Paruoškite savo automobilį pavasariui
Atnaujinta: 2020-03-09
  • valytuvai__Large_

Netikslus manevravimas, prakiurę vamzdeliai, sugadinti stiklo valytuvai, niekam tinkama variklio alyva - tai ne katastrofos, o tik žemos temperatūros pasekmės. Apskaičiuota, kad eismo įvykiai, kurių priežastis - bloga automobilio techninė būklė, sudaro apie 5 proc. visų nelaimingų atsitikimų kelyje*. Pavasaris yra tinkamiausias laikas paruošti automobilį saugiam vairavimui.

„Automobiliu reikėtų rūpintis visus metus, bet po žiemos turėtume skirti ypatingą dėmesį jo techninei būklei. Pavasarį vairuotojai leidžiasi į ilgesnes keliones, kurioms automobiliai gali būti tinkamai neparuošti dėl ilgo laiko, praleisto esant nepalankioms oro sąlygoms", - konstatuoja „Renault" vairavimo mokyklos direktorius Zbigniew Weseli.

Esant šaltam orui vairuotojai tinkamai nepasirūpina savo transporto priemonėmis. Orui sušilus reikėtų kruopščiau plauti ir valyti savo automobilį bei nepamiršti, kad priežiūros reikalauja ne tik jo kėbulas. Žiemą ant važiuoklės patenka druska, tai gali sukelti koroziją, todėl profesionalus šios automobilio dalies plovimas yra būtinas. Svarbu nepamirši, kad žiemą automobiliui kenkia ne tik druska, bet ir ledo ar sniego gabalai, kurie gali jį pažeisti mechaniškai. „Tai, kad automobilis yra apgadintas, sufleruoja ne toks tikslus manevravimas, barškesys važiuoklėje ar girgždesys sukant vairą", - paaiškina „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai.

Sningant ar važiuojant sniegu padengtu keliu, intensyviau naudojamas vienas svarbiausių automobilio elementų - jo stabdžiai. Dažnas stabdymas, purvas, druska, intensyvesnis ABS ir ESP naudojimas bei žema temperatūra neigiamai veikia stabdžių sistemą. Pavasario pradžia yra idealus laikas patikrinti automobilio stabdžius įgaliotuose automobilių servisuose.

Žiemą taip pat gali būti sugadinti stiklo valytuvai. Jie nėra skirti tam, kad nuvalytų sniegą nuo priekinio stiklo, tačiau nemažai vairuotojų savo rytinį apsnigto ir apledėjusio automobilio valymo ritualą pradeda būtent įjungdami valytuvus, o tai pagreitina jų susidėvėjimą.

Stiklo valytuvų mentės turėtų būti keičiamos du kartus per metus ir pavasaris yra metas, kai tą padaryti reikia labiausiai. „Matomumas yra svarbiausias dalykas, padedantis užtikrinti saugumą, todėl priekiniam automobilio stiklui turėtume skirti ypatingą dėmesį. Gerai veikiantys valytuvai yra būtini", - įspėja „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai.

Žema temperatūra gali pakenkti ir automobilio dalims, pagamintoms iš gumos, dėl to reikia patikrinti visų laidų, vamzdelių ir diržų būklę. Pastebėjus įtrūkimus ar pratekėjimus, tokias dalis reikia nedelsiant pakeisti. Negalima ignoruoti nė vieno pratekėjimo, net paties mažiausio. Tik taip galima išvengti techninių problemų, kurių priežastis - rodos, visai nežymus trūkumas.

Žiema taip pat gali neigiamai paveikti automobilio skysčius ir alyvą. Atėjus pavasariui verta aplankyti automobilių techninės priežiūros centrą ir papildyti stabdžių, aušinimo sistemos ir vairo stiprintuvo skysčius bei variklio alyvą. Taip pat reikėtų neužmiršti pakeisti priekinio stiklo plovimo skystį į tokį, kuris yra efektyvesnis esant aukštesnei temperatūrai.

Tie, kurie nesinaudoja universaliomis padangomis, pavasarį turėtų jas pasikeisti, tačiau nereikėtų skubėti, nes šiuo metų laiku vis dar pasitaiko žemų temperatūrų bei apledėjusių kelių. „Vasarinės padangos efektyviausios esat aukštesnei nei 7o C temperatūrai. Keičiant padangas svarbiausia atkreipti dėmesį į jų protektorių", - pataria „Renault" vairavimo mokyklos instruktoriai. 20,8 proc. visų eismo įvykių, kurių priežastis - bloga transporto priemonės techninė būklė, nutinka dėl padangų defektų.

Paruošti automobilį važiavimui pavasarį turi ir tie, kurie nesinaudoja savo transporto priemone žiemos metu bei renkasi kitas transporto formas dėl nepalankių oro sąlygų. Svarbu prisiminti, kad visos apžiūros ir taisymai turėtų būti atliekami įgaliotuose automobilių servisuose, naudojant originalias prekės ženklo automobilio dalis.

*Šaltinis: www.smartmotorist.com

Informacija žiniasklaidai:
Dainora Smelstoriūtė
UAB „Prime Partner"
tel. (5) 210 72 32, (673) 84584
dainora@primepartner.lt

_ _ _ _ _ _ _ _
„Renault" vairavimo mokykla yra pirmoji „Renault" prekės ženklo mokykla pasaulyje, skirta vairavimo technikos tobulinimui. Ji veikia Varšuvos-Bemowo oro uosto teritorijoje. Vairavimo mokykla siūlo individualius ir grupinius saugaus vairavimo kursus, specialią programą krovininių transporto priemonių vairuotojams, miesto vairavimo technikų praktiką, visapusę automobilių parko patikrą, ekologiško vairavimo kursus, psichologijos ir kelių eismo saugumo paskaitas bei pirmosios pagalbos kursus. Mokykla turi 50 000 kvadratinių metrų praktiniams bandymams skirtos erdvės, į kurią įeina ir 120 m ilgio slydimo takas bei 60 m skersmens slydimo ratas ir specialus maršrutas vairavimo bekele praktikai.
„Renault" vairavimo mokykla yra „Road Safety Partnership" ir Lenkijos automobilių asociacijos narė.
Daugiau informacijos: www.szkolajazdyrenault.pl

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.