Lietuviai ruošiasi Pasaulio ralio čempionatui
Atnaujinta: 2020-03-09
  • Zilvinas_Sakalauskas_ir_Vytautas_Svedas
  • 5H7J3259
  • 2014-05-17_20-03-58_2
  • 2014-05-18_13-50-00_2
  • 2014-05-18_16-03-44

Vieni greičiausių Lietuvos ralio meistrų - Vytautas Švedas ir Žilvinas Sakalauskas - intensyviai ruošiasi birželio pabaigoje Lenkijoje ir Lietuvoje vyksiančiam Pasaulio ralio čempionatui. Paskutinį birželio savaitgalį pirmą kartą istorijoje tokio lygio lenktynės vyks ir mūsų šalies keliais.

Lietuvą šiame pasaulio ralio čempionate atstovaus tik trys ekipažai iš 71 dalyvausiančio lenktynėse. Vytautas Švedas su Žilvinas Sakalauskas važiuos „Mitsubishi Lancer Evo X" automobiliu, kuris šiuo metu yra tobulinamas ir ruošiamas lenktynėms. Tuo tarpu kol kas Vytautas treniruojasi ir ruošiasi atsakingiausiam šio sezono startui su treniruotėms skirta technika.

„Jau penkis metus nedalyvavau pasaulio ralio čempionatuose, tačiau kai tik sužinojau, kad vienas iš etapų vyks ir Lietuvoje, iš karto nutariau būtinai jame dalyvauti" - pasakoja V. Švedas.

Vytautas yra dalyvavęs Pasaulio ralio čempionato etapuose Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje bei Lenkijoje. Paskutinį kartą Pasaulio ralio čempionato lenktynėse dalyvavo prieš penkerius metus taip pat Lenkijoje. Tada jis pasiekė puikų rezultatą - užėmė 15 vietą bendroje įskaitoje. Tai iki šiol geriausias nepriklausomoje Lietuvoje kada nors Pasaulio ralio čempionatuose pasiektas mūsų šalies sportininko rezultatas.

„Mes važiuojam parodyti sau ir pasauliui, kad Lietuva turi ne tik gerus krepšininkus," - sako Vytautas.

Lietuvoje vyksiantys greičio ruožai Vytautui bus pažįstami, nes jie, ar bent dalis jų, vyks tais pačiais keliais, kuriais driekėsi ir praėjusių metų rudenį vykusio Druskininkų ralio trasos. Tuo tarpu Lenkijoje, nors Vytautas ir yra nemažai lenktyniavęs šioje šalyje, trasos bus visiškai naujos. Kaip, beje, ir visiems kitiems sportininkams, mat Lenkijos ralio organizatoriai teigia, kad šiais metais parengė visiškai naujus ir nežinomus greičio ruožus.

V. Švedas daug treniruojasi Lietuvoje - lenktynininkas nori Pasaulio ralio čempionate būti puikios sportinės formos. Būtent dėl to Vytautas šį savaitgalį dalyvaus dar ir lenktynėse Estijoje.

Vytautas Švedas šiuo metu treniruojasi ir lenktynėms ruošiasi senuoju savo automobiliu, kuriuo važiavo ankstesniais metais ir kuris padėjo jam pelnyti ne vieną pergalę.

Šį savaitgalį V. Švedas su Žilvinu Sakalausku tuo pačiu automobiliu vyks į Estiją, kur vyks šios šalies nacionalinio ralio čempionato etapas. Kartu tai bus ir Latvijos ralio čempionato etapas, o lietuvis šiais metais siekia laimėti Latvijos ralio čempiono titulą.

Kol kas iš trijų praėjusių Latvijos čempionato etapų Vytautas du kartus užėmė antrą vietą, todėl jo šansai laimėti  kaimyninės šalies čempiono titulą yra visai realūs.

 

Vaizdo siužetą apie Vytauto Švedo pasiruošimą Pasaulio ralio čempionatui rasite paspaudę šią nuorodą:

http://youtu.be/6tSxDji_HtA

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.