Ksenoniniai žibintai – mada ar praktinis paskaičiavimas?
Atnaujinta: 2020-03-09
  • ksenonai__Small_
  • zibintai
  • bmw_

Autoreviu.lt skaitytojams apie ksenoninius žibintus pasakoja 10 metų su jais dirbantis meistras Gediminas.

Ksenoniniai žibintai dirba kiek kitame spektre ,nei paprastos halogeninės lemputės, todėl jie kur kas efektyviau ir ryškiau apšviečia kelią. Tai ypač gerai pastebima sudėtingomis vairavimo sąlygomis, nes būtent tada ir geriausiai atsiskleidžia visi jų privalumai.

Privalumai:
1. ksenonai pramuša rūką kur kas geriau, nei įprastiniai žibintai;
2. ksenoninė šviesa žymiai geriau atsispindi nuo šlapio paviršiaus, kai paprastos halogeninės lemputės šviesa būna daugiau nei per pusę sugeriama;
3. tarnybos laikas beveik trigubai ilgesnis už kaitinimo lempos.

Trūkumai:
1. sudėtingesni technologiškai
2. gerokai brangesni.

Montuojant; atsižvelgti reikia į tai ar žibintas yra lęšinis, ar paprastas reflektorius su laužiančiuoju - sklaidančiuoju stiklu. Nuo to priklauso kaip sklis ir sklaidysis šviesa. Lęšinis žibintas gerokai tiksliau fokusuoja šviesos srautą ir optimaliai išnaudoja ksenono galimybes. Paprastas žibintas dalį naudingos šviesos išsklaido dėl sklaidančiojo stiklo konstrukcinių ypatybių ir dar šiek tiek iškraipo spektrą. T.y. sukuria mėlynų, violetinių ir kartais rausvų ( tai priklauso nuo to kokio šviesos stiprumo kelvinais yra sumontuota lemputė ) atspalvių. Optimaliausia yra montuoti 4300-6000 kelvinų lemputes, nes jų skleidžiamos šviesos spektras yra artimiausias baltai šviesai.

Perkant tokių lempučių komplektą verta atkreipti dėmesį į lemputės cokolį. Kaip taisyklė, plastmasiniuose cokoliuose gaminamos pačios pigiausios ( automatiškai ir nepatikimiausios ) lemputės. Rimčiau pagamintos būna metaliniais cokoliais. Nors H-7 standarte jau yra ir kokybiškų ksenoninių lempučių ir su plastikiniais cokoliais.
Be abejo svarbu ir kaina, bei garantijos. Normalaus komplekto garantija tikrai bus netrumpesnis, negu metai, nes , kaip taisyklė, tarnybos laikas siekia tris metus.
Pigių ksenonų gedimai dažnai būna nenuspėjami. Kaip susidūriau praktikoje - tos pačios markės automobiliuose tie patys ksenonai gesdavo kaip papuola: tai mirdavo lemputės, tai aukštos įtampos blokai, dar liaudyje vadinami „balastais".

Pats didžiausias ksenonų privalumas yra tas, kad jie vienodo stiprumo šviesą skleidžia įtampai svyruojant nuo 9 iki 14-16 voltų. O tai labai aktualu padėvėtuose automobiliuose, nes dažnai įtampos kritimai elektros grandinėse dėl įrangos amžiaus, būna net iki 40 procentų. paprasta halogeninė lemputė tokiu atveju šviečia kaip žvakė, o ksenoninė švies taip pat ryškiai, kaip ir naujame automobilyje. Savininkui belieka išsirinkti kas labiau apsimoka: ar tvarkyti ( o realiai - pilnai restauruoti, perdaryti ) seną šviesų instaliaciją, ar tiesiog sumontuoti ksenoninius žibintus ir ilgam pamiršti ką reiškia blogai apšviestas kelias.

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.