Plaukite savo automobilį!
Atnaujinta: 2020-03-09
  • zibintai

Statistika rodo, kad devynių iš dešimties keliuose sutinkamų automobilių priekiniai žibintai yra nešvarūs, su defektais arba sugedę. Ant jų esantis purvo sluoksnis gali sumažinti kelio apšvietimą naktį net iki 90 proc.* Problema tampa dar aktualesnė žiemą, kai žibintai turėtų būti valomi dažniau nei kitais sezonais.
„Saugumas priklauso ir nuo automobilio išorės švaros. Nešvarūs žibintai ar langai sumažina matomumą ir regos lauką, o tai gali padidinti reakcijos laiką susidūrus su pavojumi kelyje. Blogas matomumas yra dažna rimtas pasekmes turinčių priešakinių susidūrimų priežastis", - paaiškina „Renault" vairavimo mokyklos direktorius Zbigniew Weseli.
Automobilis su gerai veikiančiais žibintais yra matomas kelyje iš didesnio atstumo netgi saulėtą dieną. Po sutemų, važiuojant tuneliu ar blogu oru žibintai ne tik padeda pamatyti potencialius pavojus kelyje, bet ir leidžia kitiems eismo dalyviams anksčiau pastebėti atvažiuojantį automobilį.
„Vairuotojai turėtų nuvalyti žibintus ne tik tada, kai lyja ar sninga - jie apsineša purvu net važiuojant sausu ir palyginus švariu paviršiumi, vien tik dulkės gali sumažinti skleidžiamos šviesos kiekį keliais procentais", - tvirtina „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai. Plaunant automobilį reikia skirti dėmesio visiems - tiek priekiniams, tiek galiniams - žibintams.
Didesnį vairuotojo ir jo keleivių saugumą užtikrinti padeda ne tik žibintų, bet ir priekinio stiklo valymas. Tai turėtų būti vienas pagrindinių dalykų ruošiant automobilį kelionei - toks pat svarbus, kaip ir žibintų veikimo patikrinimas ar tinkamas veidrodėlių susireguliavimas. Nešvarumai išsklaido arba atspindi šviesą, sklindančią per stiklą, o purvas gali netgi jį subraižyti. Reikia pažymėti, kad susipurvina ne tik išorinė priekinio stiklo dalis - jis turėtų būti valomas ir iš automobilio vidaus, ką vairuotojai dažnai pamiršta.
Svarbu nepamiršti, kad vairuotojai turėtų rūpintis ne tik žibintų bei priekinio stiklo, bet ir kitų automobilio dalių švara - remiantis Kelių eismo taisyklėmis, vairuotojai gali būti nubausti už neįskaitomus transporto priemonės valstybinio numerio ženklus, atsakomybė už tokius pažeidimus numatyta Administracinių teisės pažeidimų kodekse.
* šaltinis: „AAA Foundation for Traffic Safety"


Informacija žiniasklaidai:
Dainora Smelstoriūtė
UAB „Prime Partner"
tel. (5) 210 72 32, (673) 84584
dainora@primepartner.lt

_ _ _ _ _ _ _ _
„Renault" vairavimo mokykla yra pirmoji „Renault" prekės ženklo mokykla pasaulyje, skirta vairavimo technikos tobulinimui. Ji veikia Varšuvos-Bemowo oro uosto teritorijoje. Vairavimo mokykla siūlo individualius ir grupinius saugaus vairavimo kursus, specialią programą krovininių transporto priemonių vairuotojams, miesto vairavimo technikų praktiką, visapusę automobilių parko patikrą, ekologiško vairavimo kursus, psichologijos ir kelių eismo saugumo paskaitas bei pirmosios pagalbos kursus. Mokykla turi 50 000 kvadratinių metrų praktiniams bandymams skirtos erdvės, į kurią įeina ir 120 m ilgio slydimo takas bei 60 m skersmens slydimo ratas ir specialus maršrutas vairavimo bekele praktikai.
„Renault" vairavimo mokykla yra „Road Safety Partnership" ir Lenkijos automobilių asociacijos narė.
Daugiau informacijos: www.szkolajazdyrenault.pl

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

1500 kilometrų – tik 43 litrai kuro

Šie skaičiai ne iš vizijų ar sapnų pasaulio, nors kasdien kylant kuro kainoms jie - daugelio nepasiekiama svajonė.