Užpakalinių amortizatorių keitimas
Atnaujinta: 2020-03-09
  • nuimtas
  • imam
  • irankiai
  • senas
  • apziura
  • naujas
  • sumontuotas

Pasirengimas

Apie pačius amortizatorius ir tai, kaip nustatyti jų gedimus, esame rašę (Amortizatorių gedimų diagnostikos metodai, Amortizatorių patikrinimas), tad šiandien pakalbėsime apie jų keitimą. Tiksliau, apie automobilio su varančiais priekiniais ratais užpakalinių amortizatorių keitimą (jei varantys ratai užpakaliniai arba visi keturi, keitimo procesas bus sudėtingesnis).

Taigi, jei jūsų automobilio užpakalinę pakabą sudaro tik sija, spyruoklės ir amortizatoriai, pastaruosius pasikeisti nėra labai sunku. senasKada ateina laikas keisti amortizatorius? Reikalas tas, kad amortizatoriaus tarnavimo laiką lemia ne amžius, o važinėjimo stilius ir keliai, kuriais tenka važinėti. Tad, jeigu važiuojant per kliūtis pasigirsta automobiliui nebūdingas bumbsėjimas arba, paspaudus vieną automobilio šoną, jis nekyla atgal, ar, jei amortizatorius tepalinis, o automobilis stovi sausoje patalpoje, ant amortizatoriaus cilindro aiškiai matyti tepalo žymės, išvada viena - teks keisti. Beje, iškart keisti reikia abu vienos ašies amortizatorius.

Patartina keisti šiltoje, gerai apšviestoje patalpoje, nes darbai gali trukti ilgiau, negu planuota. Taip pat reikėtų pasirūpinti ir papildomu prožektoriumi. Galvučių komplekto taip pat nereiktų pamiršti, nes naujesniuose automobiliuose tik raktais ne visur galima prieiti. Optimaliausia būtų patalpa su keltuvu, tačiau tiks ir garažas, jei tokios neturite.

Jeigu automobilį kelsite domkratu, nepamirškite po pakeltąja puse pakišti papildomą atramą. Ne kartą yra tekę matyti, kaip žmonės labai pasitiki domkratu. Kartais toks pasitikėjimas baigiasi tragiškai.

Jeigu automobilis bus pakeltas keltuvu, iš pradžių pakeiskite vieną amortizatorių, o tik paskui - kitą. Jokiu būdu neatleiskite iškart abiejų, nes nutrūkusi sija gali nuplėšti stabdžių žarneles ar kitas prie jos privirtintas dalis.

Jeigu tiksliai nežinote, kokie amortizatoriai sumontuoti Jūsų automobilyje arba abejojate dėl pardavėjo siūlymo, neskubėkite pirkti naujų. Verčiau nuimkite vieną seną ir su juo važiuokite į artimiausią parduotuvę.

Taip tikrai nusipirksite tai, ko reikia. Beje, nusiteikite, kad prie amortizatoriaus teks pirkti ir guminius slopintuvus, ir apsaugas, kurios, greičiausia, jau bus susidėvėjusios.

nuimtas

Keitimas

Pirma, teks nuimti automobilio ratą. Apačioje amortizatoriai tvirtinami vienodai - vienu varžtu, o viršuje tvirtinimas gali šiek tiek skirtis. Tarkim „VW Golf" arba „VW Passat" amortizatoriai viršuje tvirtinami iš salono vidinės pusės, tad, norint juos pasiekti, reikia atkelti salono apdailą. „Audi 100" ar „Ford Fiesta" jie tvirtinami išorėje, iš vidinės sparno pusės, tad prieš tai tenka nuimti posparnius.

nuimam

Kita vertus, jei turite visus reikiamus įrankius, tai nebus labai sudėtinga.

irankiai

Atsukus veržles amortizatorių lengva nuimti ir į jo vietą galima statyti naują. Tik pažiūrėkite, kad tinkamai sumautumėt apsaugas ir slopintuvus, nes vėliau gali tekti viską daryti iš naujo.

naujas

Taip pat kol ratas nuimtas patartina apžiūrėti stabdžius, stabdžių žarneles, troselius ir kitą įrangą.

apziura

Įstačius amortizatorių į vietą ir gerai pritvirtinus belieka atgal sumontuoti ratą ir tą patį procesą pakartoti su kitu amortizatoriumi.

sumontuotas

 

Nuotraukos ir tekstas V. Misevičiaus

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Efektyvūs stabdžiai saugo slidžiame kelyje

Efek­ty­vūs stab­džiai rei­ka­lin­gi bet ku­riuo me­tų lai­ku, ta­čiau la­biau­siai - žie­mą

Apie automobilių variklių žvakes

Nors dyzelinių ir benzininių automobilių variklių žvakės

13 „Mitų griovėjų“ sugriautų automobilinių mitų

Laidą „Mitų griovėjai" žino beveik visi televizijos žiūrovai.

Lyginame: variatorius, robotizuota PD ir automatinė PD

Nesvarbu, pirksite naują ar naudotą automobilį, tikrai kils klausimas ...

Autoservise gali ir "nurengti"

Sunku būtų rasti vairuotoją, negirdėjusį nė vienos istorijos apie...

2011-ieji – perversmo automobilių pramonėje metai

Galima drąsiai teigti, kad 2011 m. įeis į automobilizmo istoriją.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Servisų meistrai tyko lengvatikių

Dalis automobilių remonto dirbtuvių meistrų sėkmingai įvaldė techniką, kaip pasipelnyti iš patiklių ir mažai ką apie mašinų remontą išmanančių žmonių.

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: