Pasieniečiai sulaikė automobilio bagažinėje gabentą nelegalą
Atnaujinta: 2020-03-09
  • nelegalas

Pasienyje su Baltarusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė tris Vilniaus gyventojus, kurie lengvojo automobilio bagažinėje gabeno nelegalą - čečėnų tautybės Rusijos pilietį. Šis sieną su Baltarusija neteisėtai perėjo atbulas, taip nesėkmingai bandydamas suklaidinti pasieniečius.


Antradienį VSAT Vilniaus rinktinės Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai Širvių atraminiame punkte patikrino Šalčininkų link vykusį lengvąjį automobilį „Mitsubishi Lancer".

Šis punktas yra įrengtas prie pat sienos su Baltarusija Šalčininkų rajone, judrioje sankryžoje prie įvažiavimo į vadinamąją Dieveniškių kilpą. Čia visą parą budintys pasieniečiai tikrina į abi puses vykstančių visų rūšių transporto priemonių ir asmenų dokumentus.

Patikros metu G. Žagunio užkardos pasieniečiai nustatė, kad automobilį „Mitsubishi Lancer" vairavo tvarkingus asmens ir mašinos registracijos dokumentus turinti 27 metų Vilniaus gyventoja. Kartu su ja kaip keleiviai vyko dar du sostinės gyventojai - 29 metų vyras ir 34 metų moteris. Jų turėti asmens dokumentai taip pat buvo nepriekaištingi.

Tą patį automobilį, įvažiuojantį į Dieveniškių kilpą, pasieniečiai jau buvo tikrinę antradienio rytą. Tuomet jame neaptikta nieko įtartino.

Šįkart VSAT pareigūnai vėl paprašė automobilio vairuotojos atidaryti bagažinę, kurią ketino apžiūrėti. Moteriai pakėlus bagažinės dangtį joje pasieniečiai pamatė susirangiusį vežamą vyrą. VSAT pareigūnai nustatė, kad sulaikytasis yra 38 metų čečėnų tautybės Rusijos pilietis. Asmens kratos metu pas jį rastas minėtos šalies piliečio pasas.

Pasieniečiams aptikus bagažinėje gabenamą nelegalą, mašinos keleivė, 34 metų moteris, subtiliomis užuominomis mėgino „tartis" su VSAT pareigūnais. Žodžiu įspėta apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę už panašius veiksmus, ji liovėsi kalbinti pasieniečius.

VSAT pareigūnai jau buvo nustatę, kad bagažinėje gabentas nelegalas neteisėtai perėjo valstybės sieną iš Baltarusijos į Lietuvą miškingoje vietoje. Už kelių šimtų metrų jo jau laukė automobiliu atvykusi trijulė, netrukus įkliuvusi Širvių punkte.

Beje, sienos pažeidėjas mėgino nesėkmingai gudrauti - kontrolinę pėdsakų juostą jis perėjo atbulomis, taip tikėdamasis, kad įspaudus aptikę pasieniečiai pamanys, jog eita į Baltarusijos pusę.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo VSAT Vilniaus rinktinės pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Dar vienas ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną.

Visi sulaikytieji uždaryti į areštinę. Automobilis laikinai saugomas VSAT Vilniaus rinktinėje.

VSAT informacija ir nuotrauka

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.