Penki būdai apsaugoti automobilį nuo vagystės
Atnaujinta: 2020-03-09
  • automobilis

Automobilis, nesvarbu, brangus ar nelabai, yra daiktas vertingas, tad prarasti jo nesinorėtų. Nepaisant to, dažnas tautietis nusprendžia pataupyti saugumo sąskaita, o vėliau dūsauja prie tos vietos, kur kažkada stovėjo jo keturatis draugas. Įdomu tai, kad vagys nesibodi ir senų automobiliukų, nekalbant jau apie naujus ir apynaujus. Nenorite papildyti liūdnos statistikos? Štai keletas patarimų, kurie Jums tikrai pravers:

1. Viena geriausių ir paprasčiausių apsaugos priemonių - padaryti automobilį maksimaliai išskirtinį. Tarkim, džipai pas mus ganėtinai populiarūs ir dar populiaresni artimajame užsienyje, bet niekas neskubės vogti rausvo „Lexus RX". Idėja ta, kad automobilio išorė būtų viena didelė išskirtinė žymė: raudoni ratlankiai, ekstravagantiška spalva, aerodinaminiai priedai ir t. t. Pasislėpti su tokiu automobiliu bus gerokai sudėtingiau, tad, jei vagiui reiks rinktis - vogti įprastą ar išskirtinį automobilį, jis tikrai rinksis įprastą.

2. Mokama stovėjimo aikštelė - dar vienas neblogas apsaugos būdas. Tiesa, aikštelė aikštelei nelygu. Tikrai ramiai miegosite, jei rasite tokią, kuri yra gerai apšviesta, visą parą budi sargas, nėra atsarginių ar Jums nežinomų vartų. Įprastas, nesaugomas garažų kompleksas - tikras rojus vagims. Įsilaužę jie gali automobilį niurkyti bandydami užvesti tiek, kiek reikia, žiemą nereikia kovoti su šalčiu, o apsaugininkui, jei toks apskritai yra, dažnai nerūpi, kas kokiu automobiliu išvažiuoja.

3. Dėmesingumas ir blaivus protas - jeigu turite apynaują, taigi tarp vagių populiarų, automobilį, turite išmokti juo pasirūpinti. Kalbame ne apie tai, kad po parduotuves reiktų vaikštinėti palikus užvestą automobilį. Pasitaiko, kad naują automobilį nuvaro netrukus po to, kai pereinama garantinė techninė apžiūra autorizuotame servise. Deja, bet faktas - pasitaiko nesąžiningų darbuotojų, kurie, atlikdami apžiūrą, perprogramuoja ne tik signalizacijos bloką, bet ir pultelį. Taip suardomas saugumas uždaro kanalo ir vėliau automobilį galima atidaryti kitu pulteliu. Apsisaugoti nuo šito paprasta - į privalomą techninę apžiūrą reiktų atvykti su antru raktų komplektu. Jeigu po patikrinimo į antrą pultelį automobilis nereaguoja, laikas sunerimti ir iškart pateikti pretenzijas servisui. Blogiausiu atveju - užsukti pas kitą įgaliotą atstovą ir pasiaiškinti, kas buvo daryta automobiliui.

4. Jeigu rimtas automobilių vagis nusprendė nuvaryti Jūsų automobilį, anksčiau ar vėliau jis tai, tikėtina, padarys. Signalizacijos darbas - priversti jį sugaišti kuo ilgiau. Standartinės apsaugos sistemos gali ir neužtekti: patyrę specialistai ją greitai įveikia. Taigi neprošal pasirūpinti ir mechanine apsauga - vairo ar pavarų dėžės blokatoriumi. Jeigu automobilyje bus įrengtas slapukas, vagiui prireiks daugiau laiko. Žinoma, tikimybė, kad automobilis bus nuvarytas, visada lieka, tačiau gerokai mažesnė. Dar vienas svarbus momentas - montuoti signalizaciją patikėkite tik rimtam ir patikrintam specialistui. Be to, įpraskite palikti automobilį gerai apšviestoje, matomoje vietoje. Jeigu jis stovės tarpuvartėje, šešėlyje, vagys savo juodiems darbams turės gerokai daugiau laiko.

5. Ir paskutinė apsaugos priemonė - rinktis ir pirkti vagių nemėgstamus automobilius. Tiesa, pavojus, kad automobiliu susigundys koks „naujokas" ar narkomanas, lieka, tačiau nuo jų lengva apsisaugoti. Tarp vagiamiausių galima paminėti: „Audi, „VW Passat", „VW Golf", „BMW", „VW Transporter", „BMW X5", „Toyota Camry, „Mazda 6", „Honda Accord", „Toyota RAV4", „Honda CR-V", „Toyota Land Cruiser 200". Visada galima rinktis kokį vagims mažiau patrauklų korėjietišką, prancūzišką ar net indišką (jų mūsų krašte taip pat jau galima įsigyti), modelį. Įsigiję tokį automobilį ir miegosite ramiau, ir mažesnį KASKO mokėsite.

Naujų automobilių pirkėjams šiuo atveju per daug džiaugtis taip pat nevertėtų. Skirtingi draudikai skirtingai vertina automobilio vagystę , tikrai niekas neskubės skirtis su pinigais. Pirma bus išsiaiškinta, ar automobilis tikrai pavogtas. Tai gali užtrukti... Tad jau verčiau saugokitės ir tada automobilis netaps dar vienu galvos skausmu.

Parengta pagal užsienio spaudą

 

Autoreviu.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "IKS" sutikimo draudžiama.


 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Nereikalingiausios modernių automobilių funkcijos

Daugelis moderniuose automobiliuose esančių funkcijų tikrai naudingos ir ...

Automobilių vagysčių industrija

Paradoksalu, tačiau automobilių vagystės...

Vagysčių mažėja, tačiau ne taip greitai, kaip norėtųsi

Automobilių bei transporto priemonių vagystės šalies kriminalinių nusikaltimų struktūroje užima žymią vietą.

Pasaulinės automobilių pramonės laukia nauja krizė?

Įvertinus tai, kad dauguma Japonijos gamyklų vis dar nedirba, klausimas tampa labai aktualus

Automobilių vagies prisipažinimas

Rusijos žiniasklaidoje pasirodė įdomus straipsnis, kurio autorius teigia gavęs interviu iš automobilių vagystėmis užsiimančio žmogaus.

Paroda „ALT 2009“

Fotoreportažas

Montuojame automobilio saugos sistemą (signalizaciją)

Atminkite, kad viską reikia daryti itin kruopščiai ir kiekvieną darbą pasitikrinti bent kartą.

Kauno autodienos 2008

Fotoreportažas iš parodos „Kauno autodienos 2008”.