Elektromobiliai nėra tokie ekologiški, kaip teigiama
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMGP3395__Large_

Norvegijos mokslo ir technologijos instituto mokslininkai patvirtino tai, apie ką jau seniai buvo kalbėta. Elektromobiliai nėra tokie ekologiški, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio ir nėra panacėja mažinant aplinkos taršą.

Tam yra trys priežastys: gamyba, įkrovimas ir eksploatacijos pabaiga.

Kuo ilgiau automobilis eksploatuojamas, tuo ryškesnį „angliavandenių pėdsaką" jis palieka žemėje. Benzininiai ir dyzeliniai automobiliai, jų eksploatacijai einant į pabaigą (maždaug po 200 000 km), į atmosferą išmeta 28 proc. ir 19 proc. daugiau CO2. Tuo pat metu elektromobilių įkrovos efektyvumas mažėja 9-14 proc. Tačiau šiuo atveju problema yra elektros energijos šaltiniuose. Europoje, kuri pamažu pereina prie „žaliųjų" elektros gavimo technologijų, elektromobiliai, perskaičiavus į atmosferą išmetamų dujų kiekį, išeina 10 proc. švaresni už modelius su vidaus degimo varikliais. Tačiau visiškai kitokia situacija šalyse, kur elektros energija gaminama termofikacinėse elektrinėse. Čia elektrinės į atmosferą išmeta gerokai daugiau teršalų, negu benzininiai ir dyzeliniai varikliai.

Mokslininkai ragina prieš perkant elektromobilį, pagalvoti, iš kur jam bus tiekiama elektros energija ir kas vėliau pasirūpins elektromobilio utilizacija.

Be to, akumuliatorių gamyba - gerokai daugiau ekologijai kenkiantis procesas, negu įprastų automobilių gamyba. Taip pat reikia nepamiršti, kad atitarnavę įprasti automobiliai mažiau kenkia aplinkai, negu seni arba sugedę elektromobilių akumuliatoriai, kuriuose yra tokių toksiškų metalų kaip litis, nikelis, aliuminis ir varis.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.