automobilių gedimų požymiai, priežastys, remonto būdai. Variklio gedimai, elektronikos, važiuoklės, duslintuvo, stabdžių gedimai, kėbulo pažeidimai

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: