Automobiliniai GPS imtuvai „prakalbo“ kultinio Algio Greitai personažo balsu
Atnaujinta: 2020-03-09

Lietuvos vairuotojai, savo kelionėse naudojantys GPS įrangą, nuo šiol gali pasirinkti ir neįprastą naujovę - kelionės nuorodas praneš Algio Ramanausko - Greitai įgarsinamas kultinis „Radio šou" personažas Bronius. Tokią naujieną Lietuvoje pristato programinę įrangą kurianti ir GPS imtuvais prekiaujanti UAB „InfoEra".

„Ne kartą esame girdėję vairuotojų nusiskundimų, kad lietuviškas automobilinių GPS imtuvų įgarsinimas skamba nuobodžiai ar net erzinančiai. Todėl neabejojame, jog naujasis mūsų įrangos balsas suteiks kelionėms daugiau atraktyvumo", - teigia „InfoEros" GPS sprendimų padalinio vadovas Edvinas Grigaliūnas.

Vairuotojai bet kuriuo metu galės pasirinkti, kurį iš dviejų Broniaus įgarsinimų nori girdėti savo automobilyje - tiesiog šmaikštų ar pastiprintą gana riebiais „Radio šou" būdingais posakiais, kurio nerekomenduojama klausytis su vaikais arba itin kultūringais keleiviais. Lygiai taip pat bet kada bus galima grįžti prie ankstesnio GPS kelionių nuorodų įgarsinimo.

GPS imtuvams „TomTom" skirtą programinę įrangą su personažo Broniaus balsu „InfoEra" įdiegs visuose naujai įsigyjamuose „TomTom" imtuvuose, tuo tarpu anksčiau šiuos aparatus įsigiję vairuotojai jų programinę įrangą atnaujinti ir naują GPS balsą atsisiųsti iš svetainės www.gps.lt galės už simbolinį mokestį.

GPS įranga su žinomų žmonių balsais itin populiari kai kuriose užsienio valstybėse - vairuotojai savo automobiliuose jau gali girdėti personažo Hanibalo Lekterio, aktorių Kim Cattrall („Seksas ir miestas"), John Cleese („Folčio viešbutis"), Burt Reynolds („Smokis ir Banditas") bei kt. balsus. Pasak „InfoEros" specialisto, GPS įranga vis labiau plinta ir Lietuvoje - praėjusiais metais „InfoEra" pardavė dvigubai daugiau GPS imtuvų nei 2007-aisiais.

„Viena iš priežasčių, lemiančių šį populiarumą, gali būti ne tik patogumas, sekant pasirinktu marštutu, bet ir kelių šimtų stacionarių greičio matuoklių atsiradimas šalies keliuose - kadangi pagal naują tvarką įspėjamieji kelio ženklai prieš greičio matuoklius nebėra statomi, vairuotojai įsigyja GPS imtuvus norėdami žinoti, kuriuose pavojinguose kelio ruožuose sumažinti automobilio greitį", - teigia E.Grigaliūnas.

Žinomus pasaulinius prekės ženklus atstovaujanti UAB „InfoEra" yra sukūrusi ir prekiauja tokiomis programomis kaip „GeoMap 3D", „GIS GeoMap", „Byla", „Inventorizacija", „Web GIS" ir kt. Įmonė bendradarbiauja su didžiausiomis užsienio informacinių technologijų kompanijomis: „Autodesk", „Microsoft", „Sokkia", „Riegl", „TomTom" ir kt.

Karolis Žukauskas, UAB "AZ communications" projektų vadovas,
tel. (5) 212 28 92, mob. (699) 02037, karolis@azcom.lt

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.