Kas yra ABS sistema
Atnaujinta: 2022-04-06
  • IMGP3870__Medium_

Stabdžių ABS ( antilock brake system ) - stabdžių antiblokavimo sistema

Stabdžių ABS sistema skirta neleisti blokuoti ratų staigaus stabdymo arba stabdymo slidžiame kelyje atveju. Ši sistema skirtingai pažymima įvairių gamintojų automobiliuose, TOYOTA taiko žymėjimą 4 - ESC, NISSAN - 4 WAS, HONDA - ALB, MAZDA - 4W-ABS, MITSUBISHI;  Land Rover - ABS, SUBARU - ABS.

Stabdžių ABS sistemą sudaro pagrindinis blokas, kurį daugelyje mašinų, turinčių šią sistemą, galima pamatyti, pakėlus variklio dangtį. Šis blokas sujungtas metaliniais vamzdeliais su stabdžių cilindrais ir stabdžių sistema. Taip pat yra kiekvieno rato sukimosi dažnio davikliai ir kompiuteris, kuris apdoroja informaciją, gaunamą iš daviklių ir siunčia signalus į pagrindinį bloką. Jeigu stabdymo metu kuris nors ratas blokuojamas, šio rato sukimosi dažnio daviklis duoda informaciją kompiuteriui, o šis priims sprendimą ir nusiųs signalą į pagrindinį bloką, stabdžių skysčio slėgis stabdžių magistralėje bus sumažintas ir ratas atsiblokuos. Tuo metu daviklis duos signalą apie tai, kad ratas vėl sukasi, ir slėgis stabdžių magistralėje bus vėl padidintas. Ratas vėl užsiblokuos, ir pasikartos vėl tas pats veiksmas, aprašytas anksčiau. Ir taip ratas čia užsiblokuos, čia atsiblokuos, kaip stabdant slidžiame kelyje stabdžio pedalo paspaudimais. Iš tikrųjų sistema suveikia dar prieš tai, kai ratas užsiblokuoja: jeigu rato sukimosi dažnis ėmė staigiai kristi ir tapo mažesnis, nei kitų ratų sukimosi dažnis. Be to, ABS sistema suveikia praktiškai akimirksniu, ir todėl ratas nespėja užsiblokuoti. Apie tai, kad ABS sistema suveikia, vairuotojas sužino, nes tuo momentu užsidega atitinkamas užrašas prietaisų skydelyje. Jeigu užrašas ant prietaisų skydelio dega nuolat, tai reiškia, kad sistema sugedusi, arba, kaip dažnai nutinka mašinoms, kurios laksto ne vienerius metus, nėra vieno ar kelių ratų sukimosi daviklių, kurie buvo nuimti, kai keitė statramsčius. Kai ABS sistema neveikia, stabdžių sistema dirba kaip paprastai.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: