Abu Dabio maratone nugalėjo V.Vasiljevas ir P.Goncalves
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Quads_winner_Rafal_Sonik_and_India_s_CS_Santosh_who_finsihed_10th_in_the_bikes
  • Yahya_Al_Helei_Action
  • Marc_Coma_and_Joan_Barreda_Bort_on_Abu_Dhabi_Aviation_SS5
  • Paulo_Goncalves_on_Abu_Dhabi_Aviation_SS5
  • Poland_s_Adam_Malysz_fnished_2nd_overall

„Abu Dhabi Desert Challenge" dykumų maratone pergalę šventė rusas V.Vasiljevas su „Mini". Motociklų klasėje dramatiškoje kovoje nugalėjo portugalas P. Goncalves su „Honda". Lietuvių ekipažas vėl sugedusį automobilį paliko dykumoje.

Automobilių klasėje didelių netikėtumų nenutiko ir lyderio poziciją išsaugojo beveik valandos persvarą sukaupęs V.Vasiljevas vairavęs vokiečių komandos ‚X-Raid" paruoštą „Mini" visureigį. Antroje vietoje džiaugsmingai finišavo lenkų lenktynininkas A.Malyšas su „Toyota Hilux" prototipu. Buvusiam šuolių su slidėmis sportininkui tai - pirmoji prizinė vieta pasaulio taurės čempionate. Trečioje vietoje liko čekas Miroslavas Zapletalas su savos konstrukcijos „Hummer" prototipu, prizinę vietą išplėšęs vos aštuonių sekundžių skirtumu. 

Motociklų klasėje vyko kur kas didesnė drama. Prieš paskutinį etapą „KTM" sportininkas M.Coma turėjo pusantros minutės persvarą prieš „Honda" atstovą P.Goncalves. Pastarasis šiemet jau nugalėjo pirmuosiuose dviejuose pasaulio taurės etapuose, tuo tapu Dakaro nugalėtojas M.Coma šiose varžybose triumfavo septynis kartus. Dramatiškoje dvikovoje portugalas paskutinę dieną sugebėjo aplenkti M.Coma beveik dviejų minučių skirtumu ir išplėšti netikėtą pergalę. 

„TAEM Group" ekipažas V.Žala ir S.Jurgelėnas varžybas pabaigė kopose - sportininkų visureigis ir vėl sugedo trasoje. Neapsikentę nuolatinių techninių problemų, lietuviai tiesiog paliko automobilį trasoje ir grįžo į Abu Dabį komandos palaikymo visureigiu. „Pirmą ir paskutinį kartą veliamės į tokią avantiūrą. Pasigedome rimto techninio palaikymo, automobilis nebuvo tinkamai paruoštas. Kita vertus, man tai buvo nebloga pažintis su dykumų maratonais. Galiu tik nulekti galvą prieš lenktynių lyderius - tai itin daug ištvermės ir susikaupimo reikalaujantis sportas. Esu tikras, kad dar sugrįšime," - neprarado optimizmo V.Žala. 

Lenktynių dalyviai įveikė 2006 kilometrų trasą. Maratono pradžioje organizatoriams įtampą sukėlė britų motociklininko Camerono Waugho žūtis, tačiau buvo nuspręsta varžybas tęsti. Viso varžybose startavo 113 dalyvių.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.