Taksi reido metu nelegaliai dirbantis taksistas bėgo nuo Viešosios tvarkos darbuotojų ir policijos
Atnaujinta: 2020-03-09
  • prevencija

Vilniaus miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai vakar surengė reidą - tikrino taksi vairuotojus prie Vilniaus tarptautinio oro uosto. Reido metu Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai pastebėjo taksi vairuotoją, kuris ant automobilio stogo neturėjo taksi plafono. Išleidęs keleivį, taksi vairuotojas nepakluso Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojams ir stabdomas nuvažiavo.

Pagal Keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais taksi taisyklių reikalavimus, taksi automobilio vairuotojai, stabdomi savivaldybės administracijos pareigūnų, privalo nedelsiant sustoti.

Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai iškvietė policijos pareigūnus, kurie taksi vairuotoją sustabdė tik Šalčininkuose.

Taksi vairuotojui išrašyti du baudos protokolai - už taksi paslaugų teikimą neturint tam reikiamų dokumentų ir policijos pareigūnų reikalavimo sustoti nevykdymą. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai ypač kreips dėmesį į tuos taksi vairuotojus, kurie nestoja, nepateikia dokumentų ir taip vengia atsakomybės.

Didžiausias Viešosios tvarkos skyriaus dėmesys šiuo metu skirtas Tarptautiniam Vilniaus oro uosto ir Vilniaus geležinkelio stoties teritorijai siekiant užtikrinti tinkamą keleivių aptarnavimą, kadangi Lietuva yra pradėjusi pirmininkavimą Europos Sąjungos tarybai.

Vilniaus miesto savivaldybė nuolat gauna užsienio svečių ir Vilniaus gyventojų nusiskundimų, kad taksi veiklą vykdantys asmenys siekia pasipelnyti ir veža už gerokai didesnius tarifus. Taip pat užfiksuoti atvejai, kai taksi vairuotojai, norėdami apgauti klientus, specialiai falsifikuoja taksometrų duomenis, rūko automobiliuose, nors tai draudžia keleivių vežimo taksi automobiliais taisyklės, neturi reikiamų dokumentų.

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad keleivis, važiuojantis taksi, turi reikalauti iš taksi vairuotojo kelionės čekio. Taksi vairuotojas taip pat turi būti matomoje vietoje pritvirtinęs taksi tarifus, leidimą verstis taksi veikla.

Už keleivių vežimo lengvaisiais taksi automobiliais pažeidimus skiriama bauda nuo 50 iki 100 litų, už komercinės-ūkinės veiklos pažeidimus, t.y. dirbant be leidimo - nuo 500 iki 1000 litų.

Kaip laikomasi keleivių vežimo lengvaisiais taksi automobiliais taisyklių, Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai tikrina nuolat ir kitose Vilniaus miesto vietose.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.