Automobilių vagystės – rizikos veiksniai ir mitai
Atnaujinta: 2020-03-09
  • DSC08509

Gilaus miego valandos

Iš stovėjimo aikštelių ir kiemų dažniausia automobiliai vagiami vadinamojo giliojo miego valandomis - paryčiui. Žmogaus organizmas surėdytas taip, kad būtent paryčiui panyra į nebūtį, reakcija suprastėja, smegenys blokuoja iš aplinkos sklindančius garsus. Būtent tuo ir naudojasi automobilių vagys, kuriems patekti į svetimą transporto priemonę užtenka poros minučių. Be to, tuo laiku gatvėse mažiausiai patrulių. Ir ne tik todėl, kad jie - irgi žmonės, bet ir todėl, kad nuo 4 iki 6 ryto keičiasi pamaina ir ekipažai.

Prekybos centrai

Nesaugomos didžiulių prekybos centrų automobilių aikštelės - aukso kasyklos automobilių vagims. Čia gausybė automobilių, kurie turi tik arba gamyklines, arba pigias garaže montuotas signalizacijas. Turint omenyje tai, kad elektroninės vagysčių priemonės - skeneriai ir kodų šifruotuvai - yra lengvai prieinamos, net pradedantis vagišius lengvai gali susirasti tinkamą „auką". Būtent iš parduotuvių stovėjimo aikštelių pavagiama daugiausia nebrangių automobilių.

Plėšimas

Mūsų regione plėšimų pasitaiko, bet rečiau nei, tarkim, kaimyninėje Rusijoje. Ten pirmosios kartos „BMW X5" savininkus net vadino desantininkais. Pravardė atsirado paaiškėjus, kad dažniausia visureigius iš savininkų atimdavo pastaruosius tiesiog išmesdami iš automobilio. Kalti dėl to buvo ir patys vairuotojai, nepratę užsiblokuoti durų iš vidaus, nekalbant apie tai, kad prieš sėdant į automobilį būtina apsidairyti. Jėga paprastai grobiami brangūs automobiliai, nes nakčiai savininkai juos palieka saugomose automobilių stovėjimo aikštelėse. Paprastai, bet ne visada. Dėl prastėjančios ekonominės situacijos plėšikai pradėjo taip plėšti ir vidutinio brangumo transporto priemones.

Susitarsime?

Šis metodas buvo populiariausias praėjusio amžiaus pabaigoje, atsidarius sienoms ir į mūsų šalį plūstelėjus naudotų automobilių iš Europos bangai. Kam automobilį pavogus ardyti, jei galima susitarti su savininku? Be to, tikėtina, kad automobilis bus draustas, tad savininkas tikrai gaus išmoka. Tai jau greičiau ne vagystė, o sukčiavimas. Juo labiau, kad žinoma faktų, kai automobiliai buvo atiduodami, o po kelių dienų savininkas pranešdavo apie vagystę, bet automobilis jau būdavo palikęs šalies teritoriją. Dokumentus ir raktelius pateikęs savininkas gaudavo ne tik draudimo išmoką, bet ir kompensaciją iš automobilį „priglaudusių" asmenų.

Mitai ir legendos

Turiu nepavagiamą automobilį

Senas automobilis, nepopuliarus modelis, ne pirmą dešimtį skaičiuojantis ir ne visų atpažįstamas žiguliukas. Tokių automobilių savininkai įsitikinę, kad jų niekas nevogs, nes net jiems patiems jie nelabai reikalingi. Praktika rodo ką kitą - nevagiamų ir nepavagiamų automobilių nėra. Senas, bet gerai išlaikytas automobilis gali tapti bet kurio nelegalaus serviso dalių „donoru". Paklausūs juodojoje rinkoje ir nepopuliarūs modeliai, nes jie sulaukia mažiau dėmesio. Vagys gali susidomėti ir senučiu žiguliuku - arba panaudoti jį treniruotėms, arba suvaidinant pakišą.

Jeigu turiu tik kortelę?

Daugelis vairuotojų įsitikinę, kad be raktų atrakinami ir užvedami automobiliai - panacėja, sauganti nuo bet kokios vagystės. Šią legendą sukūrė automobilių gamintojai, kurių atstovai salonuose tikina, kad raktas-kortelė yra ne kas kita, o papildomas fiksatorius. Turime jus nuvilti. Įsilaužti į kortele atrakinamą automobilį ir jį užvesti užima tiek pat laiko kaip ir į įprastą. Papildomos apsaugos priemonės reikalingos ir tokiu atveju.

Saugoma stovėjimo aikštelė

Automobilis nakčiai paliekamas saugomoje stovėjimo aikštelėje, tad miegate ramiai? Miegojote. Jeigu su aikštele neturite rašytinės sutarties, kad ji materialiai atsakinga už jūsų automobilį, išeina, kad ji už nieką neatsakinga. Pavogs automobilį, patys turėsite aiškintis. Dar viena problema - ypač brangūs automobiliai. Jeigu jie saugomi aikštelėje po atviru dangumi, tikėtina, kad aikštelė gali būti ir užpulta. Ir nereiktų tikėtis, kad aikštelės sargas ar apsauga vaidins didvyrius ir rizikuos gyvybe dėl svetimų transporto priemonių. Iškilus pavojui, jie tikrai atiduos bet kurį automobilį.

Jokiu būdu nenorėjome Jūsų gąsdinti ar nuvilti. Tiesiog stengiamės kuo geriau supažindinti su „priešu", kuris gali pasikėsinti į Jūsų turtą. Kuo geriau pažinsite priešą, tuo lengviau bus nuo jo apsisaugoti.

 

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse ir interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „IKS" sutikimo draudžiama.

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...

Automobilių vagysčių industrija

Paradoksalu, tačiau automobilių vagystės...

Vagysčių mažėja, tačiau ne taip greitai, kaip norėtųsi

Automobilių bei transporto priemonių vagystės šalies kriminalinių nusikaltimų struktūroje užima žymią vietą.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Montuojame automobilio saugos sistemą (signalizaciją)

Atminkite, kad viską reikia daryti itin kruopščiai ir kiekvieną darbą pasitikrinti bent kartą.

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.