Pareigūnai rado vogto turto už 115 tūkst. eurų
Atnaujinta: 2020-03-09
  • 1_kon

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Autotransporto priemonių grobimų tyrimo ir Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyrių (toliau - Kauno AVPK NTS APGTS ir ENTS) pareigūnai nuo metų pradžios tris mėnesius vykdė bendras prevencines priemones, siekdami nustatyti įmones ir asmenis, kurie vertėsi neteisėta automobilių ardymo ir naudotų detalių prekyba. Priemonių metu nubausta ne viena įmonė už prekybos taisyklių pažeidimus, rasta ir paimta užsienyje vogto turto už maždaug 115 tūkst. eurų, dėl automobilių vagysčių sulaikyti trys asmenys.Dar vasario mėn. pradžioje buvo rastos dvi nelegaliai veikiančios automobilių ardymo dirbtuvės Jonavoje ir Kaune. Šiose automobilių dirbtuvėse buvo ardomi ne tik Lietuvoje vogti automobiliai, bet ir pavogti Vakarų Europoje. Nelegaliame automobilių ardymo angare Kaune buvo rasta įvairiuose šalies miestuose (Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kt.) pavogtų automobilių detalių. Šios dvi įmonės buvo nubaustos administracine tvarka už prekybos taisyklių pažeidimus.

Tęsdami prevencines priemones ir ieškodami neteisėtai veikiančių automobilių ardymo ir pavogtų automobilių saugojimo vietų, kovo 3 d. APGTS pareigūnai sodyboje Krėslynų kaime (Užusalių sen., Jonavos r.) rado ir paėmė sausio mėnesį Vokietijoje pagrobtas 326 padangas „PIRELLI CHRONO 205/75 R16C114/108 RC8PR", taip pat vasario mėnesį Vokietijoje pavogtą 40 tūkst. eurų vertės puspriekabę „SCHMITZ SATTELAUFLIEGER", kurioje buvo 7 ritės su maždaug 18 tonų varinio kabelio „NEXANS", kurio vertė - apie 97 222 eurų. Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo (LR BK 189 str. 2 d.) ir sulaikė šiuo nusikaltimu įtariamą sodybos šeimininką Ž.D. (44 m.), kuriam gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų.
Tęsiant tyrimą, kitą dieną Virbališkių kaime (Ringaudų sen., Kauno r.) buvo rastas ir paimtas vilkikas „MB" ir puspriekabė „SCHMITZ" su suklastotais identifikaciniais numeriais. Nustatyta, kad šios transporto priemonės sausio mėn. pradžioje buvo pavogtos Vokietijoje, o rastoje puspriekabėje vagystės metu buvo anksčiau Krėslynų kaime rastos padangos „PIRELLI CHRONO". Remiantis gauta Vokietijos teisėsaugos pareigūnų informacija, rastos transporto ir transportavimo priemonės bei daiktai gali kainuoti apie 114 000 eurų.
Kovo 23 d. apie 22 val., APGTS pareigūnai kartu su patruliais sulaikė piliečius D. Č. (g. 1980, anksčiau teistą 6 kartus) ir E. P. (g. 1979), kurie Pilėnų g. (Akademija, Kauno r.) pasikėsino pagrobti 18 tūkst. litų vertės automobilį „VW PASSAT". Įtariamieji sulaikyti nusikaltimo vietoje, apžiūros metu rasta elektroninė įranga, skirta automobilių gamyklinėms apsaugos priemonėms atjungti. Sulaikytiesiems paskirtos kardomosios priemonės - suėmimai. Tyrimo metu paaiškėjo, kad įtariamajam D. Č. yra ieškomas Vokietijoje, šios šalies teisėsaugos organai yra išdavę Europos arešto orderį.

Tą pačią naktį APGTS pareigūnai kartu su patruliais nusikaltimo vietoje Šiaurės pr. sulaikė pilietį A.G. (g. 1980), kuris pasikėsino pavogti automobilį 1990 metų laidos automobilį „Audi 100". Savininkas būtų patyrę 2000 litų nuostolį.

Pasak pareigūnų, prevencinės priemonės bus tęsiamos ir ateityje.

Kauno VPK informacija ir nuotrauka

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.