Kelionės autobusu brangs
Atnaujinta: 2020-03-09
  • IMG_3454__Small_

Panaikinus lengvatinį PVM tarifą keleivių vežimui, keleivių pervežimo bendrovės po Naujųjų planuoja 14 proc. didinti bilietų kainas.

Tačiau bendrovės baiminasi, kad pabrangus paslaugai sumažės ir keleivių srautai.

Paskutinį šių metų ketvirtį kritus degalų kainoms keleivių vežimo bendrovės šiek tiek lengviau atsikvėpė, tačiau neilgam.

Valdantiesiems nusprendus didinti akcizus degalams ir naikinti lengvatinį 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą, didieji Lietuvos keleivių vežėjai nuo sausio 1 d. bilietus brangina vidutiniškai 14 proc. - tiek, kiek didėjo PVM.

Įmonės sako neturinčios galimybių mokesčių naštos prisiimti pačios.

"Jeigu būtų tik akcizo didėjimas degalams, bandytume jį kompensuoti iš savo vidinių resursų ir neprašytume miesto savivaldybės priimti bilietų kainų didinimo ar dotacinių sprendimų", - LTV naujienų tarnybai teigė bendrovės "Busturas" direktorius Vilius Laužikas.

Dėl didinamų kainų kelionė iš Vilniaus į Kauną turėtų pabrangti maždaug 3 litais, iki Klaipėdos - net 9 litais. Tačiau įmonės abejoja, ar brangstantys bilietai pagerins jų padėtį.

"Be abejo, geriau nebus, bus blogiau. Kiek bus blogiau - seksime visą sausio mėnesį, intensyviai tikrinsime kiekvieną dekadą gaunamas pajamas, nes tikėtina, kad vartojimas sumažės ir mūsų pajamos kris", - sakė bendrovės "Kautra" direktorius Linas Skardžiukas.

Jau nuo sausio 1 d. vien dėl akcizo ir PVM augimo litro A-95 benzino kaina pašoks 48 ct, dujų - 41 ct, dyzelino - 25 ct, todėl kai kurios bendrovės paskutinėmis šių metų dienomis sklidinai pripildo autobusų bakus dar nepabrangusiais degalais, kad bent kelias dienas galėtų važinėti pigiau.

Įmonės teigia, kad padidėję mokesčiai gerokai apkarpys ir investicijas.

"Valstybė priima tokius drastiškus sprendimus, didina visus mokesčius, todėl nė viena įmonė negalės investuoti į autobusus ir vešime su senais autobusais. Autobusų parko technika ir vėl blogės", - LTV naujienų tarnybai teigė bendrovės "Toks" generalinis direktorius Arūnas Indrašius.

Keleivių pervežimo bendrovės sako, kad kasmet dešimtadalį pajamų praranda ir dėl nelegalių vežėjų. Pastariesiems, skirtingai nuo legaliai dirbančių įmonių, nereikia mokėti PVM. Todėl kitais metais pabrangus bilietams tokie vežėjai esą dar labiau suklestės, skelbia lrt.lt.

ELTA

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.