Padangas galima pirkti internetu
Atnaujinta: 2020-03-09
Lietuvoje prekyba internetu sunkiai skinasi kelią. Tiesa, galima guostis, jog ir užsienyje automobilininkai mieliau lankosi parduotuvėse, nei interneto svetainėse. Sezonas prasideda, tačiau padangų pardavėjai nesivargina pasiūlyti alternatyvų. Internetas jiems vis dar yra neatrasta šalis. www.autoreviu.lt komanda padarė eksperimentą: pamėgino nusipirkti žiemines padangas internetu. Reikia pastebėti, kad užduotis teko rimta. Beje, sunkiai atliekama.

Pirkėjai nori paliesti prekę

„Pernai mes mėginome teikti tokią paslaugą, tačiau teko nutraukti šį projektą, kadangi kilo problema dėl apmokėjimo. Tiesiog sunku rasti bankus, sutinkančius imtis šio projekto. Kol kas padangas internetu gali užsisakyti tik dideli klientai – įmonės. Mes viską padarėme, kad būtų įdiegta ši paslauga, tačiau ne viskas nuo mūsų priklauso. Taigi, dabar laukiame pavasario, kaip tik tada ir planuojame pasiūlyti elektroninę prekybą“,- sako Ričardas Židovainis, UAB „Dagris“ direktorius. Įdomiausia yra tai, kad interneto prekyba nėra populiari net ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Arlandas Gintneris, UAB „Melga“ direktorius, sako, kad tokią paslaugą teikti kol kas yra per anksti – Lietuva mažai kompiuterizuota šalis. „Ir šiandien pas mus galima užsisakyti padangas internetu. Didžiausia problema yra apmokėjimo klausimas, tad įmonė daug dėmesio šiai paslaugai neskiria. Mūsų paskaičiavimais, 99 proc. visų sandorių vykdomi mūsų parduotuvėse. Šiandien žmonės vis tik mieliau atvyksta į parduotuves. Jie čia konsultuojasi su specialistais. Aišku, kiekvienas vairuotojas nori ir pasižiūrėti perkamą prekę“,- sako p. Gintneris.

Neatsiliekama nuo ES

Renaldas Gineika, UAB „Kemi“ direktorius, sako, kad tokia jau yra statistinio pirkėjo psichologija: jis nori matyti perkamą prekę. Pasak p. Gineikos, net ir ES elektroninė prekyba automobilių detalėmis sunkiai skinasi kelią. „Statistiniai duomenys rodo, kad daugiausia automobilininkų, perkančių prekes internetu, yra Šveicarijoje. Šioje šalyje tokių klientų yra daugiausia – 8 proc. visų automobilių detalių pirkėjų. Beje, Lietuvoje tokia paslauga būtų paklausi, kadangi mūsų šalyje, kaip ir visoje Rytų Europoje, interneto paslaugų plėtra yra ypač sparti“,- sako p. Gineika. „Kemi“ direktorius sako, kad žmogus iš principo yra sutvertas gyventi bendruomenėje, tad ir pirkėjas mieliau atvyksta į parduotuvę, nes žino, kad čia jis galės pabendrauti su pardavėjais, pasikonsultuoti. Pagaliau parduotuvėje pirkėjas gali apžiūrėti perkamą prekę, tad jam lengviau yra apsispręsti. Po ilgų ieškojimų mums vis tik pavyko rasti internete tinklapį, kuriame galima užsisakyti padangas ir rezervuoti laiką, kada specialistai „užmaus“ padangas ant ratų. „Pirkdamas internetu pas mus visų pirma klientas sutaupys laiko. Mes paskaičiavome, kad paprastai pirkėjas, norėdamas nusipirkti padangas parduotuvėje, sugaiš maždaug 6 valandas. Perkant padangas internetu, ši procedūra užtruks tik pusantros valandos. Be to klientas gali iškarto rezervuoti laiką padangų montavimui. Manome, kad radome klientams patogią prekybos formą ir esame įsitikinę, kad klientų, perkančių internetu, skaičius augs bei siekiame tapti padangų pardavimo internetu lyderiais. Taigi, elektroninei prekybai mes uždegame žalią šviesą“,- sako Audrius Janiūnas, „A1alternatyva“ servisų tinklo, komercijos direktorius. Reikia pastebėti, kad „A1alternatyva“ tinklapis yra sukurtas tikrų profesionalų: išsiskiria savo dizainu, tad čia apsilankyti yra malonu. Žinoma, žavi ir galimybė negaišti laiko ieškant tinkamų padangų arba laukiant eilėje jas susimontuoti. Ponas Janiūnas sako, kad kol kas šia paslauga dažniau naudojasi miestų gyventojai, taupantys laiką.
Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.