Padangos: kaip prailginti tarnavimo laiką.
Atnaujinta: 2020-03-09
  • tires1
  • padangos

Padangos- visi žino, kad turi būti palaikomas tam tikras oro slėgis. Tačiau medžiagos, iš kurių jos pagamintos, nėra visiškai hermetiškos, todėl oras palaipsniui išeina per kameros sieneles (ypač vasaros metu), ir slėgis viduje sumažėja. Be to, nepakankamo oro slėgio priežastis gali būti kameros arba padangos pažeidimas, ventilio ir jo pritvirtinimo (padangoms be kamerų) defektai, taip pat tai, kad laiku neatliktas oro slėgio patikrinimas. Negalima spręsti apie vidaus slėgį padangoje „iš akies" arba pagal garsą, sudavus per padangą. Padangos su sumažėjusiu vidaus slėgiu praranda savo elastingumą. Tokiu atveju įmanomas padangos prasisukimas, dėl kurio gali nutrūkti kameros ventilis arba ji gali būti pažeista ventilio tvirtinimo zonoje. Taip pat padidėja pasipriešinimas ratų riedėjimui, ir dėl to žymiai padidėja degalų sunaudojimas (o tai dabar labai svarbu). Oro slėgio sumažėjimą padangoje lengva nustatyti: pagal padidėjusią padangos deformaciją, pagal tai, kad automobilis krypsta į rato su nepakankamu slėgiu pusę ir pagal valdomumo pablogėjimą.

Galimas karkaso sulinkimas, o tai, reikia pastebėti, neremontuojama. Žinoma, jūs galite panaudoti skystą hermetiką, kuris pilamas per ventilį, bet tai neapsaugos jūsų padangų nuo pažeidimų, nes ši priemonė skirta užklijuoti pradurtas vietas kameroje. O jeigu jūs per daug pripumpavote ratus? Kai oro slėgis per didelis, pažeidžiamas kordas, padidėja protektoriaus vidurinės dalies susidėvėjimas. Padangos amortizuojančios savybės sumažėja, ir ji gali gauti dideles apkrovas, o dėl to gali trūkti rato karkasas.

Padangų pažeidimo pobūdis esant per didelei automobilio apkrovai toks pat, kaip ir esant sumažintam slėgiui jose, tik šie pažeidimai pasireiškia stipriau, o taip pat ir degalų sunaudojimas. Pagrindiniai per didelės padangų apkrovos požymiai: staigūs kėbulo judesiai judant, sunkiau valdoma mašina. Kai kurie vairuotojai mano, jog tokiais atvejais reikia šiek tiek papumpuoti ratus. Ši nuomonė klaidinga - vidinio oro slėgio padidinimas kartu su apkrova trumpina padangų tarnavimo laiką.

Padangų susidėvėjimo netolygumas (be normalaus eksploatacinio susidėvėjimo) yra ratų (priekinių) centrinimo išbalansavimo arba pažeidimo pasekmė. Dėl netolygaus susidėvėjimo atsiranda padidėjęs užpakalinės ašies krumpliaračių ir guolių triukšmas. Nesubalansuoti ratai veda prie pakabinimo elementų irimo (ypač rutulinių mazgų). Taip pat verta atkreipti dėmesį į ratų suvedimą. Niekada nestatykite ratų, nerekomenduojamų konkrečiam automobiliui (įvairių tipų padangos ir su skirtingu protektoriaus piešiniu). Tai apsunkins automobilio valdymą, pablogins stabdymo efektyvumą ir sumažins padangų sukibimą su kelio danga. Mūsų automobilių mėgėjams reikia daugiau dėmesio skirti savo automobilio „apavui", tuo pačiu prailginant ratų tarnavimo laiką ir taupant pinigus. Ir jeigu jūs staiga pamatėte ką nors įtartino, gal neverta barti pakabos ar variklio. Gal tiesiog patikrinkit slėgį padangose?


Parengta pagal užsienio spaudą

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: