Vairuotojai neskuba ruošti automobilių šaltajam sezonui
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP5160__Large_

Nepakeistas automobilių langų skystis ir vasarinės padangos - tokius pagrindinius neatliktus darbus prieš artėjančią žiemą nurodė spalio pabaigoje lankomiausio transporto skelbimų portalo Autoplius.lt inicijuotos apklausos dalyviai. Tik kas trečias iš daugiau nei 1000 respondentų teigė, kad automobilį žiemai paruošė labai gerai.

Automobilio paruošimas žiemai - specifinių ir praktinių žinių reikalaujantis procesas. Tą įrodo apklausos rezultatai, nes beveik kas ketvirtas respondentas (23 proc.) atsakė, kad tik iš dalies žino, kaip reikia tinkamai paruošti automobilį šaltajam sezonui. 14 proc. mano, kad pakanka vasarines padangas pakeisti į pritaikytas važinėti žiemą.

Viktoro Daukšo, Autoplius.lt vystymo vadovo, teigimu, nemaža dalis vairuotojų yra linkę atidėlioti būtinus automobilio paruošimo žiemai darbus. „Laukti iki paskutinės minutės yra rizikinga, ypač tai susiję su padangų keitimu. Įvairūs atlikti tyrimai rodo, kad važiuojant su vasarinėmis padangomis ir esant žemesnei nei septynių laipsnių temperatūrai, stabdymo kelias pailgėja beveik dvigubai. Tokiu būdu padidėja avarijų tikimybė", - pastebi V. Daukšas.

Apklausos rezultatai parodė, kad geriausiai pasirengimą artėjančiai žiemai įvertino  didesnį nei devynerių metų stažą turintys vairuotojai (45 proc.),  tuo tarpu prasčiausiai - iki dviejų metų stažą turintys automobilių savininkai (24 proc.)

Daugiau nei trečdalis dar nepasikeitė padangų

Didžiausia apklausos dalyvių dalis kol kas nepakeitė langų skysčio į žieminį (39 proc.). Automobilius su šiltajam laikotarpiui pritaikytomis padangomis vis dar vairuoja 37 proc. apklausos dalyvių (nedidelė dalis iš jų važinėja universaliomis padangomis, kurios pritaikytos tiek žiemai, tiek vasarai).

„Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad padangas būtina pasikeisti iki lapkričio 10 d., tačiau gamta nenuspėjama ir šalna bei sniegas dažniausiai užklumpa netikėtai, tad žieminėmis padangomis patartina pasirūpinti iš anksto", - vairuotojams pataria V. Daukšas.

Autoplius.lt portale naujos žieminės padangos (15 colių diametro) kaina šiuo metu siekia apie 200-250 litų, 16 colių diametro - apie 300-400 litų. Naudotų žieminių padangų kainos mažesnės: 15 colių diametro svyruoja nuo 70 iki 100 litų, 16 colių - nuo 90 iki 150 litų už vienetą.

Be nepakeisto automobilių langų skysčio ir vasarinių padangų, vairuotojai nėra atlikę ir kitų automobilio paruošimo žiemai darbų. Kas trečias apklausos dalyvis (35 proc.) nurodė, kad nepatikrino automobilių stabdžių sistemos, 32 proc. - akumuliatorių. Jeigu automobilis sugestų, 29 proc. apklausos dalyvių nėra pasirūpinę virve  transporto priemonės tempimui.


Daugiau informacijos:

Viktoras Daukšas

Autoplius.lt vystymo vadovas
Mob. tel. +370 615 57007
El.paštas: viktoras.dauksas@plius.lt
www.autoplius.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

7 dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie valytuvų priežiūrą

Kodėl apskritai reikia keisti valytuvus ir kokią įtaką jie turi vairavimui?

Rašymas ant purvino automobilio: gal iškart pasiimkite vinį?

„Nuplauk mane“, „Noriu praustis“ – tokie užrašai anksčiau ar vėliau atsiranda ant purviniausio automobilio kieme.

Kaip saugoti sveikatą ir automobilį saulėtą vasaros dieną?

Ilgai trunkantis karštis gali pakenkti sveikatai ir turėti neigiamos įtakos mašinos techninei būklei

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Laiku diagnozuota korozija palengvina "gydymą"

Ne visi žino, kad rūdys - ilgo korozijos proceso pasekmė

Ką reikia daryti, norint greičiau pribaigti savo automobilį

Kasdienės klaidos, kurias daro dažnas vairuotojas

„Auto show millennium 2012“

Antroji moto klubo „Aliens MC" organizuojamo ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

1500 kilometrų – tik 43 litrai kuro

Šie skaičiai ne iš vizijų ar sapnų pasaulio, nors kasdien kylant kuro kainoms jie - daugelio nepasiekiama svajonė.