Informacija dėl keleivių vežimo lapų blankų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • paradas__Small_

Pastarosiomis dienomis spaudoje ir per televiziją kai kurie vežėjai kaltina Valstybinę kelių transporto inspekciją prie Susisiekimo ministerijos (toliau - Inspekcija), kad pastaroji laiku neužsakė keleivių vežimo lapų blankų, neapskaičiavo šių blankų poreikio, todėl atsirado šių blankų stygius ir žlugdomas keleivius vežančių vežėjų verslas.

Keleivių vežimo lapų apskaitos, užsakymo, gamybos, technologinės apsaugos, platinimo, įsigijimo, naudojimo ir sunaikinimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2003 m. sausio 16 d. įsakymu Nr. 3-24, nustatyta, kad keleivių vežimo lapų blankus spausdina spaustuvės, turinčios licenciją gaminti saugiuosius dokumentus ir saugiuosius dokumentų blankus (viena tokių yra UAB „Ukmergės spaustuvė"). Gamybos užsakymus šioms spaustuvėms teikia Inspekcija pagal ūkio subjektų, Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekso nustatytais atvejais naudojančių keleivių vežimo lapų blankus (vežėjų), taip pat prekiaujančių jais, prašymus. Ūkio subjektai patys pasirenka, iš kurios licenciją turinčios spaustuvės jie įsigis keleivių vežimo lapų blankus. Pabrėžiame, kad Inspekcija užsako tiek keleivių vežimo lapų blankų, kiek prašo ūkio subjektai, ir toje spaustuvėje, kurią nurodo ūkio subjektai. Inspekcija yra tik tarpininkė tarp ūkio subjektų ir spaustuvės, todėl kai kurių vežėjų kaltinimai, kad Inspekcija laiku neužsakė vežimo lapų blankų ar neapskaičiavo šių blankų poreikio, yra nepagrįsti. Niekas netrukdė vežėjams ar blankais prekiaujantiems ūkio subjektams užsisakyti pakankamą kiekį keleivių vežimo lapų blankų.

Minėtų blankų spausdinimas laikinai sutriko dėl to, kad nebegaminamas tokios rūšies popierius, ant kurio buvo spausdinami blankai. Popieriaus pakeitimo procedūros Valstybės dokumentų technologinės apsaugos tarnyboje prie Finansų ministerijos užtruko beveik du mėnesius. Spaustuvė informavo, kad keleivių vežimo lapų blankai turėtų būti atspausdinti jau ateinančią savaitę.

VKTI informacija

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.