Pavojingiausios Kauno sankryžos (2) - M. K. Čiurlionio tilto transporto mazgas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • estakada_copy1__Small_
  • estakada_1
  • estakada_2
  • kaunas1__Small_
  • kaunas2__Small_
  • kaunas3__Small_
  • kaunas4__Small_

Autoreviu.lt, norėdamas, kad Lietuvos miestų ir miestelių gatvės taptų saugesnės, o eismo įvykių jose būtų mažiau, tęsia savo projektą „Pavojingiausios sankryžos".
Po ilgesnės negu planuota pertraukos autoreviu.lt vėl „grįžo" į Kauną; šiandien supažindinsime savo skaitytojus su dar viena pavojinga Laikinosios sostinės sankryža. Tiksliau - su pavojingu transporto mazgu - naująja M. K. Čiurlionio tilto estakada. Situacijas šiame transporto mazge komentuoja Kauno miesto VPK VP Eismo priežiūros tarnybos vyr. specialistas L. Gudonis.

Paradoksali situacija

Visiškai neseniai daugumas šalies žiniasklaidos leidinių mirgėjo informacija apie naujos estakados Kaune atidarymą:
„Šiandien, lapkričio 7 dieną, įvyko M. K. Čiurlionio tilto transporto mazgo atidarymo ceremonija. Žvarbaus vėjo nepabūgusius svečius linksmino šventiniai pučiamųjų orkestro garsai. Naujoji statyba Kaune išties įspūdinga - vien estakados ilgis apie 300 m. Jeigu ją pastatytume vertikaliai, estakada aukščiu bemaž prilygtų Eifelio bokštui.
Virš geležinkelio bėgių iškilusi apie 300 metrų ilgio nauja estakada pradėta statyti 2006 m. gruodžio 6 d. Konkursą laimėjo ir 23 metų koncesijos sutartis buvo pasirašyta su Gargžduose įsikūrusia UAB „Hidrostatyba". Įmonės darbai kainavo 80,2 mln. Lt. Apskaičiuota, kad eksploatacinės išlaidos sudarys dar 14 mln. Lt. Savivaldybė per metus turės mokėti apie 6 mln. Lt.
Miesto vadovai ir statybininkai perkirpo šventinę juostelę. Meras akcentuodamas, kad M. K. Čiurlionio tiltas vedęs į niekur, nuo šiol veda į Europą, palinkėjo visiems gero kelio! Pirmieji naująja estakada į Europos prospektą išskubėjo Garliavos baikeriai, kviesdami kauniečius saugiam judėjimui." (http://www.kaunas.lt/190?sid=4001)
Deja, paaiškėjo, kad naujoji Kauno estakada, panašiai kaip ir viena naujausių Vilniaus sankryžų (plačiau apie tai http://www.autoreviu.lt/portal/index/article/4668), išsprendė vienas, bet tapo kitų problemų priežastimi.

Būkite atidūs

Šiame naujajame transporto mazge vairuotojai turi būti ypač atidūs dviejose sankryžose.

1-oji situacija

Šioje situacijoje „A" automobilis privalo duoti kelią „B" automobiliui, tačiau dėl apgaulingos sankryžos konfigūracijos vairuotojai ne visada praleidžia turinčiuosius pirmumo teisę, dėl to įvyksta eismo įvykių. Kelias šioje vietoje siaurėja ir iš 4-ių eismo juostų lieka tik 3, todėl iš šalutinio kelio išsukantys vairuotojai turi būti labai atidūs ir nepamiršti praleisti pagrindiniu keliu važiuojančių automobilių.

2-oji situacija

Šioje situacijoje pagrindine problema taip pat tampa apgaulinga naujosios sankryžos konfigūracija. Čia „A" vairuotojai, norintys važiuoti į Aleksotą, dažnai užkerta kelią „B" vairuotojams, važiuojantiems į Kauno miesto centrą. Taip sukuriama avarinė situacija arba įvyksta eismo įvykis. Norėdami to išvengti, minėtoje sankryžoje vairuotojai turi būti ypač dėmesingi, neskubėti, stebėti kelio ženklus ir iš anksto užsiimti reikiamą eismo juostą.

V. Misevičius

Schemos O. Anglickienės
Estakados schema iš www.kaunas.lt
Nuotraukos J. Pugevičiaus (www.jono.lt)

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.